0   

breda @carovnica 10. Mar 2009, 10:56

Pozdravljeni!

Potrebujem pomoč pri odločitvi kateri fotoaparat naj izberem. Glede na to, da je na voljo malo morje fotoaparatov sem že čisto zmešana. V ožji izbor pa so se prebili Canon EOS 450D, Nikon D-60 in Sony D-SLR Alpha 200. biggrin
Izbira ni nujno najboljša ampak budget je omejen - tam okoli 600 - 700 €.
Ker se šele učim ne potrebujem ne vem kakšnega profesionalca. Rabim nekaj kar se hitro odziva, prenese tudi bolj tresavo roko, ima vzdržljivo baterijo in seveda dela všečne slike (pa malo potuhe v avtomatiki).
Vem, da vsak svojega "konja" hvali, ampak zanimajo me tudi njihove slabosti.

Upam, da se komu še ljubi pisati na takšno temo, samo jaz res ne vem kam naj se obrnem. Samozvanih strokovnjakov za prodajnim pultom imam pa že čez glavo. upset
 0   

Bojan Stepancic @bododo 10. Mar 2009, 11:10

Sony ima edini stabilizacijo v ohišju, kar je zelo dobrodošla zadevšna, vendar se verjetno za tak denar, da dobiti tudi Nikona D60 z dvema stabiliziranima objektivoma. Tudi canon ima v svoji ponudbi zraven 450D dva objektiva z stabilizacijo, ki sta optično zelo dobra.
Glede fotografije neposredno iz aparata bi ti priporočil Nikona D60, vendar tudi Canon 450D ne zaostaja veliko za njim, ima pa Cano boljši senzor z 12 Mpix ter hitrejši ter bolj učinkovit AF sistem z več AF točkami kot Nikon. Na tem področju je Canon v tem cenovnem razredu boljši.

Obstaja pa še alternativa in sicer Pentax K200D, ki pa za razliko od teh treh premore še zatesnjeno ohišje ter ima enako kot Sony stabilizacijo v ohišju. Napram Nikonu ima Pentax dosti boljši AF sistem z 11 AF točkami od katerih je 9 križnih... po teh podatkih prekaša celo Canona... da se ga pa dobiti za zelo ugodno ceno v kitu z dvema objektivoma.
 0   

Branko Dolinar @grizliboy 10. Mar 2009, 11:10

Sony A200 je edini v tvoji izbiri, ki ima stabilizacijo vgrajeno v ohišje in deluje z vsemi objektivi.
Pri nikonu (wr) in canonu (is) moraš kupiti objektiv z stabilizacijo. Pri nikonu d60 moraš še paziti, da ima objektiv motorček za ostrenje, drugače ti ne deluje avtofokus (af).
 0   

Jernej Koncut @brazill 10. Mar 2009, 11:14

fotokaj thumbsup biggrin
 0   

breda @carovnica 10. Mar 2009, 11:34

Uau to pa je brzina.

Fotokaj - pridno berem linke in upam, da bom potem pametnejša. Saj razumem, da je zoprno odgovarjat na zmeraj ista vprašanja ampak vedno se najde kak "butelj", ki se ne znajde.

Bododo - si bom ogledala še Pentax.

Grizlyboy - hvala za info o Nikonu.
 0   

togrizek @togrizek 10. Mar 2009, 20:20

...
 0   

Chio @Chio 10. Mar 2009, 20:24

togrizek je napisal/a:
Od navedenih ima največ potuhe v avtomatiki Nikon D60, največ potenciala za naprej pa Canon 450D. Sonyja pa ne poznam.

Imam sošolko z D60 in hoče kupiti nekaj novega, po njenem mnenju boljšega..
Sam imam 450D in je odličen. Je res da ima A200 edini IS, a če kupiš objektiv z IS ( VR ) bo isto smile
 0   

togrizek @togrizek 10. Mar 2009, 20:37

...
 0   

Chio @Chio 10. Mar 2009, 21:01

togrizek je napisal/a:
@Chio: če kliknem na tvoj www mi napiše

Spletni dnevnik je odstranjen
Žal je spletni dnevnik na naslovu chiophotos.blogspot.com odstranjen. Ta naslov ni na voljo za nove spletne dnevnike.

confused

Ja ja to je blo staro, zdej mam novo, http://chio-photography.blogspot.com/ biggrin Hvala za opomin, res ! grin
 0   

breda @carovnica 12. Mar 2009, 07:28

Počutim se kot tisti osel, ki je med dvema kupoma sena crknil od lakote, ker se ni mogel odločiti kje naj začne.
Ampak sem se vseeno odločila. And the winner is ....................... Canon 450D.
Hvala vsem za pomoč in mnenja.
 0   

Chio @Chio 12. Mar 2009, 09:13

carovnica je napisal/a:
Počutim se kot tisti osel, ki je med dvema kupoma sena crknil od lakote, ker se ni mogel odločiti kje naj začne.
Ampak sem se vseeno odločila. And the winner is ....................... Canon 450D.

Ne. Saj je skoraj vsak v dilemi ko kupuje prvi fotoaparat, DSLR. Še bolje je, da si vprašala za nasvet grin Vso srečo pri slikanju s tem odličnim fotoaparatom biggrin Če boš imela probleme z njim, mi lahko pošlješ ZS saj ga tudi sam imam.
 0   

breda @carovnica 12. Mar 2009, 09:57

Chio je napisal/a:
carovnica je napisal/a:

Ne. Saj je skoraj vsak v dilemi ko kupuje prvi fotoaparat, DSLR. Še bolje je, da si vprašala za nasvet grin Vso srečo pri slikanju s tem odličnim fotoaparatom biggrin Če boš imela probleme z njim, mi lahko pošlješ ZS saj ga tudi sam imam.

Hvala Chio. yes
Najprej grem na lov za najbolj ugodno ponudbo, potem pa študirat navodila. thumbsup
 0   

Chio @Chio 12. Mar 2009, 10:49

carovnica je napisal/a:

Hvala Chio. yes
Najprej grem na lov za najbolj ugodno ponudbo, potem pa študirat navodila. thumbsup

No sam tko: Tuki sm tut jst kupu in je zelo pocen. Dela mi vse, je garancije, dobil sm vse biggrin Je 530 €... ! http://aple-tec.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_new&product_id=134&category_id=10&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=30

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati