0   

Peter Miklavc @mikias 28. Feb 2009, 21:03

Zdravo majstori!
torej, zanima me vaše mnenje in izkušnje o teh dveh:
- Olympus Zuiko Digital 50-200 mm f/2,8-3,5 SWD
- Sigma APO 70-200mm F2.8 II EX DG MACRO HSM, za Olympus (4/3)

Jasna mi je razlika v blendah (Sigma ima fiksno...) - kako pa se kaj obneseta? Baje je Sigma mehka na 200mm (testi na DPreview,...), Zuiko pa, kot sem slišal, superioren (čeprav kakih testov nisem našel, le mnenja). Ali je Zuiko res vreden tistih 350-400EUR več kot Sigma? Uporaba enega ali drugega bo v amaterske namene, hitri fokus je važen, za ostrino Sigme pa ne vem kakšna je...Nasveti, izkušnje, primerjave zeelooo dobrodošle.

Hvala majstori! yes biggrin
 0   

Luka @lukas123 28. Feb 2009, 21:24

Sigma je zakon, tudi na 200mm je isto k pa na 70mm
 0   

Miran @Fotograff 28. Feb 2009, 21:37

Olympus Zuiko Digital 50-200 mm f/2,8-3,5 SWD je defitnitivno tu zmagovalec, brez nadaljnega.
 0   

Žiga @zcetrt 28. Feb 2009, 21:41

No, zdaj veš smile Dve sila argumentirani mnenji.

Če boš delal amatersko, potem ne vem, zakaj bi dajal denar za dražjega. Za 350-400 EUR dobiš še en soliden objektiv. Če pa imaš denar, vzami boljšega.

http://www.slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/38/cat/15 Glede na test je res fin tale objektiv.
 0   

Stane Crnjak @staneC 28. Feb 2009, 21:48

Tukaj http://www.slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/38/cat/15 imaš test za Olympus 50-200 f/2,8-3,5.
Tukaj http://www.slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/217/cat/31 pa za Sigmo 70-200 f/2,8.
Sam vem, kaj bi vzel.
 0   

Žiga @zcetrt 28. Feb 2009, 22:52

staneC, testirana sigma je stara. Nova verzija je precej drugačna. Celo eno lečo več ima.
 0   

Peter Miklavc @mikias 28. Feb 2009, 22:57

....ha, fantje hvala vam za tele linke!
Grrr, super argumenti za in proti eni in drugi lečici sleep

StaneC, sam zarad firbca: ti si na Canon-u, če se ne motim: torej, kaj bi ti izbral
upset
 0   

Stane Crnjak @staneC 28. Feb 2009, 23:02

Jest sem na Nikonu in se samo norca delam laugh

Hec. Pojdi v štacuno in sprobaj oba, pa se odloči.
 0   

Jure Makovec @DizzyReed 11. Mar 2009, 10:39

ne vem, kakšne so ostale Sigme, ampak, na mojem Canonu 40D in občasno na 1D mark II se odlično obnese.

hitra, ostra, natančna, edino na koncertih se rada obesi na mikrofon, ampak, po parih posnetkih pogruntaš, kako se temu izogneš.

ne vem, jaz jo imam za vse in sem z njo zelo zadovoljen. f/2,8 blenda zadovoljivo ostra na 200 mm, f/4 je pa naravnost bomba.

predhodnica te serije pa je res bila samo za v smeti, priznam.
 0   

urban @alfi 11. Mar 2009, 23:03

namesto zuikota dobiš skoraj 2 sigmi... confused sam sem poskusil oba pa mi je sigma bolj ustrezala...pač 2.8 čez cel zum+ cena...res pa je da je zuiko morda nekoliko hitrejši v ostrenju. drugače pa sta oba super objektiva... thumbsup
po pamet!
 0   

Marko @alessy 12. Mar 2009, 08:42

Vzemi sigmo.. thumbsup
 0   

Bojan Stepancic @bododo 12. Mar 2009, 09:35

Olympus 50-200SWD je brezhiben pri vseh goriščnicah in zaslonkah. Nima problema z flareom ter je oster pri 200 f 3.5... fokus brez pomanjkljivosti, izdelava vredna 350 eur več... ne vem kaj sploh razmišljaš...
Sigma sicer ni slaba samo, če imaš na voljo takšen objektiv pri Olympusu potem ni kaj razmišljati. Sem ga testiral z 2x converterjem in kar se mojih do sedanjih izkušenj tiče, daleč najboljše od vseh proizvajalcev. Z konverterjem pridobiš goriščnico 800mm, slika pa je še vedno več kot uporabna, tudi pri odprti zaslonki.
 0   

Žiga @zcetrt 12. Mar 2009, 14:37

Nisem popolnoma prepričan... Ampak, ali se recimo SIgma ne obnese slabše na 4:3 tipalih? Pixli so namreč še manjši kot na DX tipalih in torej mora biti objektiv še bolj oster, da prde do enake "ločljivosti" oz. ostrine.

Imam Sigmo in je super. Ampak na Nikonu.
 0   

Luka @lukas123 12. Mar 2009, 19:43

Hm, a ni blo ponavad tko da bolj majhen senzor je bolje se objektiv obnese.
Saj kar se tiče ostrine na robovih, vinjetiranja...
Kakor je znano naj bi z manjšimi pixli dobil še boljše rezultate pri bolj odprtih zaslonkah, edino kar je slabše naj bi bil moire, samo ponavadi se moire pojavi zaradi šibkejšega AA filtra, tko da je to spet pozitivna stvar.
LP
 0   

Stane Crnjak @staneC 12. Mar 2009, 19:54

To sta objektiva narejena za 4/3 sistem. To nista objektiva narejena za FF in nato nataknjena na 4/3 ( oz crop senzor)... confused
 0   

Luka @lukas123 12. Mar 2009, 20:06

Kaj a tudi sigma dela objektive velikosti prow posebej za 4/3 sistem?

Heh, sm mislu da objektiv je tak kakršen je samo da je pač na manjšem senzorju, sicer cena je ista tko da bi blo useen če ne bi prow za olympus delal manjše objektive.

Sicer pa zanimivo, pri sigmi so objektivi namenjeni olympusu popolnoma enakih dimenzij in enake teže kot pa tisti isti objektivi ki so namenjeni ostalim firmam aparatov confused

Ne verjamem da je ta objektiv narejen samo za 4/3 no
 0   

Miha @cedo 12. Mar 2009, 20:23

Ne ga srat! Omenjena Sigma je FF, ne glede na mount.
 0   

Luka @lukas123 12. Mar 2009, 20:30

Ja sej je logično, bi blo neumno delat zraven še en patent samo za olympus če pa stvar dela čist normalno pa tudi če bi bil objektiv narejen za senzor velikosti 72mmx48mm upset
 0   

Stane Crnjak @staneC 12. Mar 2009, 21:02

ok my bad za sigmo
 0   

Žiga @zcetrt 13. Mar 2009, 00:17

Če je piksel manjši, mora bit ostrina na enoto površine večja. Če torej Sigma riše krog, kjer je minimalna razdalja med črtama, da se še da ju razbrat kot dve črti, recimo 0,01mm, pride to pri full frame 12 megapik recimo čez 1 piksel, pri 4:3 pa recimo čez dva (vse je čisto iz glave, se mi ne da računat). Torej manjši kot je senzor, "slabše" se obnese FF objektiv. Razen, če ni superioren smile

Večina testiranj se pri FF objektivih zato izvaja na obeh tipalih. FF in crop. Ampak ta je ponavadi 1,5 za Nikon oz. 1.6 za Canon. Na Olympusu, kjer je faktor 2, pa še nisem videl testa third party objektiva.

Sicer pa to itak bolj kot ne na glas razmišljam. Ampak se mi zdi vseeno kar relevantno.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati