0   

sara @jollyka 9. Mar 2009, 16:45

Zivjo,
zanimam se za nakup novega objekitva in sicer..
Ker pogosto fotografiram pse in imam rada cimbolj ostre, ter čiste slike bi potrebovala objektiv z dovolj zooma in hitrim ostrenjem saj so slike vecinoma posnete ko je pes v gibanju. Kaj priporočate? Trenutno imam Canonov objektiv 75-300mm F4.0-5.6 USM in pa objektiv katerega sem dobila v kitu ko sem kupovala fotoaparat (imam EOS-a 40D) 55-200mm.. Za objektiv sem pripravljena odsteti tam do cca. 1000eur tako da prosim za nasvete v tem cenovnem rangu.
Moje zanimanje je zbudil tale objektiv, klik.

Me pa zanima se kateri objektiv bi priporocali za slikanje v notranjih prostorih, isto ga rabim za fotografiranje pse, saj hodim na pasje razstave in potrebujem primeren objektiv. Svetlobe ponavadi ni ravno dovolj za ciste slike, zato sem dokupila tudi Sigmino bliskavico katera mi je delo zelo olajsala, sedaj pa rabim se primeren objektiv. Torej z malce zooma (psi so ponavadi cca. 5-10m stran od mene) in dobrimi svetlobnimi pogoji ter s hitrim ostrenjem. Do sedaj sem uporabljala drugi objektiv iz kita, 18-55mm. Any advice?

Lp, S.
 0   

Simke @Simke 9. Mar 2009, 16:59

Zadnje dneve sem videl nek oglas Canon 70-200 2.8 USM za 880€ se mi zdi.

EDIT: GLEJ SOSEDNJI FORUM!

Pomoje bo f4 mal premal če češ slikat notri. RAbljeno F4 najdeš tud za 500€

Kaj pa sigma 70-200 2.8 ?

Sigmo pa za 400€ na bolhi.
 0   

Peter Atanackov @Geo 9. Mar 2009, 17:02

Mogoce tega 70-200mm f/4 + 50mm f/1.4 za znotraj. Ali pa Sigma 70-200mm f/2.8 bi tudi prisla v postev.
 0   

tmt @tmt 9. Mar 2009, 21:16

Ja, kaj je pa narobe s tistim 70 -300, ko ga že imaš? Za psa v gibanju vklopi al servo, ampak to najbrž že veš.
 0   

Primož Fideršek @piXi 10. Mar 2009, 08:42

objektiv za jurja je itq 70 200 2.8L, sigme so tak da so odvisne od primerka in ne priporočam nakupa le tega razen, če znaš ob nakupu, dobro preverit stvari
 0   

tmt @tmt 10. Mar 2009, 12:10

Sem včeraj spregledal, da že imaš kar tri zoom objektive smile . In glede na to, da imaš namen kupiti še enega podobnega sem prepričan, da boš tudi s tem razočarana, ker ti spet ne bo dajal dovolj ostrine. Fotoaparati in objektivi pač ne naredijo sami od sebe dobre fotografije, ampak tisti, ki aparat drži v rokah. Kolikor opažam ljudje pri fotografiranju premikajočih se objektov še vedno delajo največ napak s tem, ko na hitro namerijo obenem pritisnejo na sprožilec, da fotoaparat zamakne za pol metra k tlom biggrin , tu tudi vsak stabilizator slike odpove biggrin . Objekt, ( v tem primeru psa ) je treba slediti, vmes narahlo sprožiš in ga še naprej slediš, pa bo najbrž slika tudi s temi objektivi, ki jih imaš še kako ostra. smile
 0   

Bojan Stepancic @bododo 10. Mar 2009, 12:23

70-200IS f4
Pri statičnih motivih ti bo IS zelo prav prišel
Drugač pa70-200is f2.8
 0   

Aleš Čadež @AlsCdz 10. Mar 2009, 13:15

nujno 2.8
 0   

Simke @Simke 10. Mar 2009, 16:50

med današnjimi oglasi na bolhi

Objektivi, filtri, objektiv Canon EF 70-200mm 2.8 L
 0   

sara @jollyka 10. Mar 2009, 18:19

Najprej hvala za odgovore in pomoc.

tmt je napisal/a:
Ja, kaj je pa narobe s tistim 70 -300, ko ga že imaš? Za psa v gibanju vklopi al servo, ampak to najbrž že veš.

Objektiv imam ze nekaj casa, in v tem casu sem imela z njim manjso nezgodo kar je vplivalo na ostrenje in rabi po domače rečeno sto let da izosti objekt. Drugace je objektiv spica in tudi slike z njim so ok, tiste ki uspejo seveda.

tmt je napisal/a:
Sem včeraj spregledal, da že imaš kar tri zoom objektive smile . In glede na to, da imaš namen kupiti še enega podobnega sem prepričan, da boš tudi s tem razočarana, ker ti spet ne bo dajal dovolj ostrine. Fotoaparati in objektivi pač ne naredijo sami od sebe dobre fotografije, ampak tisti, ki aparat drži v rokah. Kolikor opažam ljudje pri fotografiranju premikajočih se objektov še vedno delajo največ napak s tem, ko na hitro namerijo obenem pritisnejo na sprožilec, da fotoaparat zamakne za pol metra k tlom biggrin , tu tudi vsak stabilizator slike odpove biggrin . Objekt, ( v tem primeru psa ) je treba slediti, vmes narahlo sprožiš in ga še naprej slediš, pa bo najbrž slika tudi s temi objektivi, ki jih imaš še kako ostra. smile

Hvala za nasvet, ampak to mi je jasno ze odkar imam tak fotoaparat, saj klikat na blef je brezveze. Psu sledim in ga fokusiram in probam ujet trenutek, to itak. Ampak vseeno zelim nov objektiv, nekaj kvalitetnega kar bom lahko imela par let brez da se ga navelicam in podobno.
Po vasih predlogih sem se dokoncno odlocila za Canonovega 70-200m f/2.8L IS USM, za katerega upam da mi bo res sluzil kot je treba.

Se enkrat hvala vsem za nasvete thumbsup
 0   

martin @pikoli 22. Mar 2009, 20:17

Najbolje je, da ce si z 70-300 zadovolna, da ga daš na servis.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati