0   

Miha @e-boy 19. Mar 2009, 11:34

Fotoaparat uporabljam malo več kot eno leto.. in možno da do sedaj še nisem opazil oz. nisem bil pozoren na to..ali pa je kaj narobe.

slika in snema čist ok.. opazil sem paa da ko zoomiram itd.. pač se premakne objektiv začne nekaj ružit čist tak potiho v aparatu..kot da bi npr. on hotel še dalje zoomirat.. ko ga vklopim ne.. ko pa čist malo premankem objektiv pa začne..

tak ko čist blizu dam uho se čuje tak trrr trrr trrr

a je to normalno al ne?
 0   

steppenwolf @steppenwolf 19. Mar 2009, 14:33

Nisem popolnoma prepričan, ampak mislim, da aparat sproti fokusira - vsaj pri mojem S3IS sem opazil enak pojav in sem sklepal da je to vzrok. Lahko sem pa čisto mimo usekal...

LP
 0   

Luka @lukas123 19. Mar 2009, 15:00

To je fokusiranje.
 0   

Klemen Blokar @kleb 19. Mar 2009, 16:11

Lahko bi bil tudi stabilizator slike - IS?
Lahko poskusiš izklopiti IS, pa boš videl, če še brenči...
ampak naj si bo IS ali fokusiranje, če le zvok ni zelo glasen, potem ni po mojem nič zaskrbljujočega.
 0   

Jure Makovec @DizzyReed 19. Mar 2009, 22:52

nič bat, to je IS. sem tudi sam cviknil, ko je moj objektiv 24 - 105 IS začel enkrat tako ružit, ko sem doma v tišini nekaj delal, sem rekel, no fino, pa bo crknil, samo sem kmalu pogruntal za kaj gre. smile

torej - IS oz. optična stabilizacija thumbsup
 0   

Luka @lukas123 19. Mar 2009, 23:54

DizzyReed je napisal/a:
nič bat, to je IS. sem tudi sam cviknil, ko je moj objektiv 24 - 105 IS začel enkrat tako ružit, ko sem doma v tišini nekaj delal, sem rekel, no fino, pa bo crknil, samo sem kmalu pogruntal za kaj gre. smile

torej - IS oz. optična stabilizacija thumbsup

Ne verjamem da se pri s5 stabilizacija sliši samo med zumiranjem, je bolj verjetno da je af, sicer je pa bolj pomembno da zadeva deluje in če ni prav nekega zatikanja in pokanja verjetno ni za skbet.
LP
 0   

Marko Jar @marko1 20. Mar 2009, 00:00

...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati