0   

Brigita @labri 5. Apr 2009, 11:49

Pozdravljeni,

Ker nam je otrok vrgel naš digitalni fotoaparat v vodo, in bi bilo popravilo predrago kupujemo nov fotoaparat. Ker se ne spoznam dosti na te zadeve vas prsim za pomoč.
Do sedaj smo imeli Nikon Coolpix 3200, pa je bil za naše potrebe kar v redu, pri drugem si želim, da bi bil širokokoten. Ali se dobi kaj solidnega za ceno do 200e oz malo čez.
Hkrati mora imeti navadne baterije.

Vsem hvala za pomoč.

Brigita yes
 0   

Peter Atanackov @Geo 5. Apr 2009, 13:48

Širokokotni, kot da mora objektiv bit sirokokoten. Ali sirokokoten kot univerzalen?
 0   

Boris @Bauci 5. Apr 2009, 15:55

Pri najboljšem sosedu je akcija za Nikon S600, ki ima zoom 28-112, 10 megapikslov. Nažalost ni na navadne baterije, ampak za ceno 159,99 dobiš še dodatno baterijo in torbico.
 0   

Bostjan Bernik @bozotic 4. Maj 2009, 09:03

Lahko si pa omislite kaksnega Olympusa, recimo Tough 6000 ali 8000. Oba imata solidno sirok kot (ekv. 28mm), pa se nobene skode ne bo, ce ga otrok vrze v vodo. grin
Jaz imam Olympusa mju 1030, ki je se malo bolj odporen, ampak so fotke v malenkost slabsi luci ne prevec dobre (za printe). Drugace se pa obnese.

Ceprav, navkljub temu, da sem zagrizen Nikonas, kompakte zmeraj predlagam Canonove; se mi zdi, da ima najboljse sisteme v tem razredu.
 0   

Andrej @fotokaj 4. Maj 2009, 09:43

Edini aktualen kompakt v rangu 200-250 eur s kombinacijo širokokotnega objektiva (28-420mm) in AA baterij je Nikonov Coolpix L100 za cca 250 eur. Vsi ostali so ali dražji, ali pa ne šibajo na AA baterije.

Sam za navdušence nad širokokotno fotografijo priporočam izbiro med naborom Panasonicovih Lumix FX in TZ aparatov (čeprav noben ne uporablja AA baterij);

Lumix DMC-TZ4 ali DMC-TZ5 ((230/250 eur, 28-280mm)
Lumix DMC-TZ6 ali DMC-TZ7 (šele prihaja na trg, 25-300mm)
Lumix DMC- FX500 (230 eur, 25-125mm)
Lumix DMC- FX35 (240 eur, 25-100mm) ali DMC- FX37 (300 eur, 25-125mm)

Pri ponudbi širokokotnih digitalčkov sta ravno Nikon in Canon najbolj zanič.
 0   

J @komovc 15. Maj 2009, 17:46

Jaz bi pa kompakta z širokim kotom in dobro optiko na AA baterije pa, da je majhen za v žep, rabil bi ga za smučanje in plezanje pa mi je sedanji Canon S2 prenaroden.
Tale Lumix DMC-TZ7 je videti zelo pripraven za to samo ni na AA baterije.
Kaj je še takega da je majhen dobra optika pa AA baterije?
 0   

Andrej @fotokaj 16. Maj 2009, 07:30

Sem že povedal - ga ni.
Edini "širokokotni" aparati z AA baterijami poleg Nikona L100 so še ostali ultrazumi, kot denimo Powershot SX1 IS in SX10 IS ter Olympusova SP-565UZ in SP-590UZ. So pa to največji, ne majhni kompakti.

Če aparat uporablja AA baterije, pač ne more bit majhen - uporabljat mora vsaj dve bateriji (ali 4) in te je treba nekam dat, se vam ne zdi? Kot bi hoteli imet majhen avto s 3000-litrskim rezervoarjem ...

Široki kot, AA baterije in majhne dimenzije so tri stvari, ki ne gredo vkup in pika. Tega ni.
 0   

Aleš @lial 16. Maj 2009, 07:53

Ob tem še to: večina vidi prednost pri AA baterijah v tem, da 'jih lahko kupiš v vsaki trafiki', kar pa se največkrat sploh ne izkaže za prednost - ko najbolj potrebuješ baterije, ni trafike. grin grin

Tudi sam sem potreboval nekaj let, da sem ugotovil, kaj je bolje. Dve namenski bateriji, pri večini kompaktov zadoščata za preko 600 posnetkov, polnilci pa so največkrat precej manjši od tistih za AA.
Tudi strošek nakupa dodatne baterije ni tako strahoten, da bi se zaradi tega odločil drugače (včasih sem razmišljal nasprotno)

Sicer pa je vse tako, kakor je zapisal fotokaj...
 0   

Blaž @Jazzi 16. Maj 2009, 13:56

Kolikor vzameš, pri nas doma smo imeli ixusa starega kar nekaj let. Prvi dve leti je bila baterija solidna potem pa vedno manj posnetkov in smo nakoncu prišli do anatomije 20 posnetkov z polnjenjem. Če boš imel aparat na dolgi rok se splača na aa baterije. Če boš pa v 3 letih nabavil novega je pa vseeno. In ker je bila akumulatorska baterija draga smo kupili nov aparat na baterije aa seveda. Hitri polnilci pa niso nevem kako veliki recimo moj polilec od canon 40d zavzame več prostora kot hitri polnilnik za 4 aa baterije.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati