0   

Chio @Chio 26. Feb 2009, 21:30

V bistvu imam vprašanje že za naročen printer.
http://www.mimovrste.com/artikel/2830061929/barvni-laserski-tiskalnik-samsung-clp-315

Kaj je 2400x600 dpi v redu za printanje ?
Prosim, če mi kdo pove.

Moj fotoaparat je 450D, 12.2 MP, printu bom večinoma na A4..
 0   

Miha @cedo 26. Feb 2009, 21:46

Tu si ga pa udaril mimo. Če boš printal fotke rabiš Ink-jet in ne laserski tiskalnik.

Moj Canon Pixma iP4600 za 100 Eur tiska z ločljivostjo 9600 × 2400 pik na palec.
 0   

Chio @Chio 26. Feb 2009, 21:49

cedo je napisal/a:
Tu si ga pa udaril mimo. Če boš printal fotke rabiš Ink-jet in ne laserski tiskalnik.

Moj Canon Pixma iP4600 za 100 Eur tiska z ločljivostjo 9600 × 2400 pik na palec.

Mislilm, za šolo, besedilo in pa dodatno fotografije. Kaj pa Ink-jet bi bil tudi v redu za fotografije in šolo ? Če je, potem pač preprosto ne bom prevzel paketa. Mogoče kdo ve kaj se zgodi potem biggrin ?
 0   

Miha @cedo 26. Feb 2009, 21:52

Ja kaj bi zdaj rad. Za tekste, grafe ipd. seveda laserski tiskalnik, za printanje iz tvojega canona v foto kakovosti pa Ink-jet.
 0   

Aleš @lial 26. Feb 2009, 21:54

Za namen, kakršnega si zapisal, bo čisto v redu. Seveda slike, ki jih boš vstavljal ne bodo vrhunske, še vedno pa več kakor zadovoljive za vsako seminarsko ali podobno pisarijo.
 0   

Chio @Chio 26. Feb 2009, 21:56

cedo je napisal/a:
Ja kaj bi zdaj rad. Za tekste, grafe ipd. seveda laserski tiskalnik, za printanje iz tvojega canona v foto kakovosti pa Ink-jet.

Aha, ni pa nič drugega, ki bi bilo dobro za oboje hehe. Ja jaz rabim za šolo - besedilo, slike, vendar pa bi tudi rad printal slike same. Ne za prodajo ampak pač zase ali pa če bo kdaj kaj treba. Če bo kaj resnega grem v kakšno ''trgovino''.

Slike, ki jih sprintam pa bodo vseeno v redu ?
 0   

Miha @cedo 26. Feb 2009, 22:01

Slike z laserskim printaš na običajen papir. Če bodo vredu? Zame ne, odvisno od zahtev.
 0   

Chio @Chio 26. Feb 2009, 22:04

lial je napisal/a:
Za namen, kakršnega si zapisal, bo čisto v redu. Seveda slike, ki jih boš vstavljal ne bodo vrhunske, še vedno pa več kakor zadovoljive za vsako seminarsko ali podobno pisarijo.

Hvala, hvala obema smile Bom kar vzel ta printer in čez nekaj časa kupil inkjet, ki bom samo za fotografije. Bomo pač mal mogl zaslužt.
 0   

misfits @misfits 26. Feb 2009, 22:09

men se zdi to mal drago (glede na to, da baje za fotke ni najbolš)
raj vzemi kaj takega http://www.mimovrste.com/artikel/2830070424/tiskalnik-canon-pixma-ip3600 (jaz mam IP3000 in mi je fajn, fotke na fotopapirju se mi zdijo super), za tekst, grafe...bo pa tud vredu

najbolš, da kontaktiraš trgovino in rečeš, da si si premislil in naročiš drugega
 0   

Luka @lukas123 26. Feb 2009, 22:19

laserski tiskalniki so namenjeni za masovno tiskanje, se pravi tudi več kot 100 listov na dan, kar pa ti verjetno ne boš tako pogosto rabil, sploh pa za šolo. jest imam epsona dx 6050 in je več kot dovolj za tiskanje teksta in grafo+kvalitetnih fotografij. tko da meni bi se neumno zdelo metat tolk dnarja stran, k pa lohka kupš pocen multifunkijski brizgalni tiskalnik in tud ni mi jasno zakaj tak tiskalnik ne bi bil dober za tvoje potrebe, bi bil več kot odličen
 0   

iztok @izo 26. Feb 2009, 22:30

no, sej ni tak drag, tudi vprašanje kaj je ceneje, ali toner na dolgi rok ali pa petnajst kartuš v istem obdobju. na veliko število listov printa so laserski ponavadi boljša izbira. laserci imajo tudi to prednost, da je kvaliteta izpisa praktično enaka na vseh površinah lista, saj se prah zapeče na površino lista in ne razliva tinte po njej, kakor printjet (čeprav ta razlika ni več tako veliko ktot včasih, na foto papirju pa je itak ni). seveda pa je kvaliteta foto izpisa na pravem foto papirju boljša na ink jetu ponavadi.
mogoče samo spomnem na razna namigovanja (kolk je to znastveno potrjeno, ne vem), da je prah iz kopircev/lasercev ipd precej kancerogen (varjetno so bolj na udaru dihala). vendar kaj čmo, temu se najbrž skoraj ne da izognit danes v raznih pisarnah ipd..

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati