0   

avgust @timp 30. Mar 2009, 21:01

pri fotografiranju karbonskega izdelka se na njem pojavljajo odsevi iz okolice. zanima me na kakšen način bi se znebil teh nadležnih odsevov.
v naprej se zahvaljujem za odgovore

LP, Avgust P.
 0   

iztok @izo 30. Mar 2009, 21:03

polarizator mogoče? drgač pa itak pravilno modeliranje z lučjo, izbira ozadja itd..
p malo ot, ampak vseeno: včasih je dobro spomnit, da gre za ogljikov vlakna, ker kr ošpice dobim, ko celo v "strokovnih" krogih slišiš pogovore o tem čudežnem karbonu. ogljik je preveč slovensko, očitno..
 0   

Oracle @Oracle 31. Mar 2009, 07:21

Karbon je tudi uraden slovenski izraz biggrin

sem bil pred kratkim na tem, s tem da sem fotkal poliran aluminij in je bila cela štala, ker izdelkov nisem mogel postaviti v lightbox upset edino kar je preostalo je, da sem "preoblekel" okolico v bele rjuhe, da so bili odsevi samo beli, uporaba polarizatorja pa je omilila odvečno svetlobo thumbsup
 0   

Alien @Alien 31. Mar 2009, 07:52

Karbon niso samo ogljikova vlakna, so še razne smole zraven. biggrin
 0   

iztok @izo 31. Mar 2009, 08:31

se pravi potem je lahko uradni zraz za baker koper, recimo? karbonska vlakna laugh
 0   

Alien @Alien 31. Mar 2009, 08:37

Ogljikova (karbonska) vlakna so samo tista mreža, ki jo na pripeti sliki vidiš pod nanosom smole. Mogoče je bolj pravi naziv za vse skupaj kompozit.
 0   

iztok @izo 31. Mar 2009, 08:50

ej, sej vem, kako izgleda zadeva. vem pa tudi, kako se slovensko ne govori, če imemo izraz za to. grin
ok, spet bom skrenili iz teme, dejmo to rajš kje drugje obdelat..
 0   

Lenart @Lenxyx 31. Mar 2009, 18:55

kaj pa ce bi dal vir svetlobe malo bolj stran? pa pomoje bi moral sliko še malo bolj osvetliti grin
 0   

Sharpshooter @Sharpshooter 5. Apr 2009, 13:51

Probaj narediti tulec iz papirja, takega, da je na ožjem delu dovolj prostora za objektiv. Potem tulec povezni čez izdelek, prižgi luč in slikaj.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati