0   

Anže @Anze86 17. Mar 2009, 21:33

Zdravo

Odločam se da bi si kupu digitalni fotoaparat tam nekje do 400 € pa me zanima mnenje strokovnjakov tukaj na forumu: gledam predvsem kompaktne fotoaparate to pa zato ker bi predvsem uporabljal bolj za amatersko uporabo saj vem da moraš pri dslr aparatih kupiti še naknadno razne objektive, leče in podobno in takoj nanese še dodatnih tisoč evrov. zanima me ali kompaktni fotoaparati omogočajo naslednje: slikanje hitro premikajoče objekte (npr. tek psa ) - panning, ročno nastavljanje hitrost zaklopke in odprtost zaslonke, ročna ostritev z obračanjem objektiva(ali lahko tudi zoom-iraš z obračanjem objektiva?), hitro slikanje(da npr. vsako sekundo prtisneš na sprožilec in se naredi slika). in kakšna so nekatere glavne razlike med kompaktnim in dslr fotoaparatom

gledal pa sem tale fotoaparat: http://www.comshop.si/Article.asp?articleid=62419 in me zanima vaše mnenje o tem oz. ali v tem rangu priporočate kaj drugega.ali priporočate za vse naštete možnosti slikanja in funkcije raje dslr fotoaparat?gledal sem npr. tudi rabljen nikon d40. hvala za odgovore
 0   

Simke @Simke 17. Mar 2009, 22:07

Dvomim da boš dosegal zgoraj omenjeno s kompaktom. no
 0   

Luka @lukas123 17. Mar 2009, 22:55

S temu olympusom boš težko recimo slikal psa ki leti proti tebi, ker nima continuous AF (sploh ne vem če ker kompakt ima), ročno ostrenje z vrtenjem obroča na objektivu mislim da ima panasonic fz--. Mah pri večini kompaktov je problem predvsem njihova odzivnost in relativno počasen AF, no to je že nekaj razlik napram DSLR-ju.
 0   

Anže @Anze86 18. Mar 2009, 08:20

potem se v vsakem primeru splača kupt dslr čeprov mal cenejšga (d40), al v tem rangu priporočate kkšnga druzga?
 0   

Miha @cedo 18. Mar 2009, 09:59

Anze,

D40 je zelo user-friendly in odličen za začetnika. Novega s kit objektivom dobiš (pri sosedih) za 299 Eur!

Canon Eos 1000D je novejši in ima Live view - odlična zadeva!
 0   

Aleš @lial 18. Mar 2009, 10:50

Je vse res,kar so zapisali predhodniki in tudi ti:
Citiram:
saj vem da moraš pri dslr aparatih kupiti še naknadno razne objektive, leče in podobno in takoj nanese še dodatnih tisoč evrov

Sicer ne takoj, ampak, ko ugotoviš, da bi nekaj lahko poslikal bolje z drugim objektivom...
 0   

roman @romeno 18. Mar 2009, 11:28

Mogoče ti uspe najti kakšnega rabljenega, a lepo ohranjenega na bolhi.
 0   

Anže @Anze86 18. Mar 2009, 16:09

če je res nikon d40 v sosednji(predvidevam avstrija) državi 300 evrov z objektivom je to kr lepa cena za moje pojme
 0   

Chio @Chio 18. Mar 2009, 18:50

http://www.bolha.com/oglas382672351/canon-canon-eos-350d-objektiv-18-55-battery-grip-bg-e3-2-bateriji-2x2gb-

Cena je 350 €, zravn dobiš še 2x kartici in pa baterijsko držalo v vrednosti 60 € - vanj daš 2 bateriji ki ju dobiš in zdrži enkrat dlje in fotoaparat ima boljšo obliko in držo.

Prodajam fotoaparat, primeren za začetnike in bolj izkušene.

Če hočeš to slikati, potem ne kupiti kompakta. D40, D40x, D60, D80, 300D, 350D, 400D, 450D - Vse to je v redu za zdaj. Objektivi pa niso 1000 € grin so tudi 100 € itd.
 0   

Miha @cedo 18. Mar 2009, 19:17

Anze86 je napisal/a:
če je res nikon d40 v sosednji(predvidevam avstrija) državi 300 evrov z objektivom je to kr lepa cena za moje pojme

Najnižja v Evropi ta hip, a bo treba pohitet, je videt, da imajo le še en kom:

http://www.classiccamera.at/

Klikni zgoraj na Sonderangebote; D40 je četrti po vrsti.
 0   

Anže @Anze86 19. Mar 2009, 19:55

lukas123 je napisal/a:
S temu olympusom boš težko recimo slikal psa ki leti proti tebi, ker nima continuous AF (sploh ne vem če ker kompakt ima), ročno ostrenje z vrtenjem obroča na objektivu mislim da ima panasonic fz--. Mah pri večini kompaktov je problem predvsem njihova odzivnost in relativno počasen AF, no to je že nekaj razlik napram DSLR-ju.

zanimiv da praviš da ma rekdo kateri kompakt continuous AF glede na to da moj stari kompakt sony dsc-t1 ki sem ga kupil cca 5 let nazaj ima to funkcijo in še monitoring AF čeprov sploh nevem kaj je to- baje da še predn stisneš gumb za slikat da ti zaostri. razen če so včasih boljše fotoaparate delal in so novejši kompakti "slabše" narejeni in z manj funkcijami.
 0   

Luka @lukas123 19. Mar 2009, 20:15

Res nisem preverjal, vendar canon s5 vem da nima pa je kr napreden kompakt.
Ne verjamem pa da je ta continous Af kaj preveč učinkovit, čeprav pri kompaktih je globinske ostrine veliko tko da praktično tega sploh ni treba ne vem kaj.

Vem, ker sem z kompaktom slikal vedno na f2,8 (ker je bila slika tam najboljša) in kamor koli sem ostrill je bilo večinoma vse ostro, edino na skrajnem tele in na super makro.

No sej nima veze, zahtevam kakršne si podal bi težko ustrezal kakšen kompakt, lohka pa še malo pogledaš za kakšnim panasonic g1, ki ima ostrenje na enak princip kot pa kompakt(ne vem kolk je kej hitrejši) in je majhen ima elektronski viewfinder in še možnost menjave objektivov, za ceno pa nimam pojma.
LP
 0   

Anže @Anze86 19. Mar 2009, 20:56

ja saj najverjetneje se bom podal v nakup dslr aparata. res da je mogoče vse skupaj težje slikat in naštudirati vendar potem ko enkrat znaš lahko bolj ustvarjalne fotke delaš kot pa s kompaktnim fotoaparatom.
 0   

alteredego @alteredego 19. Mar 2009, 22:17

lukas123 je napisal/a:
Res nisem preverjal, vendar canon s5 vem da nima pa je kr napreden kompakt.

...

Ne, ne ves:

biggrin
 0   

Luka @lukas123 19. Mar 2009, 22:40

U, confused še zdej ga imam pa nism opazu tega, sicer ga nism uporabljajl že slabo leto, ampak useen, se polivam s tušem coldshower
 0   

Marko Jar @marko1 20. Mar 2009, 00:03

lukas123, ne skrbi, tudi največjim serator... pardon, sem mislil strokovnjakom na naših foto forumih, se vam kdaj pa kdaj zareče. thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati