0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 27. Mar 2009, 19:41

Torej, zanima me, ali se da ta filter pri nas sploh kje dobit?? Po netu sem že precej brskal, pa nič našel no
 0   

vasja @anavas 26. Maj 2009, 22:53

V italiji je taka cena: C-PL II Filtro Ø 77 274,00€
Imam 77mm in 52mm, ker imam nikkor ais manualne objektive. Te verzije imajo večinoma 52mm navoj. Oba sem kupil preko e-bay. Imam tudi nikon NC filtre. So izredno tanki, 4-5mm in imajo spredaj navoj.Sem enostavno razprodal ostale filtre ter prešel na nikon filtre. Razlika je velika, predvsem pri polarizatorju. Pri nas ne vem, ker pol stvari se sploh ne da dobit. V italiji je več izbire, vendar so cene so visoke. Hoya, je odlična varianta, vendar ne nabavit najcenejšo varianto. Najboljša varianta je Hoya PL-CIR Super HMC 77mm (mixi 136€). Če preračunaš in pogledaš na ebay boš videl koliko stane nikon cpl2n 77mm. Če imaš dober objektiv in daš gor slab filter nisi nič razumel.
Slab filter moti AF, zato slike niso ostre. thumbsup
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 27. Maj 2009, 06:47

Od vprašanja je minilo že kar nekaj časa, tako da sem se vmes odločil za B&W polarizator.
Do zdaj sem imel samo Heliopane in enega UV0 Marumija (zaščitni U-W za Sigmo 10-20, ki sem ga že dobil pri nabavi), zato ostalih niti nisem kaj dosti poznal. Nikone se zasledil na tujih forumih, kjer so jih vsi hvalili, zato sem poskušal prit do njih. Ko si napisal ceno za 77mm me je pa itak minilo laugh Z B&W sem zaenkrat zelo zadovoljen, uporabljam ga pa na Nikkorju 17-55. Vseeno hvala za odgovor! thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati