0   

Igor @RS6 23. Mar 2009, 18:41

Sedaj sem dosti časa iskal če bi kje na netu našel razlike zrcal pri zrcalnorefleksnih kamerah...
Ima mogoče kdo kak koristn link ali pa lahko kaj napiše prosim ?
 0   

Luka @lukas123 23. Mar 2009, 19:19

Pomoje te bolj lohka skrbi velikost iskala in vrsta ali pentaprism ali pentamirror....pa še kej verjetno
 0   

iztok @izo 23. Mar 2009, 19:52

RS6 je napisal/a:
Sedaj sem dosti časa iskal če bi kje na netu našel razlike zrcal pri zrcalnorefleksnih kamerah...
Ima mogoče kdo kak koristn link ali pa lahko kaj napiše prosim ?

kaj te pa to zanima? lahko samo povem, da rjš ne šlataj teh špeglov preveč povšrina je namreč zelo občutljiva. po mojem je tudi tako, da se ta premaz oz refleksnost skozi čas izgublja/temni, kaj dosti glede tega najbrž ne moreš nardit (razen menjava špegla ali preplastive oz naparjanje premaza).
 0   

Igor @RS6 23. Mar 2009, 19:52

Rabim za šolo smile thumbsup
 0   

iztok @izo 23. Mar 2009, 20:02

aja, potem rabiš samo informativno, kakšen oblike obstajajo najbrž.
direkt linka, ki bi primerjal to, najbrž ne boš kr tako našel, bo treba več virov pogledat.
tako na pamet bi pa rekel da:
-poznaš fiksne in premične ter delno prosojne (ti so na af kamerah, vsaj primarni) in 100% odbojne.
fiksni skorajda prosojni "špegl" je imel en fotič eos serije 1. velik prednost je bila ta, da ni bilo takoimenovanega blackout efekta in menj so bile fotke stresene (vibracije ogledala so velik negativni faktor glede ostrine fotke), po drugi strani pa seveda vsak dodatni medij med objektivom in filmom/senzorjem še kako vpliva na kvalieto slike, poleg tega se gor nabira prah ipd, slike je bila v okularju bolj temna, poleg tega pa si igubil svetlobo tudi na filmu itd itd. v glavnem, očitno so minusi prevladali nad plusi in so upustili zadevo.
 0   

Luka @lukas123 23. Mar 2009, 20:26

Men se pa zdijo tale sodobna ogledalca kar vredu zadeva, ne bi nikoli menjal za EVF
 0   

iztok @izo 23. Mar 2009, 20:30

bi moral kdaj pogledat v kakšen film oly/contax/leica okular, da bi videl, kaj pomeni razkošje, imaš občutek da imaš celo glavo notr, hehe.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati