0   

David @Lebi 13. Mar 2009, 18:23

Pozdravljeni!
Razmišljam o nakupu objektiva Tokina 11-16 f 2.8 za Nikon bajonet
Kaj menite o objektivu in kje ga najugodneje lahko kupim?!
LP
 0   

David @Lebi 14. Mar 2009, 07:40

In vse tiho je bilo.....sad(
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 14. Mar 2009, 08:26

Preberi si prejšnje poste na temo širokokotnikov! Kar se mene tiče zaenkrat najboljša izbira glede na ceno (kakšnega Nikkorja 14-24 se tudi ne bi branil; najbrž dobiš rabljenega za ceno nove Tokine). Majhen razpon je najbrž slaba stran tega objektiva. Sigma je še 1mm "širša". Sicer pa hiter in oster. Jaz bom z zamenjavo svoje Sigme počakal še toliko, da se nova 10-20 3.5 pojavi na tržišču. Če se ti mudi, vzemi Tokino! Bi se znalo zavlečt- tole s Sigmo ...
 0   

David @Lebi 14. Mar 2009, 08:39

Ja Nikkor 14-24 f 2,8 bi bla izbira ,toda cena nekako ni prijazna. Nov je malo manj kot 1800€ pri nas. Rabljenega pa ni zaenkrat. Tudi cena rabljenega bo krepko presegla ceno nove tokine . Kvaliteta je res na strani Nikona ni pa nujno da so fotke toliko boljše . cool
 0   

Luka @lukas123 14. Mar 2009, 13:13

Lebi je napisal/a:
Ja Nikkor 14-24 f 2,8 bi bla izbira ,toda cena nekako ni prijazna. Nov je malo manj kot 1800€ pri nas. Rabljenega pa ni zaenkrat. Tudi cena rabljenega bo krepko presegla ceno nove tokine . Kvaliteta je res na strani Nikona ni pa nujno da so fotke toliko boljše . cool

14-24mm f2,8 je sploh težko dobit rabjenega, ker ga redko kdo da iz rok yes

Imaš pa nikona 12-24mm f4, ki je tudi odlična izbira pač ni FX kot 14-24mm ampak kot vidim tebi to ni pomembno, samo je pa cena novega 1200eur, rabljenega bi pa mogoče dobil že za 800eur.
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 14. Mar 2009, 14:14

Ga je sam prodajal pred nekaj tedni laugh
 0   

David @Lebi 15. Mar 2009, 09:11

Dead_Kennedy je napisal/a:
Ga je sam prodajal pred nekaj tedni laugh

Nikon je prodan. Ravno iz razloga ker bi rad tokino. Zdej pa nimam ne Nikona in ne Tokine. Na testu Tokina občutno prekaša Nikona ,tako da slaba res ne more bit. Pa še F2,8 napram F4,0.
To bi lahko povedal nekdo ki jo ima iz prve roke.
LP
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 15. Mar 2009, 17:42

Tale fotka je narejena s tem objektivom: https://www.slo-foto.net/galerija_slika-47132.html Kontaktiraj njega, pa ti bo znal kaj več povedat. Tudi mene je zanimalo par stvari in mi je brez problema poslal podatke. thumbsup
 0   

David @Lebi 16. Mar 2009, 08:56

Tale fotka je narejena s tem objektivom: https://www.slo-foto.net/galerija_slika-47132.html Kontaktiraj njega, pa ti bo znal kaj več povedat. Tudi mene je zanimalo par stvari in mi je brez problema poslal podatke. thumbsup

U.ebemti kaka fotka..... dol padeš.
Ga bom kontaktiru kr zdle thumbsup Btw Kenedy jo maš ti tudi oziroma si si jo želel ? upset
LP
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 16. Mar 2009, 09:58

Ne še ... Bom še Sigmo f/3.5 počakal, potem bom pa menjal. Se ne mudi. Zaenkrat sem s Sigmico zadovoljen grin
 0   

Peter Atanackov @Geo 16. Mar 2009, 09:59

Lebi je napisal/a:

U.ebemti kaka fotka..... dol padeš.
Ga bom kontaktiru kr zdle thumbsup Btw Kenedy jo maš ti tudi oziroma si si jo želel ? upset
LP

Ja ma sliko je naredil fotograf ne objektiv, ker v tem primeru bi bilo cisto vseeno al bi bla tokina 11-16, 12-24, sigma 10-20mm itd. grin
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 16. Mar 2009, 12:44

Vsekakor se strinjam! yes
 0   

David @Lebi 16. Mar 2009, 12:46

Tudi jst. Fotograf in njegovo oko naredita fotko. thumbsup
 0   

Aleš Čadež @AlsCdz 16. Mar 2009, 14:00

tud jst mam tale objektivček prav tako za nikon. Kupil sem ga v Mixi-ju. Na mojem page-u lahko vidš fotke in sej vidš katere so WA, pa lahko vidš kako se obneše. Osebno sem navdušen. In med 14mm in 11mm je ogromna razlika. Je pa res, da ta objektiv na FF ne gre...
 0   

Luka @lukamai 8. Jun 2009, 17:46

Pravkar dobil Tokino 11-16mm, naročeno na e-bayu (nov objektiv za 470 eur)... fantazija v pravem pomenu besede ;-) Toplo priporočam!
 0   

Aleš Čadež @AlsCdz 8. Jun 2009, 19:42

lukamai je napisal/a:
Pravkar dobil Tokino 11-16mm, naročeno na e-bayu (nov objektiv za 470 eur)... fantazija v pravem pomenu besede ;-) Toplo priporočam!

drži drži se strinjam
 0   

Luka @lukamai 8. Jun 2009, 21:19

@ACsef

Sicer offtopic, pa vendarle- moram pohvalit galerijo na linku v tvojem podpisu... pogledal sem si Maroko- enkratne fotke! thumbsup
 0   

Aleš Čadež @AlsCdz 8. Jun 2009, 21:37

lukamai je napisal/a:
@ACsef

Sicer offtopic, pa vendarle- moram pohvalit galerijo na linku v tvojem podpisu... pogledal sem si Maroko- enkratne fotke! thumbsup

hehe res hvala!
 0   

Andrej Ferlež @BigZ 20. Jun 2009, 20:36

lukamai je napisal/a:

lahko vprašam kako pa kje. Al pa za kakšen link smile

hvala, LP
 0   

Luka @lukamai 20. Jun 2009, 21:40

Živjo,

ebay trgovina, kjer sem kupil jaz več ne prodaja teh objektivov, lahko pa se malo razgledaš po ebay.co.uk- mislim, da se da najti precej ugodno... pazi, da ne naročiš objektiva iz Hong Konga, ker ti ga bodo carinili, pa še DDV boš plačal povrhu vsega... Kupuj od prodajalcev, ki pošiljajo iz UK in so tam tudi registrirani...

lp

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati