0   

Retriveri @Retriveri 1. Jul 2003, 13:19

Zanima me kaksne so vase izkusnje z CF karticami in primerjava istih ker se pripravljam na malce vecji nakup istih.Zanima me razlika med navadnim CF karticami in CF ULTRA,potem razlika se posebej v kvaliteti med Viking,San disk,Lexar.......

Katere bi mi vi priporocali.Jaz mam Viking 256 MB in za enkrat sem zadovoljen.......

L.P.
 0   

rado1 @rado1 1. Jul 2003, 19:29

Saj sem v neki drugi temi nekaj napisal o tem

do sedaj sem opazil razliko samo pri prenosu v računalnik imam lexsarovo 24kratno in mi če je polna iz aparata to stori v 10 min navadna taka za 12000sit pa rabi 25min .Zraven lexarove sem dobil čitalec ki podpira samo 24 * lexarovo če mu vstavim lexarovo 8* je ne bere pa tudi gonilnike sem moral naložit kar za druge čitalce do zdaj nisem rabil uporabljamXP in s tem čitalcem jo prenese v 2 min drugih razlik pa nisem opazil glede vzdržljivosti jih še ne uporabljam tako dolgo ,mi je pa potnik neke firme povedal da so imeli pri karticah ki so cenovno ugodne ogromno reklamacij.
 0   

slowenien @slowenien 1. Jul 2003, 20:54

Js nimam pojma kaksna more bit in kaksna ne vem samo ce imam gor 128 fotk na 128mb mi use skupaj dol potegne v dobrih treh minutah.......ni mi pa jasno zakaj folk sploh te kartice ven vlece razumem ce mas dve ali vec samo ce je ena mas kabl nonstop nahaklan na masino pa sam konekt pa je :?
 0   

andrejb @andrejb 1. Jul 2003, 23:45

dostikrat si tega ravno ne mores privoscit. pri 128 MB kartici in 3 minutah se gre, pri 1 GB pa se ze vlece. V tistem casu pa je tudi aparat neuporaben. zato je najbolje met se eno kartico s katero slikah, drugo pa pretocis na racunalo. vedno je met dobro se kako dodatno kartico, ce ti slucajno zmanjka prosto na prejsnji grin
 0   

slowenien @slowenien 2. Jul 2003, 00:09

Če bi js kupoval bi si raje kupil 4x po 500 mega kot dve 1gb sj to je v bistvu disk ki se lahko tud usuje pol ti nic ne koristi ce ga nimas vec ce pa je to razdeljeno na dva ali stiri dele pol ostane vse skupaj se uporabno ne vem no tako moje mislenje :?
 0   

andrejb @andrejb 2. Jul 2003, 11:16

1. 2x 1GB je bistveno cene kot 4x500
2. vec kartic mas, bolj pogosto jih moras menjat. takrat ko zadeve menjas pa lahko "zamudis" kaksen trenutek - se posebej v sportni fotografiji.
3. vec kartic imas, na vec stvari mores mislit, nosit in vec lahko pozabis

zakaj pa bi potem mel 500? zakaj ne 128? ali se bolje. za vsako sliko svojo kartico, potem pa ti gre samo 1 slika, ce se disk usuje..

torej, kje je meja?

Jaz sem naredo z njima okrog 15000 slik, pa se disk niti enkrat se ni usul. Pa disku se sami od sebe tudi ne vsujejo. Ce pazis tako kot treba potem se ti ni treba nic bat.[/code]
 0   

slowenien @slowenien 2. Jul 2003, 11:31

Saj to je vse skupaj lepo in prav obstaja pa moznost kaj pa ce se kaj zgodi.če ne delas za kak cajtng al podobno se ti recimo po moje ne splaca nevem kak zalagat s temi karticami je pa se tu drug problem recimo gres na en izlet pa pofotkas obe kam bos pol spraznil te kartice razn ce nimas diska zraun.No pr filmu js teh problemov nimam samo v Curver jih dam nic ne pijejo nic ne jejo pa samo cakajo na noritsu smile
 0   

andrejb @andrejb 2. Jul 2003, 11:41

1. kartic ni nikoli prevec. pa tudi rezeva more bit. ker vcasih enostavno MORAS naredit sliko, ne glede na okoliscine.
2. izlet more bit res izjemen izlet, da porabis 2 GB.
3. ce pa ze gre za tak dolgi izlet ali pa kaksno vecjo prireditev in so vse stvari poslihtane potem pa vzamem zraven prenosnika in slike zapecem na CD.
4. vec placa mas vecjo svobodo imas in lahko po mili volji fotkas. ce pa mas malo potem pa vedno mislis se na kasneje in podzavestno sparas z placom. Mah saj mas film, pa ves kak to gre grin

med tem ko tvoje slike pridno spijo in nic ne jejo, so moje ze na voljo za ogled grin pa se plakat je narejen preden ti sploh vidis tvoje slike... eh, mislim, da to gre malo v napasno smer...
 0   

rado1 @rado1 2. Jul 2003, 12:17

Slowenian je pa še ena druga stvar na 1gb spraviš v dobri kvaliteti preko 1000 slik to pomeni preko 30 filmov ki te stanejo kakih 20000sit to ponovi še enkrat pa je kartica plačana pa še precej prostora rabiš za filme če jih nosiš zraven saj tudi jaz slikam na film ampak nikoli nisem slikal toliko kot z digijem potem pa izluščiš dobre in ko jih dam razvit ni bistvene razlike v kvaliteti,pri filmu sem pa zmeraj šparal.Pisal sem ti na mail gdo je uvoznik nikona ali gdo ga prodaja pa mi nisi nič odgovoril sem mislil da veš ko prisegaš na nikona iščem flash pravzaprav prijatelj jaz uporabljam za klasiko canona in minolto.Če veš za kak flash povej .
 0   

slowenien @slowenien 2. Jul 2003, 14:26

Na mail sem ti odpisal nekaj me zajebaval pozabil sem geslo :? Kar se tice črnobelih filmov jih za 20k jas dobim 180kom barvni so seveda drazji ponavadi pa delam s kodak porta vc 160 ali 400 teh za 20k dobim 20,ok samo se ne more primerjat digitalni zapis na kartico z zapisom na film vsaj recimo pri kasnejsih povecavah ne.No ja jas imam pac tako logiko da če bom kdaj mam raje 4x po 50mb kot pa dva krat po 1gb ziher je le ziher tako kot v compu imam tud namesto 200gb diska 5x po 40gb ce se ti en usuje se ni skode ce se ti pa vsuje 200tka pa te fajn po zepu kresne :?

Tukaj malo poglej za fleše so kr ugodni stari sicer sam vredu

http://www.classiccamera.at/normal_frame.html
http://members.aon.at/koberl/
 0   

rado1 @rado1 3. Jul 2003, 00:09

Hvala za strani slowenian clasic camera ima nekaj zanimivih stvari druga je pa v delu

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati