0   

sašo @Tavci 19. Mar 2009, 22:49

Lp!
Sem sicer še težki začetnik in šele vstopam v svet fotografije. do sedaj sem slikal z navadnimi oz. digitalnimi aparati.
Sedaj pa sem že lep čas zelo navdušen nad fotografiranjem predvsem živali, umetniških podob, pri srcu pa mi je tudi macro.
No do sedaj mi finance niso dopuščale, vendar pa se je stanje ubrnilo meni v prid:).
Ker sem že slikal z zrcalno refleksnimi aparati in se seveda še bolj navdušil sem se sedaj odločil za nakup in posledično še večjo predanost in posvečanje fotografiranju. Tu pa nastopi vprašanje za vas.
Zanima me kaj menite o Nikon D-60. Kar se tiče mojih finančnih sposobnosti, sem glede nikona navdušen. Prebral sem tudi ogromno odličnih kritik glede aparata, vendar preden se spuščam dokončno v nakup se mi zdi prav, da povprašam še strokovnjake grin

ze vnaprej hvala za pomoč!

Lp, Tavci
 0   

Chio @Chio 19. Mar 2009, 23:16

Za začetek in tudi nadaljno slikanje, se mi zdi Nikon D60 v redu. Tudi D40x ali pa 300D/350D. Sam ga ne bi vzel a ti tudi zato ne bi silil kakšnega drugega. Kaj si mogoče že našel kakšno ponudbo ki je dobra za tvojo denarnico ?

Lp.
 0   

sašo @Tavci 19. Mar 2009, 23:22

Aha...no sem primerjal razne cene na ceneje.si....in je kar nekaj ugodnih stvari mislim, da je trgovina enaa kar elita kar se cen Nikona D-60 tiče, ker je dosti ugodnosti, ki vklučujejo objektiv kakšno torbico spominsko kartico od 2GB do 4GB pa se cene gibljejo nekje od 500 do 550 zavkroženo...tako, da to se mi zdi kar v redu
 0   

Žiga @zcetrt 19. Mar 2009, 23:31

Če misliš nadgrajevat s kakšnimi starejšimi objektivi, pazi. D60 nima vgrajenega motorčka za ostrenje.
 0   

sašo @Tavci 19. Mar 2009, 23:38

a je zato z vaše strani manj priporočljiv a je to pač samo ena negativna stvar, ki se jo da vzet v zakup glede na ceno ipd.
 0   

Luka @lukas123 20. Mar 2009, 00:16

Vsaka firma mora pri določenemu razredu nekaj poškrtart in pač nikon je vstopnemu razredu odvzel motorčke za AF, tako da ti pri starejših AF objektivih ne bo delalo avtomatsko ostrenje. Samo mislim da se zaradi tega nimaš kej sekirat, ker vsi novejši nikonovi objektivi že imajo vgrajen motorček za af.

Nasplošno je pa d60 zlo vredu igračka, jpg-ji so zelo vredu direkt iz aparata, odzivnost in fps za pohvalt, uporaben active-d-lighting.

Če pa misliš da ne bo šlo brez objektivov ki nimajo svojega af motorčka pa lohka pogledaš še malo za nikona d80, ki pa je že razred višje v ceni pa trenutno ni take velike razlike, se jig pa da na bolhi dobit dobr ohranjene za majhen denar.

Samo kakor praviš da si še začetnik in če nimaš dovolj financ za moj predlog pol ne boš nič zgrešu z d60 in po času uporabe boš pa že sam vedu kaj bi blo bolj primerno zate.
 0   

purac @purac 20. Mar 2009, 12:21

Jaz ravno prodajam komplet Nikon D50, ki se mi zdi za tvojo nivo
znanja idealen. Ko obvladaš pa "prešaltaš" na recimo D90.

http://www.bolha.com/oglas3499381/nikon-d50-18-55-mm-hanell-grip
 0   

mark @fulllstorrr 22. Mar 2009, 00:38

Nikona d80 ni nikjer vec za dobit za normalen denar, vse ugodne zaloge so posle...
550 eur se mi zdi pa kr drago za d60, poglej na spletno trgovino ApleTec, kjer imajo Canon eos 450d za ta denar, kar je sigurno boljša izbira...

Lp,
Mark

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati