0   

M_M @M_M 23. Okt 2004, 11:57

Zdravo.

Zanima me, kako se obnesejo cokinovi objektivi za manjše kompakte, ki jih pritrdiš magnetsko. Konkretno potrebujem nekaj za mojega canona PS A80.
V mislih imam ta širokokotni objektiv: http://www.mixi.tv/trgovina/izdelek.php?id=1743
Cena se mi zdi nekako sprejemljiva, vendar nebi rad tega nabavljal, če bi bili potem rezultati porazni. Kako ta magnetizem vpliva na fotoaparat??

Se lahko ta zadeva uporablja tudi pri makro fotografiji?
Je potem to mišljeno tako da se lahko recimo žuželki bolj približam in s tem dobim žuželko na fotografiji večjo!?
Trenutno moj fotoaparat omogoča makro do 5 cm, je potem to do 2.5 cm!?

Prosim za izdatno razlago teh stvari. Se mi to sploh izplača? Boljšega fotoaparata trenutno še nimam v planu (beri premalo $$$), bi pa rad vsaj eno tele in eno širokokotno lečo, da malce razširim zmogljivosti svojega digitalnega reveža.

Vnaprej hvala za odgovore!
 0   

ksantipa @ksantipa 23. Okt 2004, 13:15

sama sicer nimam izskušnje z magnetnimi variantami, bi ti pa raje priporočila, da si za A80 kupiš adapter LA-DC52D, na katerega potem lahko privijaš filtre ali pa širokokotni ali tele konverter. vsaj sama uporabljam takšno kombinacijo za G5, pa se kar obnese.
LP X
 0   

rado @rado 23. Okt 2004, 13:23

Bi se kar pridružil mnenju , ki ti ga ti ga je dala Ksantipa adapter boš kot pravi tudi lahko koristil za filtre in je sigurno bolje kot pa lepit neke obročke na aparat , je res da te pride vse skupaj nekaj več vendar je s strani proizvajalca sprobano in priporočeno , kakšne rezultate pa dajo te večnamenske pa je vprašanje razen če ti v trgovini dovolijo, da sam sprobaš.
Cena org. adapterja je v avstriji okoli 20 eur konventerji pa so okoli 100 eur kos. pomoje boljša naložba kot pa ta magnetna varianta.
 0   

misfits @misfits 23. Okt 2004, 18:13

Ta zadeva ni za makro fotografijo.
To je širokokotni konverter, ki ti goriščnico pomnoži z 0,5 (rezpolovi).
Po domače: iz enake oddaljenosti boš zajel širši kot kot ga brez konverterja.
Mislim, da je pri tvojem aparatu brez zooma 35mm, torej 35mm*0,5 =17,5.
To pa je zelo široki kot.
Me pa res zanima, glede na to, da je tako poceni kako se obnese. Če ma kdo kake slike.
 0   

Jan @ghandaed 24. Okt 2004, 13:20

hehe slabo :twisted:
acta non verba!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati