0   

Peter Žagar @ortodummy 30. Mar 2009, 23:49

Torej odločujem se za nakup objektiva in me zanimajo uporabniške izkušnje. Je mogoče kdo imel priložnost preizkusiti oba od naštetih objektivov, se pravi Canon 70-200 f/4 L USM in Sigma 70-200 EX f/2.8 HSM.

Ne potrebujem odgovora da nej kupim canona f/2.8 L ker poznam ceno in ne nameravam odšteti toliko denarja zaenkrat se s fotografijo ukvarjam čisto ljubiteljsko.
Objektiv bom pripopal na EOS 400D.
Zaenkrat si lastim le kit objektiv in fiksno 50ko 1.8 s katero se izredno zadovoljen, saj sem ugotovil kaj pomeni nizka blenda... ravno zato mi je odločitev met tema dvema toliko težja. Sigma me vleče zaradi blende, čeprav nimam namena veliko fotografirati indoor, ne bi rad imel problemov ko/če bom.
Canon pa zaradi izdelave, teže in ostrine ter hitrosti, ki jo vsi hvalijo pri tem objektivu.

Za vse odgovore bom hvaležn... za koristne še bolj smile
 0   

Primož Fideršek @piXi 31. Mar 2009, 06:58

iz prve roke F4L je odličen objektiv ki pa ni za indoor in ob slabši svetlobi morš španat ISO(tud do max kaj bodi podpira), da imal lahko vsaj približno spodobne čase,

sigme kot je slišat je ZELO odvisno od primerka do primerka,

In če nimaš namena fotkat indoor potem kar Canon F4L grin
 0   

Žiga @zcetrt 31. Mar 2009, 08:18

Po mojem lahko kontaktiraš uvoznika Sigme in tam probaš, kakšna je in si jo tudi rezerviraš. Jaz sem z njo slikal tudi koncerte in je super. Pri športu je tudi fino imet kratke čase. Izdelava mi deluje zelo dobra, ostrenje je od mojih objektivov najhitrejše, imam jo pa na Nikonu.

Testi ne pokažejo ravno briljantne ostrine, pri Canonu pa. Je pa pri teh goriščnicah tudi zaslonka 4 dobra za portrete, kar se DOF-a tiče.

Če želiš, ti lahko pošljem kakšno fotko, posneto s Sigmo. Ampak jih je tudi internet poln. Tako kot tistih s Canonom. Ampak težko je presodit, če ne veš niti približno, kdo je objektiv držal v rokah.
 0   

Tilen @Tilen20 31. Mar 2009, 08:23

kaj pa mogoče 70-200 F4 L IS USM?
[url]http://vimeo.com/tilenlicen/videos[/url]
 0   

Primož Fideršek @piXi 31. Mar 2009, 08:42

pol raje 2.8 smile
 0   

abo01 @abo01 31. Mar 2009, 10:16

Canonov F4 L IS je dokaj draga stvar, njegova glavna prednost pred f2.8 je teža, poleg tega je oster tudi pri odprti zaslonki. Glede Sigme pa najbolje do uvoznika oz. dobro založenega prodajalca in preizkusit.
 0   

Simon @partyzan10 31. Mar 2009, 10:40

Testiral canona 4l IS in sigmo 2,8 odločil sem se za sigmo in mi ni žal. deluje odlično, hitro ostir, ostra in vse..ni bilo zaznati kakšne pretirane razlike med tema dvema objektivoma...sam se tudi vzel 2,8, da ga lahko uporabljam na vseh podrocjih, zunanji, notranji šport, koncerti.....zmeraj pride prav 2,8
 0   

Miha @mauss 31. Mar 2009, 10:50

ce Sigmo zapres na f4 je cist primerljivo ostra kot Canon f4L. je pa res, da kvaliteta variira od primerka do primerka. na 2.8 je opazno mehkejsa ampak dalec od kriticnega.
...
 0   

Peter Žagar @ortodummy 31. Mar 2009, 11:00

nekako sem zadevo prespal in se bolj nagibam k sigmi, saj bi rad malo bol vsestranski objektiv, da ne bi indoor čisto zahinavil. sem pa tudi sam veliko kej zasledil, da je možno, da je en objektiv od sigme odličen, drugi pa spet zelo površno narejen... kako bi se temu izognil, v primeru da se odločim za nakup?
ni mi ravno da nosim objektiv potem nazaj ko prepozno ugovotim, da sem naletel na škart robo..
 0   

Peter Žagar @ortodummy 31. Mar 2009, 11:11

nekako sem zadevo prespal in se bolj nagibam k sigmi, saj bi rad malo bol vsestranski objektiv, da ne bi indoor čisto zahinavil. sem pa tudi sam veliko kej zasledil, da je možno, da je en objektiv od sigme odličen, drugi pa spet zelo površno narejen... kako bi se temu izognil, v primeru da se odločim za nakup?
ni mi ravno da nosim objektiv potem nazaj ko prepozno ugovotim, da sem naletel na škart robo..
 0   

Miha @mauss 31. Mar 2009, 11:20

pejt jo iskat direkt do uvoznika v Trzin. tam ti model da npr. 3 primerke, potem 15min veselo streljas v focus_chart (ki ga imajo itak nonstop na mizi) in se na podlagi videnega ((front)fokus & ostrina) odlocis za en objektiv.
pomaga, ce imas notebook sabo, lahko pa doma preveris fotke in prides drug dan iskat.
...
 0   

Peter Žagar @ortodummy 31. Mar 2009, 11:22

kje pa bi si lahko prebral kej več o tem front fokusu, ker namreč sem to velikrat že zasledil, pa iskreno povedano, ne vem zakaj se gre...
 0   

iztok @izo 31. Mar 2009, 11:52

o front/back fokusu, pravtako pa sigma vs. canon 70-200 je bilo že veliko natipkanega tukaj, malo search funkcijo ponucaj.
 0   

MareŽ @maremare 31. Mar 2009, 12:39

ortodummy je napisal/a:
kje pa bi si lahko prebral kej več o tem front fokusu, ker namreč sem to velikrat že zasledil, pa iskreno povedano, ne vem zakaj se gre...

50 1.8 ti je čisto točno oster? Skoraj ga ni primerka, da ne bi imel front/back focus na 50-ki.Imaš na netu scalo, kjer si lahko sam preveriš front/back focus.

http://www.google.si/search?hl=sl&client=firefox-a&channel=s&rls=org.mozilla%3Asl%3Aofficial&hs=evH&q=front+focus+test&btnG=Iskanje&meta=
lp, mare
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 31. Mar 2009, 14:11

eni imamo srečo cool
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!
 0   

Peter Žagar @ortodummy 31. Mar 2009, 14:14

za 50ko ne bom rekel da je nek "waw", sploh ker v bistvu še nikoli nisem uporabljal objektiva ki bi bil "waw", je pa za teh borih 100 eur pomoje super izbira.

mare hvala za link.

bom še malo pobrskal forum, hvala za odgovore, če pa ma kdo še kakšen nasvet na to temo, pa seveda na plano z njim.
 0   

iztok @izo 31. Mar 2009, 14:26

mogoče ti tole pride kaj prav
https://www.slo-foto.net/reviews-45-page1.html
sicer star "test", vseeno pa se najbrž najde kaj koristnih informacij. treba pa spet upoštevat, da obstajajo variacije pri objektivih in da so lahko razultati na več primerkih različni.
dobro je tudi pogledat mnenja uporabnikov za vsak objektiv:
https://www.slo-foto.net/objektivi.html
http://www.fredmiranda.com/reviews/

drgač pa kot sem rekel, malo še po forumu pobrskaj..
 0   

Žiga @zcetrt 31. Mar 2009, 14:44

Tisti test je narejen s staro sigmo. Nova (verzija II) je zelo drugačna. Celo eno lečo več ima.

Kar se front in back fokusa tiče: Uvoznik pri sigmi ti ga popedena v pol ure, če se ti pojavlja. Sam sem kupil preko oglasa Sigmo 70-200 z (računom uvoznika) in opazil ob uporabi, da je prisoten rahel front focus, pa so mi brezplačno popedenali objektiv.
 0   

matej @klik2 1. Apr 2009, 09:26

Front back fokus pri 50 f1,8 II? Jaz ga nimam.
Samo za pomislek... Kaj pa Canon 70-300 f4-5,6 IS ? Ima isto glaževino kot 70-200 f4 L (ni vedno tako oster), poleg tega ima zaslonko 4-4,5 mislim da skoraj do 200mm, tako da ni neke razlike glede hitrosti. Ima IS in je cenejši.
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 1. Apr 2009, 11:43

ni L
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati