0   

LeVaK @levak 18. Feb 2009, 12:34

Lep pozdrav!

Za potrebe zimskih vzponov s smučmi se je rodila potreba po enem kompaktnem fotoaparatu, saj je 350D precej štorast v takih primerih. Če sedaj že kupujem nov fotoaparat bi bilo pa fino, če bi znal snemati še 720p filmčke.

Trenutno sem našel Panasonic LUMIX DMC-FX500, katerega sem imel že možnost sprobati in mi je všečen. Tudi cena 220€ čez mejo ni veliko(glede na to, da je pri nas nekje tudi po 450€).

Morda kdo ve še za kakšnega, ki bi ustrezal mojim kriterijem. Mogoče kaj takega, da lahko slike shranjuje tudi kot RAW?

lp, Matej
 0   

Simon @partyzan10 18. Feb 2009, 13:15

Kaj pa Penatx W60 https://www.slo-foto.net/article1798.html
 0   

LeVaK @levak 20. Feb 2009, 00:22

Pentax 720p snema samo z 15 fps...
 0   

LeVaK @levak 20. Feb 2009, 00:30

Malo spremenjen naslov, saj se je stvar obrnila. Sem v dvomih med tema dvema fotoaparatoma....

Panasonic:
+ Velik ekran
+ Dobra baterija
+ Možnost prioriteta zaslonke, zaklopa in manualno
- HD snema v .mov in Motion JPEG ter mono zvok
- Ni zooma med snemanje filma
- Film omejen na 8min
- Ni RAW

Sony:
+ HD snema v AVCHD načinu
+ Odlična slika HD posnetka (http://www.youtube.com/watch?v=4NPYdt_a1ag ; obvezno klikni watch in HD)
+ Stereo zvok
+ Zoom in focus med snemanjem filma
+ RAW
- Slaba baterija(večino ga bom uporabljal pozimi na turah)
- MemoryStick
- Nima manual načuna za slikanje(veliko slikam panorame)

Nekako se ne morem odločiti katerega bi. Trenutno imam Panasonica FX500 na izposoji in bom jutri naredil kakšen HD posnetek, da vidim kako se obnese pri malo boljših pogojih(pri snemanju v hiši so posnetki zelo zrnasti. Verjetno posledica visokega ISOta).

Cena Panasonica je 211€, Sony-a pa 220€.

Fotoaparat bom, kot sem že rekel, uporabljal večinoma za turnosmučarske izlete, tako da bom nekaj slikal, veliko pa tudi snemal in mi je HD kvaliteta kar pomembna.

Kako bi se odločili vi? Ima kdo tukaj T500 in mi lahko pove, kako je s slikanjem panoram? Se da nekako zaklop zakleniti?

lp, Matej

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati