0   

Venom007 @Venom007 9. Mar 2009, 18:25

Lep pozdrav!

Sam se zelo zanimam za digitalne fotografije in rad bi izvedel nekaj več o vsem skupaj. In sicer rad slikam v marko načinu in rad bi tudi slikal fotografije z nizko globinsko ostrino, pa tudi pokrajino v čimboljši možni ostrini in barvah.

Vam priložim iz vsake en primer, ki so bili objavljeni na tej strani (moram pohvaliti, tu ste odlični fotografi)

https://www.slo-foto.net/galerija_slika-47058.html (glede globinske ostrine skupaj z makrom se zanimam za podobne fotografije)

https://www.slo-foto.net/galerija_slika-47131.html (nekaj podobnega bi rad slikal, kot sem omenil pokrajino)

Tako, sedaj upam da sem približno povedal kaj želim, sedaj pa vas prosim, da mi malo razložite kakšen fotoaparat + objektiv (zanimam se za nakup DSLR fotoaparata, v nekem srednjem cenovnem razredu)

Če je za vsako sliko posebaj potrebno uporabiti različen objektiv, prosim na dan z besedo. Posebaj pa bi rad povedal, da mi veliko šteje ostrina, globinska ostrina, in dober makro.

Prosim za pomoč!
 0   

Miha @cedo 9. Mar 2009, 18:56

Če slikaš s Canon 350D (kot si enkrat omenil), potem sta najboljša izbira Canon EF-S 10-22/3.5-4.5 za pokrajine in Canon EF 50/2.5 za makro.
 0   

roman @romeno 9. Mar 2009, 20:18

Jaz bi ti priporočil, da si v knjižnici sposodiš kakšno knjigo o fotografiji.

V teh knjigah so tudi primeri fotografij in zraven so pripisani podatki, katera goriščna razdalja je bila uporabljena, katera zaslonka, čas, ISO vrednost .... Zraven pogledaš kaj ti podatki pomenijo. In potem kupiš opremo, ki jo potrebuješ in si jo lahko privoščiš. .
 0   

Venom007 @Venom007 9. Mar 2009, 21:34

ok hvala za pomoč, bom pobrskal po knjižnici. Ali kaj priporočate?
 0   

roman @romeno 9. Mar 2009, 22:57

Poizkusi poiskati kakšno knjigo od John Hedgecoe-a, če ti angleščina ne dela težav. Je pa ena tudi prevedena v slovenščino naslov je: Vse o fotografiji.

Ali pa knjigo Velika knjiga o fotografiji.

Potem obstaja še ABC fotografije.

Vse tri knjige so iz časa rajnke Jugoslavije. In po knjižnica v glavnem izposojene, kar tudi nekaj pove.
 0   

petra @pppp 15. Mar 2009, 11:09

tudi revije kot npr. digitalna kamera, ki izhaja mislim da vsake 2 meseca ima tudi kup priročnikov, kompozicija, pokrajina, photoshop nasvet...., teste opreme. če bereš in slediš, boš kmalu vedel, kaj potrebuješ.
 0   

jasmina krajnc @mary_jane 17. Mar 2009, 15:39

zdravo!
jaz sem tudi začetnica... že od malega sem rada slikala, zadnje čase pa sem se odločla, da se bom bolj "profesionalno" začela ukvarjat s fotografijo..
pa mam samo eno vprašanje...
gledala sem fotoaparate pa sem našla NIKON COOLPIX P80 in me zanima ali je primeren za začetnika kot tudi kasneje ko se bom že nekaj naučila. Nebi si rada namreč na pol leta kupovala novega fotoaparata..
res bi bila hvaležna za mnenje..
Hvala!
Jasmina shy
 0   

Luka @lukas123 17. Mar 2009, 16:55

P80 je čist vredu za začetnika, poglej pa še malo za kkšnim canonom sx10 ali sx1, čeprav za "profesionalno" rabo ni nobeden od teh bigrazz
LP
 0   

rok @furim 29. Mar 2009, 11:09

Lep dan!
Jaz sem tudi bolj začetniški in uporabljan Cannon EOS 350D.
Zanimam se za fotografije odblizu. Bi mi lahko kdo priporočal kakšen objektiv in približno ceno ?
Že vnaprej hvala za odgovore.
 0   

Branko Dolinar @grizliboy 29. Mar 2009, 11:23

furim, makro te zanima? Odvisno od globine denarnice. Še najboljše razmerje denar/kvaliteta je pri tamron 90 f2,8 makro. Pa canonov 100 makro, canonovci imate še makro objektiv s do 5x povečavo (cena verjetno visoka, s tem objektivom si potem pravzaprav že v mikro vodah - pri 1:1 objektivih moraš dodati makro obročke in/ali predleče da prideš do iste povečave).
 0   

togrizek @togrizek 29. Mar 2009, 12:59

...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati