0   

Sharpshooter @Sharpshooter 19. Mar 2009, 19:25

Torej, odločam se med tema dvema objektivoma. Cena je tam tam, uporabljal bi na FF. Kaj bi vi vzeli?
Lp,
Sharpshooter
 0   

Miran @Fotograff 19. Mar 2009, 19:43

Brez razmišljanja nikkor 35mm f2.............
 0   

Peter Zakrajšek @FotoPritisk 19. Mar 2009, 20:40

Čisto odvisno za kaj bi ga uporabljal. Jaz imam oba in mi oba prav prideta za različne stvari! Pazi pri nakupu Sigme, nekatere niso ravno ostre!! Kaz sem imel izredno srečo in je ostra, da se urežeš!

Je pa res da je 35mm f2 objektiv s katerim se upam it fotografirat, recimo celo poroko, brez vsakega drugega objektiva. 28mm mi je za takšne zadeve včasih kar malo preveč širok!

Odvisno od tvojega načina dela!!

P
 0   

Andrej @fotokaj 20. Mar 2009, 07:55

Sam sem med tema dvema objektivoma izbiral, ko sem iskal nadomestek za Nikkorja 28/1.4.
Izbral sem Nikkorja, predvsem zato, ker se je AF na obeh 28/1.8 Sigmah, ki sem ju probal (na D3), izkazal za precej nezanesljivega. Tudi goriščnica mi bolj ustreza.
 0   

iztok @izo 20. Mar 2009, 08:03

med 28 in 35 je kr nekaj razlike v zajemu vidnega polja (vsaj tako, po mojih občutkih), tako da se je po mojem najbolje najprej glede na to odločiti, kaj točno misliš fotkat in šele potem naprej.
na ff je 28 še kr rečmu temu širokokotnik (čaprav čisto po teoriji naj bi bilo vse pod 50mm širokoktno na ff, ampak pustimo to), medtem ko je 35mm že bolj splošna goriščnica, s katero lahko fotkaš praktično vse, samo treba malo bližje prit. drgač je 35 mm (na ff seveda) nekakšen de facto za street fotkanje, ker ni preveč široko, še vedno pa zajame dovolj dogajanja v kadru, recimo.
na crop kameri je pa seveda malce drugače, ponavadi jih ponucajo za low light, ker goriščnica je nekako v domeni 50mm ekv. se pravi nek splošen zajem kota brez "popačenj" ipd

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati