0   

aleš @vojak81 26. Feb 2009, 12:11

odločam se med tema aparatoma:
NIKON D60
http://www.mimovrste.com/artikel/1730251928/digitalni-fotoaparat-nikon-d60-18-55-vr-darilo-fatbox-torba-dve-kartici-sd-2gb
ali
CANON
eos 1000d
http://www.mimovrste.com/artikel/1730274630/digitalni-fotoaparat-canon-eos-1000d-ohisje

kakšen objektiv izbrati pri canonu zraven slikam pa predusem kake izlete v naravo,kake zabave...

cena nekje naj nebi presegala 650€ mogoče kak evro več.
a se splača vzet nikona???
 0   

Primož Fideršek @piXi 26. Feb 2009, 13:48

če pogledaš rabljeno, z garancijo dobiš veliko ugodneje kot novo pa tudi boljšega grin
si lahko izbereš, recimo od canona ti lahko priporočam 400D al pa celo 450D,
1000D nebi priporočal preokrnjen
 0   

Goran @tassek 26. Feb 2009, 13:49

Uh, sedaj pa si dregnil v osje gnezdo.... no no no no no

Moj glas gre Nikonu!
 0   

togrizek @togrizek 26. Feb 2009, 13:50

...
 0   

Chio @Chio 26. Feb 2009, 14:32

1000D more bit kr neki. Priporočam D60. Če pa že Canon pol pa 350,400,450D. 1000D pa res ne kupt.

Kupi D60 grin Taka cena je čisto v redu, je nov in brezhiben.
 0   

Andrej @fotokaj 26. Feb 2009, 15:02

togrizek je napisal/a:
Za vstopni model je Nikon D60 boljša izbira kot Canon 1000D.

Chio je napisal/a:
1000D more bit kr neki. Priporočam D60. Če pa že Canon pol pa 350,400,450D. 1000D pa res ne kupt.

Dajta mal premislit, preden pišeta "dvomljive resnice"; 1000D je v bistvu 400D, le da ima 1000D zmogljivejšo baterijo (isto kot 450D), 7-točkovni AF namesto 9-točkovnega ter sprejema SD kartice namesto CF. In kot tak je malone razzred više od D60 ... V samem rokovanju pa med aparatoma praktično ni razlik.

Zelo poenostavljeno; 1000D je boljši od 400D in slabši od 450D:
http://www.dpreview.com/reviews/canoneos1000d/page2.asp

1000D je "zmogljivejši" aparat od D60; med drugim ima samodejno čiščenje tipala in LiveView ter dokazano kvalitetnejšo sliko z boljšim dinamičnim razponom in maj šuma (jebomater in ta šum ...).

1000D + 18-55 IS stane 520 eur, D60 + 18-55 VR + 2X 2Gb kartici in torba pa 430 eur.

Vsekakor priporočam 1000D - 90 eur je vredna že razlika med avtofokusom v 1000D in D60; slednji ima le patetični 3-točkovni AF, ki v primerjavi s tem v Canonu ni vreden pol pi..e mrzle vode.

Vzemi Canona; če ti to pravi Nikonaš kot sem jaz, bo že nekaj na tem ...
 0   

aleš @vojak81 26. Feb 2009, 15:11

pa se da z tem objektivom 18-55is fajn slikat al bi blo boljše vzet kaj drugega zraven??mogoče kak 18-200.
ker nimam pojma od dslr klase,me zanima kako je še z flešem pri teh aparatih??al treba dodatnega?? cry
 0   

togrizek @togrizek 26. Feb 2009, 15:36

...
 0   

Peter Podbevšek @s56vpe 26. Feb 2009, 15:58

Še bolje D40 in daš tistih par prišparanih evrov v fond za kak objektiv ali greš na sladoled... Če te pa motijo samo 3 AF točke (res so mal smotane) pa daš še malo zraven in vzameš D80.

Kenoni so pa itak same jajce biggrin
 0   

Tibor Tomšič @sid911 26. Feb 2009, 16:18

EOS 1000D je prav solidna mašinca - vsaj iz vzornega kota nekoga, ki ga je kupil kot svoj prvi DSLR fotoaparat. Napram D60 je zgradba samega aparata precej bol "poceni" (plastika, gumb za vklop,...), vendar je od njega malce večji, in vsaj meni (imam malce večjo roko) nekako bolj leži v roki kot D60. Najbolje bo, da greš v kako trgovino, kjer imajo oba, in ju preiskusiš.

Kit objektiv je za nekoga, ki je od prej navajen na kompakta z večjim zoomom lahko precejšnja omejitev (kar se tiče goriščnic), vendar kljub temu bi priporočal, da se za nakup dodatnega objektiva odločiš, ko že spoznaš svoj nov fotoaparat (pa naj bo D60 ali 1000D) in ugotoviš, kakšen objektv bi ti prav prišel.

Ima pa D60 omejitev glede objektivov, saj je brez motorčka za AF v ohišju, kar zna omejit izbiro dodatnih objektivov, saj potrebuješ take, ki imajo vgrajen motorček za AF.
 0   

Miha @cedo 26. Feb 2009, 16:35

sid911 je napisal/a:
...kar zna omejit izbiro dodatnih objektivov, saj potrebuješ take, ki imajo vgrajen motorček za AF.

Taki so pa danes že skoraj vsi!
 0   

Andrej @fotokaj 26. Feb 2009, 16:50

togrizek je napisal/a:
Kako in kaj ti bo vse fotokaj razložil yes

Bravo, dobiš 5 točk za cinizem.

togrizek je napisal/a:
Če pa si navajen na kompakte z 1 AF točko in se nočeš ukvarjati z nastavitvami v DSLR, temveč želiš vseskozi fotkati le na zeleno avtomatiko in se potem ne ukvarjati z obdelovo fotk, pa raje Nikon D60 vzemi yes

Ja, tega je navajen, točno tako - zdaj pa rabi nekaj več in res ne vidim smisla v tem, da se mu priporoča ultra beden DSLR (D60), ko pa lahko kupi bednega (1000d)? In ponavljam še enkrat; med rokovanjem enega in drugega aparata ni nobenih bistvenih razlik, tj noben ni bolj ali manj zakompliciran od drugega, tak da ... kaj bi rad povedal; da je 1000D zarad 4 AF točk več zakompliciran? Ne, ni zakompliciran, ima pa AF sistem, ki temu lahko tako tudi rečeš, ne pa tisto skrpucalo, ki ga dobiš v D60.
In ne, ni me treba prepričevat, kako fin je AF v D60 ...

togrizek je napisal/a:
Če boš sprobal oba in opazil
fotokaj je napisal/a:
dokazano kvalitetnejšo sliko z boljšim dinamičnim razponom in maj šuma
oziroma boš opazil to kot tebi pomemben faktor, pa nam javi grin

O kvaliteti slike ne bom, ker je na netu kup informacij o tem, kako sta tipali v 400D (in torej tudi v 1000D), predvsem pa v 450D po kakovosti outputa pač špica med APS-C tipali.
Point ni v tem, kaj bo opazil in česa ne, pač pa v tem, ad dobi čim več za svoj denar; v primeru D60 in 1000D za "malo več" denarja dobi "precej več" aparata.
 0   

aleš @vojak81 26. Feb 2009, 16:54

super,kaj vse zvem tukaj thumbsup biggrin
dajte mi še reč npr. če kupuješ rabljen aparat (kar pa verjetno nebo)
a je za canona d40 dosti recimo 10k slik?? poslikanih upset al mu nima kaj bit še naslednjih 20k bigeek
 0   

togrizek @togrizek 26. Feb 2009, 17:07

...
 0   

Miha @cedo 26. Feb 2009, 17:11

@vojak81,

napisal si, da slikaš predvsem kake izlete v naravo in zabave....

Priporočam, da vzameš D60, če ne rabiš LiveView, sicer Canon. Sočivje izrazov iz nabora bedno, patetično, skropucalo, itd. naj te ne zavede. Pač profesionalne hibe nekaterih tu.

Oba (pa še kakšen tretji) aparata v tem cenovnem rangu sta po kvaliteti slik praktično enaka. Vključno z AF.

P.S.: pri 10k slik je le dobro ogret grin
 0   

Andrej @fotokaj 26. Feb 2009, 17:17

togrizek je napisal/a:
In ta zapis je lahko po tvojem mnenju povsem zgrešen, ampak takšno je pač MOJE SUBJEKTIVNO MNENJE. In, če se boš še tako trudil, me ne boš prepričal drugače, ker sem si takšno mnenje pač že oblikoval. Če je po tvojih kriterijih zmotno, je pač PO TVOJIH KRITERIJIH ZMOTNO, ne pa po mojih.

Nisem nikjer zapisal, da je tvoje mnenje zmotno - to širšo obrazložitev bi lahko pa tud prej že napisal, ne pa šele sedaj, ko si kao kvazi napaden.
In točno za to gre - za tvoje subjektivno mnenje. Ti pač očitno rad rangiraš vse od funkcij do "kvalitete avtomatike, medtem ko jaz gledam zgolj na to, da bo tip za svoj denar dobil čim več aparata - se mi zdi bolj smiselno, kot pa individualna subjektivna mnenja o tem, kaj je za koga primerno, se ti ne zdi?

Zdaj si iz naftalina potegnil cel spis o prednostih in slabostih, prej si napisal pa le stavek "Za vstopni model je Nikon D60 boljša izbira kot Canon 1000D." - in na ta stavek sem jaz odreagiral, štekaš?

cedo je napisal/a:
Oba (pa še kakšen tretji) aparata v tem cenovnem rangu sta po kvaliteti slik praktično enaka. Vključno z AF.

Fajn; še malo, pa bo 3-točkovni AF že boljši od 7-točkovnega.

Da ne bo tema preveč odtavala v smeri smetenja, jaz tu zaključujem.
 0   

aleš @vojak81 26. Feb 2009, 17:23

ok,fantje nočem jaz nekega prepiranja v tej temi,samo sem pač dal eno primerjavo za dva meni dostopna aparata (mislim finančno)
ponudbo imam tudi canona eos 40d za lep denar samo se še vseeno odločam laugh
 0   

Peter Podbevšek @s56vpe 26. Feb 2009, 17:59

Glavna dejavnik pri nakupu fotoaparata seveda ni koliko tock ima AF. V 95% primerov ti bo cisto vseeno. Je pa res, da ga bos pa tistih 5% casa klel kot hudica .
Vsekakor ti svetujem, da kupis raje kaksen body visjega ranga (rabljeno ce treba), kot si sam rekel, 40d ali d80 ali kaj podobnega. Sices niso vec aktualni modeli, jih bos pa lahko uporabljal se kar nekaj casa. Novodobne neumnosti kot so miljon megapikslov, liveview, ciscenje tipala (ta je se posebej dobra) ipd. so samo izgovor da lahko dajo ven nov model aparata. Mogoce delujejo pri japonckih... Je pa to samo moje subjektivno mnenje.
Sem pa pricakoval malo vec flejmanja, sploh glede na naslov teme. Kam gre ta svet biggrin
 0   

Aleš Čadež @AlsCdz 26. Feb 2009, 18:10

Če boš fotograf izletov in zabav je stokrat bolj pomembno kot body kakšen objektiv si boš omislil (pa za zabave boš nujno rabil še posebi flesh). Bolj pomembno bi bilo, da bi se tukaj pogovarjali o objektivih, ki naj jih vojak81 kupi zraven.
Če metaforiziram trenutni prepir: Moja mama kupuje prenosni računalnik in ne ve a izbrati HP ali IMB in jo nekdo prepričuje, da je HP boljši ker ima disk več vrtljajev na minuto. Bolj pomembno bi tej mami bilo razložit razliko v velikosti diskov....
 0   

Luka @lukas123 26. Feb 2009, 18:51

vojak81 je napisal/a:
ok,fantje nočem jaz nekega prepiranja v tej temi,samo sem pač dal eno primerjavo za dva meni dostopna aparata (mislim finančno)
ponudbo imam tudi canona eos 40d za lep denar samo se še vseeno odločam laugh

Vzami 40d je res hvale vreden aparat, sploh pa če ga dobiš za majhen denar, 10.000 posnetkov ni nič(beri:nov!). Ne vem kdo je prej primerjal d80 in 40d laugh .
Ma nabavi 40d in en spodoben L objektiv in boš imu mir za ene par let, no vsaj jest bi tko naredil.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati