0   

Ervin Kralj @ErvinKralj 25. Feb 2009, 00:27

Zanima me, kje v SLO nabaviti kvalitetno zaščitno folijo za LCD - konretno za Panasonic TZ5 (če se ne motim gre za velikost 3'' )?
Kakšen je najlažji postopek nameščanja (rezultat brez nezaželenih mehurčkov)?

Hvala in lp,
ErvinK
 0   

Simke @Simke 25. Feb 2009, 00:37

http://www.brezprask.com/index.php?id=25&lang=sl&record=49&type=product_group

Sicer ne vem če lahko linkam spletno ampak ..trgovina brez prask biggrin

Nameščanje :
Navodila za namestitev folij:

- iz zaslona pazljivo in natančno očistite vso umazanijo in prah,

- pred namestitvijo se prepričajte, da ste v prostoru kjer je čim manj prašnih delcev,

- folije ne prepogibajte, ter se čim manj dotikajte strani z lepilom,

- folijo na eni strani pazljivo odlepite

- za namestitev zaščitne folije potrebujete neuporabno kreditno ali telefonsko kartico , ki jo ovijete v mehko krpico. V primeru, da je kartica prevelika jo na eni strani odrežite in prilagodite velikosti zaslona,

- preverite lego folije na zaslonu. Pri asimetričnih zaslonih je zelo pomembno kako je folija obrnjena glede na zaslon ki ga pokrivate!

- pri zaslonih na dotik je pomembno da folija ne sega pod rob ohišja naprave,

- en rob folije položite v kot zaslona, drugi del folije previdno položite v nasprotni kot zaslona in natančno določite začetne položaje (pazite na pravilno lego folije)

- z kartico (telefonska, kreditna itd..) ovito v mehko krpico previdno z enakomernim pritiskom stisnemo folijo na zaslon. Z kartico začnemo na delu kjer smo prej folijo na rahlo pritrdili. Z enakomernimi gibi počasi napredujemo po celotnem zaslonu.. Tako dobimo gladko površino brez mehurčkov in prahu.

- V primeru da zaradi oblike zaslona kartice (telefonske, kreditne) ne moremo uporabiti si v mehko krpico ovijemo prst s katerim nato folijo zgladimo.

- pri zaslonih na dotik, folija ne sme segati pod rob zaslona.
 0   

Ervin Kralj @ErvinKralj 25. Feb 2009, 00:48

HVALA!!

Ima kdo kaj izkušenj s konkretno zadevo?
Bi bilo mogoče bolj smiselno pobrskati še po eBayu ali podobno?

Tnx!
 0   

Simke @Simke 25. Feb 2009, 01:20

mislim da se ti ne splača .razen če ne vem kakšno hudo zadevo hočeš. Sicer pa mislim da obstajajo tudi v steklo varianti..no nism pa šur.
 0   

jan @jan_p 25. Feb 2009, 08:15

Jst sm si doma naredu iz samolepilne folije in je čist vredu. smile
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 25. Feb 2009, 10:14

eh ne tega kupovat, za ta dnar povab kkšno na kavo pa se bosta vsaj fajn imela.

glede zaslončka je tako, če s fotoaparatom lepo rokuješ se ekrančka ne popraska. yes
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!
 0   

Simon @partyzan10 25. Feb 2009, 10:16

Sam sem pred mesecom naročil folje za telefon in fotoaparat, vendar nisem zadovoljen. Prva teža, ki se je pojavila je da težko nalepiš folijo, da ti spodaj ne pride zrak in tako sem za fotoaparat uničil obe folije (imel sem dva mehurčka ob strani, in ko gledaš sliko me je res motilo). Na telefonu sem kljub zračnim mehurčkom pustil folijo in se mi je začela vihati po 14 dneh. Mene so razočarale. dead
 0   

Heretic @Heretic 25. Feb 2009, 10:22

o brezprask.com sem slišal sama slaba mnenja confused jaz imam na svojem telefonu invisible shield; sicer je malo dražja, ampak se odlično obnese. na ekranu se je sploh ne opazi in ni razlike v vidljivosti/delovanju, itd... verjetno bo pa najboljša cena/kvaliteta rešitev da kupiš kakšno univerzalno folijo za dlančnike in jo obrežeš na pravo velikost..
 0   

Simke @Simke 25. Feb 2009, 16:14

Če jo vredu zrihtaš potem ni mehurčkov. Sam sem uredil na 3 aparatih

2 x iXUS 70
1X CANON EOS 40D

Bančno kartico pa gasa!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati