0   

mitja @visult 24. Feb 2009, 17:15

Prijatelj kupuje... Svetoval sem mu SX 1 pa je malo zadržan zaradi cene. Kakšno je vaše mnenje?

Hvala,
LP
 0   

Danijel Žagar @Danijelz 24. Feb 2009, 17:48

Če bo snemal HD video potem SX1. Sicer pa ni potrebe, običajen video ima tudi SX10.
 0   

klemen @brus3 24. Feb 2009, 19:24

v tem segmentu je naboljši panasonic fz28. Boljši objektiv, kvalitetnejša sika, boljše upravljanje, hitrejše delovanje, HD video, manjši in lažji.
 0   

Aleksander @discom 24. Feb 2009, 23:39

Razlika med Canon SX1 in SX10 ni samo v snemanju HD videa.
SX1 je namreč prvi Canon (PowerShot serije),ki ima CMOS senzor ,ki je večji kot ostali CCD senzorji.To je tudi eden glavnih razlogov za možnost snemanja 4 fps v polni resoluciji 10 MP.Še ena razlika v korist SX1 je infra red daljinski upravljalnik (če ga kdo rabi).Je pa energijsko SX1 precej požrešnejši v primerjavi z SX10,kar zna biti problem.Pa še nekaj,v kratkem se obljublja nadgradnja SW pri SX1,ki naj bi omogočala tudi slikanje v RAW formatu.

Link za primerjave fotoaparatov (SX1 , SX10 , DMC-FZ28):

http://www.cameralabs.com/reviews/Canon_PowerShot_SX1_IS/verdict.shtml

Celoten test SX1 (z slikami,videom...):

http://www.cameralabs.com/reviews/Canon_PowerShot_SX1_IS/index.shtml

thumbsup

P.S.:

brus3 je napisal/a:
v tem segmentu je naboljši panasonic fz28. Boljši objektiv, kvalitetnejša sika, boljše upravljanje, hitrejše delovanje, HD video, manjši in lažji.

no Panasonic nima pravi HD video,ker snema v resoluciji 720p (SX1 pa 1080p),pa tudi hitrejši ni.Tudi nima vrtljivega zaslona,pa še kaj bi se našlo.
Je pa cenejši in manjši.

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
 0   

klemen @brus3 25. Feb 2009, 01:50

Citiram:
SX1 je namreč prvi Canon (PowerShot serije),ki ima CMOS senzor ,ki je večji kot ostali CCD senzorji

A res? velikost tega cmos senzorja je točno 1/2.3" , kar je natančno toliko, kot pri večini drugih vsaj tako piše v tovarniških specifikacijah
 0   

Danijel Žagar @Danijelz 25. Feb 2009, 08:51

@discom
na tvojem linku pravijo: "Unless the relatively small viewfinder in the SX1 IS really bothers you though, the biggest deciding factor between the cameras is whether you want or need HD video and fast continuous shooting".

Glede daljinca... ne vem, nekje v stilu neposrednega tiskanja, torej za tiste, ki želijo vse opraviti brez računalnika. Nadgradnja SW za slikanje RAW bi pa znala biti bolj zanimiva.

Če je CMOS res večji od CCD-ja v SX10, bi pričakoval več omemb glede kakovosti fotk, vendar omenja le nekoliko večji šum. Da porablja baterije kar 50% hitreje, je pa naravost grozljivo!

Na koncu pa je seveda le vprašanje €€. 500€ za tak razpon goriščnic, video in vse ostalo (tudi možnost Speedlight bliskavic) niti ni tak denar.
 0   

Aleksander @discom 25. Feb 2009, 09:30

Res sem se zmotil glede velikosti senzorja,ker sem najprej pomislil na senzor velikosti 2/3",se opravičujem (Nobody Is Perfect.....)

Poudarek pa je bil predsvem na podatku,da je vgrajen CMOS senzor,ki naj bi bil boljši,predvsem pa omogoča hitrejše zaporedne posnetke.Ker 4 fps se mi zdi kar imresivno,sploh pri polni resoluciji 10 MP.Res je ta podatek za JPEG zajem slike,toda še vedno je to dober rezultat (za kompaktni fotoaparat).

Brus3,kako pa boš pokomentiral ostale tvoje trditve za Panasonic DMC-FZ28 ? cool

@Danijelz
Glede senzorja smo že razčistili,kar pa se tiče daljinskega upravljalnika pa sem napisal:

discom je napisal/a:
...Še ena razlika v korist SX1 je infra red daljinski upravljalnik (če ga kdo rabi)...

Nekomu bo prišel prav,drugim pač ne,omenjeno je bilo zgolj kot tehnični podatek.

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati