0   

furbi @furbi 16. Mar 2009, 16:37

Živijo!

Zanima me, kateri cirkularni polarizacijski filter se vam zdi boljši Hoya ali B+W?

Lp
furbi
 0   

Peter Atanackov @Geo 16. Mar 2009, 16:48

Naceloma B+W, samo Hoya tudi niso slabi. Uporabi malo iskalnik, vem da je že bla ena debata o tem.
 0   

iztok @izo 16. Mar 2009, 16:52

če imaš možnost, je najbolj več variant stestirat, da vidiš, kateri da večji efekt polarizacije. jst sem imel npr. nek marumi (in to ne neko poceni varaintao) in hoyo, pa je slednja dala očitno večji efekt ven.
sicer pa recimo z heliopan, b&w ter hoyo filtri naj ne bi mogel kaj dosti falit, tako da..
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 16. Mar 2009, 16:55

najdražjega... jst sm enga kupu za 50€ pa mi je razpadu. dead tega k mam zdj je pa super smile tud razlika je v fotkah je očitna...
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 16. Mar 2009, 17:14

Heliopani (slim) so odlični! thumbsup
 0   

Gregor Gomboc @George 16. Mar 2009, 22:13

Slim so odlični dead

Slim nima nič z kvaliteto veze, temveč samo z tem, na kakšnem objektivu bo nameščen. Če objektiv ni preveč širokokoten je praviloma imeti bolje normalnega, ker paše gor običajen pokrovček.

Käsemann izvedba je pri B&W top izbor.
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 17. Mar 2009, 07:22

Zato sem dal slim v oklepaj, ne?! Hotel sem povedat, da uporabljam Heliopane in sem z njimi zelo zadovoljen! So pa malo cenejši od B&W. Hvala na pripombi.
 0   

Luka Lavrinc @lavrinc 1. Apr 2009, 21:42

dead_kennedy .. lahko prosim prilepis link tvojega filtra pa ce lahko prilepis se kaksno sliko ki si jo naredil s tem filtrom ker me zanima grin hvala!
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 2. Apr 2009, 07:05

Jaz sem nazadnje nabavil tega: http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Heliopan-Circular-Polarizer-Review.aspx. Sicer že lep čas nazaj. Dobiš jih pa tukaj: http://www.foto-levac.si/ in tukaj: http://www.cumulus.si/product/c401/1067. Reklama sicer ni dovoljena bigrazz Če bo zredirano, mi pa ZS pošlji.
 0   

Oracle @Oracle 2. Apr 2009, 07:33

pri filtrih ne gre šparat, jaz sem se močno opekel, ko sem kupil enega "ugodnega", katerega nisem prej stestiral in sem šel z njim fotkat za naročnika. rezultat je bil katastrofalen, ker so bile vse slike zrnaste, zaradi slabe resolucije stekla sleep tako, da raje daj tistih 20, 30€ več in kupi top of thumbsup
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 2. Apr 2009, 08:12

Zgoraj omenjeni so vrhunski! So pa malo cenejši od B&W, nekaj €, tako da tukaj ne gre za šparanje.
 0   

misfits @misfits 2. Apr 2009, 08:29

Oracle je napisal/a:
pri filtrih ne gre šparat, jaz sem se močno opekel, ko sem kupil enega "ugodnega", katerega nisem prej stestiral in sem šel z njim fotkat za naročnika. rezultat je bil katastrofalen, ker so bile vse slike zrnaste, zaradi slabe resolucije stekla sleep tako, da raje daj tistih 20, 30€ več in kupi top of thumbsup

ja itak, najlažje je krivdo zvalit na filter, če zajebeš laugh ma sem probal že najmanj 10 različnih filtrov pa ni nobene opazne razlike v ostrini, resoluciji al kaj podobnega zaradi slabega filtra
 0   

Oracle @Oracle 2. Apr 2009, 08:32

ti ga prinesem pokazat, če želiš! tudi sam nisem mogel verjeti, da je lahko filter tako slab (ker jih imam kar nekaj, pa noben ni tako zrnast). opazi se predvsem na modrem nebu, pa na kakšni zeleni barvi... po želji pa sample prilepim tu gor thumbsup
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 2. Apr 2009, 08:33

biggrin prilepi! Tudi mene zanima.
 0   

misfits @misfits 2. Apr 2009, 08:38

če misliš prilepit, naredi v razmaku nekaj sekund 1 fotko s filtrom in drugo brez, z enakimi nastavitvami. Kere firme pa je?
 0   

Oracle @Oracle 2. Apr 2009, 08:39

evo, ko pridem domov naredim shot z in brez filtra. btw. gre za polarizacijski filter thumbsup
 0   

Oracle @Oracle 2. Apr 2009, 08:47

bom probal najti stare sample shote iz anglije, ko sem slikal plažo, kjer se dejansko vidi za kakšna odstopanja gre. Sam filter spada pod blagovno znamko Jessops (www.jessops.co.uk), je pa made by Hoya (tako vsaj piše gor).

Problem je predvsem polariziran del, kjer se naredijo pikice, kar je prevsem vidno na nebu in gladkih površinah (ko sem slikal črn avto, je bila slika katastrofalna). z B&W polarizacijskimi filtri se mi to ne dogaja, pri hoyi pa sem imel problem z UV filtrom, ki je po določenem času postal "medel" oz. je izgledal, kot bi bil zamaščen (tudi po temeljitem čiščenju z razmaščevalci) in je zato povečeval flare in odseve na svetlih površinah upset

da ne boste rekli da nimam pojma o filtrih biggrin
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 2. Apr 2009, 08:57

thumbsup laugh slikce pa vseeno napopaj na ogled, če se ti da...
 0   

Oracle @Oracle 2. Apr 2009, 09:01

ravno gledam če imam na internetu kakšno fotko s tem polarizatorjem, pa je očitno samo tale: https://www.slo-foto.net/portfolio/Oracle/galerija/33316

ta fotka je sicer obdelana in pomanjšana, pa se vseeno vidi recimo levo zgoraj na temnem nebu svetlo modre pikice (je potrebno res pozorno pogledat). bom poiskal originale thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati