0   

blaž hočevar @blazblaz 1. Apr 2009, 20:28

Živjo,
Pred letom in pol sem kupil canon S5 IS. Zelo zadovoljen, se da iz njega iztisnit zmagovalno fotko.
Že kakšen mesec po nakupu pa se mi je prvič zgodilo, da mi je med fotkanjem javilo LENS ERROR, PLEASE RESTART YOUR CAMERA. Ok, sem si mislil, sem ugasnil in prižgal in je blo ok. Vse do pred nekaj dnevi, ko sem nekaj ur fotkal, in mi je ob skorajda vsakem ostrenju javljal enak problem....potem si predstavljate da se ne da več normalno čakati pravih trenutkov.

Je problem znan? Ima kdo podobne izkušnje? Nikjer namreč še nisem zasledil tega.

Naj povem še, da večinoma fotkam windsurfing akcijo po prepihanih plažah, kjer je v zraku vse polno peska in soli...zato imam na sumu zapackan zoom ali kaj podobnega? Čudno je edino, da mi je prvo napako javil 1 mesec po nakupu (resda med 1. fotkanjem na plaži v Capetownu). Garancija je potekla, pa razmišljam, da ga razšraufam in se lotim čičšenja...

Prosim za strokovno mnenje strokovnjakov : )

Hvala in LP

BlažH
 0   

Klemen Blokar @kleb 2. Apr 2009, 11:27

Hm, šraufanja se je vredno lotiti samo v primeru, da imaš že kaj izkušenj s takimi stvarmi. Treba je biti previden pri razstavljanju in potem je treba znat spet nazaj sestavit. Da ne govorim o tem, da za kaj več kot očistit objektiv praktično nimaš možnosti - če bi jih imel, potem pač ne bi spraševal tule, ali naj to narediš grin

Sicer pa bi bil moj nasvet (za tokrat morda prepozen, za naslednjič pa lahko koristen), da si omisliš canonovo podvodno ohišje za aparat. Zadeva je tudi zaščita pred peskom in drugo svinjarijo, ne samo pred vodo. Če pa si na plaži, je težko povedati, kako prav pride dodatna svoboda, da neseš aparat s sabo kamorkoli, brez skrbi.

Res je, da ni poceni, ampak zna pa toliko podaljšat življenjsko dobo aparata in omogočiti toliko fotk, ki jih sicer ne bi bilo, da v tvojem primeru investicija ni zaman.
 0   

Milan @milko27 2. Apr 2009, 15:38

Isto meni napise Canon S3 IS.To napiše če so baterije že dosti prazne če so polne pa ne .Verjetno je nekaj prišlo vmes(smeti) in se bolj matra ko zumira

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati