0   

Jure Makovec @DizzyReed 10. Mar 2009, 23:51

torej, že dlje časa bi rad naredil preskok na serijo 1 (do sedaj sem delal s 40D, čisto dober fotič, vendar, je zdelan in sem ga v zadnjem mesecu prejšnji teden nesel še tretjič na servis).

odločam se med novim 1D mark III in rabljenim mark IIN. vem, kaj ima vsak, vem, kaj zmore vsak, in vem kaj so slabosti vsakega.

a vseeno ... mark III ima znane probleme z AF. nekateri pravijo, da jim stalno nagaja, nekteri pa ga enostavno ne morejo prehvaliti. mark IIN ima le eno slabo lastnost - dobiš lahko rabljenjega in star je že.

torej, se res splača dati 4000€ za mark III ali je rabljen IIN še vseeno dovolj dober, da se ga plača vzeti?

to je vprašanje, zaradi katerega se najbolj matram ... :p

kakšno razmišljanje in pomoč pri odločitvi sta več kot zaželjena.
 0   

Ime Priimek @dunda 11. Mar 2009, 05:40

1d mark III je verjetno dobra izbira - veliki večini dela tako kot mora. Za ostale pa človek ni povsem prepričan, kaj je res in kaj ne upset

Sicer pa mislim, da je na voljo povsem nov firmware - preveri, če je kaj novega na področju AF.
http://www.dpreview.com/news/0903/09030310canon1Dfirmwareupdate.asp
 0   

ogabe @ogabe 11. Mar 2009, 08:04

Kar se mene tice sta opciji samo dve... ce ga rabis nujno sedaj, kupis rabljenega mk2. Ce ga ne rabis nujno sedaj, pocakas na mk4 ali karkoli ze bo. Zaenkrat sam delam z mk2 in cakam na mk4, ker bi pod dokaj nujno rabil nov/se en body.
Za mk3 pa imam prevec osebnih izkusenj, za povrh pa se mnenj0 ljudi, katerim zaupam in kateri so delali ali pa se delajo z mk3, tako da imam malce drugacno mnenje kot Dunda... veliki vecini ne dela tako kot mora. Za ostale pa clovek ni povsem preprican, kaj je res in kaj ne grin
[url=http://www.photo.si]PhotoSI[/url]
 0   

Jure Makovec @DizzyReed 11. Mar 2009, 08:37

nekaj sem tudi slišal, da obstaja neka serija Mk III, označena kot blue dot in da naj bi te imele vse pošlihtano.

šef dela na MkIII, in nima nobenega problema, dva pa sta na MkIII imela hude probleme (en sicer na Ds, ampak mislim, da to ni važno, ker je zasnova ista), medtem, ko za MkIIn nisem še slišal pritožbe.
 0   

ogabe @ogabe 11. Mar 2009, 08:52

Za mk3 obstaja eno malo morje enih pik in vse je isti k**. Taksne ali drugacne pike, stvari se vedno na zalost ne delajo. Sicer verjamem, da se da verjetno z nekaj srece dobiti dokaj normalno delujoc fotoaparat, ampak verjetnost ni prav velika. Prijatelj jih je od cca. 30 komadov kolikor so jih imeli v agenciji pripravil do tega, da serjejo vseh 30. Pa so bili brez pik, pa z modrimi in rumenimi pikami, tako da....
Je pa definitivno vse skupaj odvisno od tega kaj in kako slikas. Ce slikas rozice verjamem, da ne bos imel problemov, ce pa slikas nekaj kar leti proti tebi 100km/h pa je verjetnost problemov krepko vecja. Za mk2 se ni nihce nikoli pritozeval (razen cisto na zacetku pri fokusiranju v temi, ampak stvar je bila popravljena s firmware upgradom v manj kot mesecu), tudi sam nisem nikoli imel problemov z njim (razen prej omenjenega firmware upgrada), ce pa so bili, so bili pa po moji krivdi. Pri mk3 je pa stvar na zalost drugacna... razen za Canon, ki pravi da so problem fotografi grin
 0   

Jure Makovec @DizzyReed 11. Mar 2009, 09:36

@Ogabe:

potem praviš, da se kljub starosti in vsemu splača vzeti mkIIn? bo zdržal vsaj eno leto še? ta, za katerega se menim, ima ravno menjan zaklop, mogoče je mesec star (zaklop). rabim pa zanesljiv AF, ker nekje 30% vsega mojega dela predstavlja šport, zato.

sem pa mislil, da so AF probleme mkIII že zdavnaj pošlihtali, zdaj pa to ... :p
 0   

ogabe @ogabe 11. Mar 2009, 11:35

Ali bo zdrzal se eno leto ti ne more garantirani nihce... niti pri novem. Konec koncev tudi ce zaklop gre, je to vseeno manj kot 500eur stroska, tako da ni ne vem kaksne panike.
 0   

Ime Priimek @dunda 11. Mar 2009, 14:10

Kar zadeva 1D mark III - če tisti, ki ve, kaj nagaja (vsaj tako trdijo nekateri) - lahko to zadevo zagotovo preizkusi pred nakupom. In - če nagaja, potem naj zadeve ne vzame, če pa bo vse v redu, potem si na konju thumbsup
 0   

Jure Makovec @DizzyReed 11. Mar 2009, 16:20

to je ta problem - noben ti ga v trgovini ne bo dal, da sprobaš parkrat škljocnit, da boš potem rekel - sorry, no go.

ker kako opažam, po večini ti rečeš, da bi nabavil, oni naročijo in ti čakaš par dni. dobijo pa samo en model ... pri rabljenih je pa malo drugače, ja.

samo, mkIII se še ne prodajajo, vsaj jaz nisem nobenega zasledil, da bi se prodajal.
 0   

canonndale @canonndale 11. Mar 2009, 17:21

MKIII prodaja Eržen, če te zanima.... grin
 0   

Ime Priimek @dunda 11. Mar 2009, 19:42

DizzyReed je napisal/a:
to je ta problem - noben ti ga v trgovini ne bo dal, da sprobaš parkrat škljocnit, da boš potem rekel - sorry, no go.

ker kako opažam, po večini ti rečeš, da bi nabavil, oni naročijo in ti čakaš par dni. dobijo pa samo en model ... pri rabljenih je pa malo drugače, ja.

samo, mkIII se še ne prodajajo, vsaj jaz nisem nobenega zasledil, da bi se prodajal.

Po mojem ti bodo dali zadevo za preizkus. Beseda ni konj.

Za rabljenega pa je to sploh normalno. Saj se pojavi kaj na bolhi (tudi sedaj, v tujini pa sploh dobiš).
 0   

Jure Makovec @DizzyReed 11. Mar 2009, 22:21

vidim, da sem po bolhi narobe iskal, ker sem pred dnevi iskal, pa nisem ničesar našel, danes pa našel tudi oglase, ki bi jih moralo pokazati takrat.

zakaj pa Eržen prodaja? glede na dane probleme z mkIII, je to mal fishy ... shy
 0   

primoz75 @primoz75 12. Mar 2009, 23:36

dunda je napisal/a:
Kar zadeva 1D mark III - če tisti, ki ve, kaj nagaja (vsaj tako trdijo nekateri) - lahko to zadevo zagotovo preizkusi pred nakupom. In - če nagaja, potem naj zadeve ne vzame, če pa bo vse v redu, potem si na konju thumbsup

laugh laugh laugh laugh laugh
 0   

Ime Priimek @dunda 13. Mar 2009, 08:40

primoz75 je napisal/a:
dunda je napisal/a:

laugh laugh laugh laugh laugh

Povedano kratko in jedrnato. upset
 0   

Ime Priimek @dunda 14. Mar 2009, 06:11

Dizzyread - poglej si še naslednjo stran, kjer je uradni odgovor:
http://www.canon-europe.com/Support/Consumer_Products/products/cameras/Digital_SLR/EOS-1D_Mark_III.aspx?faqtcmuri=tcm:13-631109&page=1&type=important

in pa nekaj nasvetov za uporabo AF pri tem stroju:
http://www.pressefotografforbundet.dk/fil/eos1dmk3_af_cfn_guide.pdf
Možnosti nastavitev je namreč toliko, da poveča možnost napak pri AF. thumbsup
 0   

Jure Makovec @DizzyReed 14. Mar 2009, 13:22

hvala vsem zaenkrat, bom si še malo časa vzel za premislek, pa bom potem videl naprej, kaj in kako. smile
 0   

ogabe @ogabe 14. Mar 2009, 18:53

Dunda ali slucajno delas pri Canonu? Ker taksno argumentiranje so se sli pri Canonu celi dve leti. Ljudje, ki so profiji 20 let in vec in so do sedaj uspeli shandlati vsak focus, pa naj bo to auto ali pa manual, pri ne glede katerem fotoaparatu, naenkrat ne znajo vec slikati.
Pa se to... ta zadnji "odgovor" je izpred par dni. Kolikor se spomnim naj bi bili vsi fotoaparati z modrimi, rumenimi, kodrlajsastimi pikami povsem normalno delujoci... ali pac? grin

PS: Tole je pa od enega Americana:
Citiram:
Just received my mkIII back. Repair notes state:
"We have examined the product according to your request, and, it was found that the adjustment of the AF assembly was incorrect causing inaccurate auto focus from time to time. The AF assembly was reworked. Replaced mirror box ass'y and washers. Adjusted focus, exposure & cleaned C-mos. Update firmare. Checked all factory specs."

I had sent it in earlier for the sub-mirror fix. Sent it in this time simply as a precaution

No ja whatever... vsak naj se odloci kot mu pase grin
 0   

Andrej @fotokaj 14. Mar 2009, 19:03

Vidim, da je situacija identična tisti, ki sem jo zasledil na tujih forumih; folk, ki se z akcijsko fotografijo preživlja ali jo vsaj dodobra pozna, ve, koliko je ura, medtem ko drugi, ki doslej v roki niso držali ne 1D MkII(n), ne 1D MkIII, ne kateregakoli drugega aparata top klase, o težavah ve le 2 resnici - a in b;

a) 1D MkIII nikakršnih težav sploh nikdar ni imel.
b) Če so kakršnekoli težave že bile, jih zdaj ni več.
 0   

Ime Priimek @dunda 15. Mar 2009, 08:19

Niti približno ne delam na Canonu (mogoče prej pri konkurenci laugh ) - vidim pa, da je fama okrog tega fokusa nekaj takšnega kot fleš pri Canonu. Nekateri imajo stalno težave, drugi nikoli.

Kakor kdo želi, mene pravzaprav to ne zadeva, le povem svoje mnenje. Sam s Canonovo in Nikonovo opremo nimam nikakršnih težav. thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati