0   

kavu @kavu 3. Mar 2009, 14:49

Živjo,

zanima me če je kdo omenjeni objektiv kdaj uporabljal na d200? kakšne izkušnje? po testih ki sem jih prebral se mi zdi izredno zanimiv, me pa zanima še cena, zaenkrat ne najdem nobenega ki bi se prodajal.

najlepša hvala!
 0   

Sharpshooter @Sharpshooter 3. Mar 2009, 18:26

Sicer ga ne uporabljam na Nikonu D200 moram reči, da mi omenjeni objektiv zelo odgovarja, čeprav je AF-S verzija verjetno boljša, AF-S 70-200 je pa sploh špica. Moti me edino majhna razdalja ostrenja, drugače je odličen teleobjektiv.
 0   

Tomislav @tomaz_urh 4. Mar 2009, 07:09

pozdrav
jaz sem uporabljal to kombinacijo
objektiv pa je push pull varijanta-star ko zemlja
prima optika
 0   

Žiga @zcetrt 4. Mar 2009, 10:07

Verjetno ni govora o push pull verziji. Ti misliš tole, kajne? http://www.slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/124/cat/13
 0   

Bostjan @Archie 4. Mar 2009, 10:22

80-200/2,8 AF-D je v dveh varinatah. Prva v push-pull varianati in novejša z normalnim zoom obročem. Tretja in zadnja reinkarnacija 80-200/2,8 ima pa še AF-S ostrenje in velja za optično najboljšega od 80-200 variant.

70-200/2,8 AF-S VR je naslednik, ki je na APS-C odličen (verjetno boljši od vseh 80-200) na FX formatu pa malce šepa ostrina vogalov in je (menda) za FX zato optično celo boljša izbira 80-200/2,8 AF-S.
 0   

Bojan Stepancic @bododo 13. Mar 2009, 13:48

Strinjam se z Archijem glede AFS in VR objektiva. 80-200AFS je optično boljši na FX senzorjih, je pa zelo velik in težak in pomanjkanje VR sistema sigurno ni ravno navdušujoče. Bi dal pa samo še en popravek, obstajajo 4 verzije ED objektiva.
Prva push pul verzija je bila brez D funkcije, pri drugi so dodali še D ter nekoliko popravili hitrost ostrenja (čeprav ne ravno očitno), 80-200 ED D z dvema obročema je vsekakor boljši pri ostrenju, kar se pa tiče kvalitete optike so pa mnenja deljena. AFS pa blesti v vseh pogledih
 0   

gogo @gogo 13. Mar 2009, 15:11

Torej, strinjam se z prejšnjimi ugotovitvami, imel sem 80-200 D z obročem za zoom, AFS in VR. Optično bi se težko odločil med AFS in VR izvedbo, samo VR odtehta svoje, je bil pa z TC 1,4 AFS perfekten. AF-D z dvema obročema je pa najmanjši in tudi zelo soliden, samo AF je počasnejši od novejših. Sam sem slikal z vsemi tremi na D200 in ni bilo tako velikih razlik v IQ, bolj pri rokovanju in odzivnosti.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati