0   

Oracle @Oracle 23. Mar 2009, 10:46

Živjo,

imam en problem, pa ne vem ali je kriva dejansko oprema ali pa moja kratka pamet. Pred parimi dnevi sem dobil dotičen fleš, ki naj bi ga uporabljal na Canon 50d. Problem nastane, ker očitno ne komunicira pravilno s canonom, ker se lovi pri goriščnici, ko fokusiraš (flash fokusira par sekund in potem, ko kao določi goriščnico zmede fotoaparat, pri katerem številke časa zaklopa skačejo). če dam ven tisti "angle booster" zadeva deluje ok (ker takrat ne išče goriščnice), osvetljuje relativno ok (zadane jakost svetlobe), samo fokus mu ne gre od rok.

V meniju od canona napiše, da ne more komunicirati s flešom.

Ima kdo podoben problem? je mogoče problem v SWju od Canona?

Za vse informacije se najlepše zahvaljujem thumbsup
 0   

Jernej @Horse 23. Mar 2009, 10:56

sicer nimam lastnih izkušenj s sigminimi fleši, lahko pa povem le, da je kolega kupil nekoč neko sigmo (će se ne motim ravno 530), ki je delovala le na 350D, na 20D in 5D pa nikakor. V obeh primerih je čas in zaslonko "zabilo" na skrajno najvišjo vrednost (seprvi čas na 1/200, zaslonko pa do npr. f/32, odvisno od objektiva).

Kar se dvosmerne menijske komunikacije tiče; kako točno je pri 50D rešeno nisem 100% prepričan, mislim pa, da je enako kot pri 40D, kar pomeni, da tudi Canonovega 430 EX-a ne moreš upravljati z menijem na fotoaparatu, s 430 EX II pa gre.

Verjetno ti nisem kaj dosti pomagal... biggrin
 0   

janezb @janezb 23. Mar 2009, 13:40

Uradno obvestilo Sigme :

http://www.sigma-photo.com/news/news.asp?nID=3451

LP
janez
 0   

Oracle @Oracle 23. Mar 2009, 16:17

a, ja to je to! a potem pokličem v sigma slovenija in oni to porihtajo?
 0   

janezb @janezb 24. Mar 2009, 14:00

Ja, najbolje poklicat servis in se dogovorit za re-čiping, mislim, da že majo al pa v kratkem dobijo čipe za zamenjavo. Moram tud mojo 500DG super rečipat.

LP
janez
 0   

Blaž @Jazzi 24. Mar 2009, 15:36

Please notice that this problem occurs with the EOS 50D D-SLR camera only.

My ass. Na mojemu 40d se je to prav tako to dogajalo, da ne omenim da mi je bliskavica 2x na uporabo zaštekala. Po enemu mesecu težav z sigmo sem se jo odločil zamenjat za canonovo bliskavico katera pa deluje vsaj tako kot je deklarirana.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati