0   

Jani @Darkmaster 5. Apr 2009, 20:06

Zdravo!

Nameravam kupit nov fotooparat. Iz compact point&shot bi rad prešel na SLR fotooparate. Kolkr sm gledu mi je še najbolj všeč Canon eos 450d, vredu se mi zdi tudi Sony Alpha DSLR A350K. Neki sm gledu tudi Nikon ampak me ni noben nekej prepriču.
Kupu bi pa neki za okoli 650€ +-50€.

Fotooparat bi uporabljal predvsem za "nedeljsko fotografiranje", sem pa tja pa tudi kako predelavo v photoshopu. Sliku bi naravo, sončne zahode, mogoče sm pa tja kako sliko k bi mogla bit malo bol hitra (kako športno), pa tudi kak makro. Rad bi fotooparat ki bi se ga dalo nadgradit z veliko objektivi (škatle zdej neki časa ne bi menju).

Hvala za pomoč.
 0   

Chio @Chio 5. Apr 2009, 20:45

Jaz ti ne priporočam Sonya. To je samo moje mnenje, ne zdej težit ( ne mislim tebe Darkmaster ). Če bi ga uporabljal za ''nedeljsko fotografiranje'', potem je tu Canonov 400D. Ni ti treba odšteti 100+ €, če je kot si že rekel, nedeljsko biggrin No, 450D si tut lahko kupš, je v redu stvar. Če bi te Nikon kej bolj prepričal, ti priporočam D80, če govorimo v temu razredu. Zdaj Nikon ima boljši kontrast, a se da to nadomestiti s Saturation v PS-opu v 5 sekundah smile.

Canon EOS 450D + 50 1.8 ( cenovno omejeno govorim ) bi bil dober komplet, tudi z 450D. Če misliš odšteti za 50 1.4 ~320 € potem kar, je odličen objektiv ! Bolje da zaenkrat ne govorim o kakšnemu 135 2.0 , €€€ biggrin Če bi rad šport sliku, potem so kakšni objektivi kot 55-250, 70-300, 70-200 ( kr dost dražji, L serija )

Najprej ti kupi 400D/450D ali pa D80 s kit objektivom, saj bo to tvoj prvi D-SLR in boš potem videl ali rabiš tele objektiv, makro, bolj širok kakor kit itd..
 0   

nejc @nejco 5. Apr 2009, 20:46

Jaz prodajam 4 mesece star aparat 450d ce te zanima... stvar je ko nova... s kit objektivom 18-55 3,4-5,6 is. za cca 475-500€ se lahko zmeniva.
 0   

Chio @Chio 5. Apr 2009, 20:47

Še to, tu imaš Canona 450D za 530 € novega. Jaz sem ga kupil tu, 100 % dela, poceni ! Dobil sem ga naslednji dan takoj z vsemi stvarmi

http://aple-tec.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_new&product_id=134&category_id=10&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=30&vmcchk=1&Itemid=30
 0   

Jani @Darkmaster 5. Apr 2009, 21:20

hvala za hitre odgovore

nejco fotooparat mi bojo starši kupli za konc mature in ustrajajo d kupijo nouga iz trgovine, sry

Chio, zakon si to stran dobiu, bom še kej pouprašal o njej ampak zgleda, da je uredi . A je mogoče še kdo kaj kupoval na njej? Pa pove njegove izkušnje iz tam gor?

Hm mja, sej najbolj se nagibam za Canona eos 450d, za objektive pa bom potem naknadno dokupu ko bom vidu kaj mi bol leži. Važno, da jih je veliko na izbiro. No če ima kdo še kak predlog kaj naj kupim naj prosim pove. thumbsup

Pa še to bom prašu, nekje sm brau, da se na objektive stavi UV filter za zaščito leč, a je to res? a filter ne spremeni barv/kontrasta ali česa podobnega?
 0   

Chio @Chio 5. Apr 2009, 22:11

Darkmaster. Je tut na forumu nekje link o tej štacuni kjer smo govorili da vse štima biggrin

UV filter je zaščita proti UV žarkom, kokr dojamm to biggrin in je odlična stvar. Imam ga sam in je dober tudi seveda za zaščito, poleg pokrovčka.
 0   

Marcel @Marsi 5. Apr 2009, 22:29

Sam sem kupil pred enim letom Eos-a 450 in je za moje pojme super zadevca za takšno uporabo, tudi za kaj zahtevnejšega. Zagotovo boš z njim zadovoljen, če pa ti nekaj več megapixlov, nastavitev ne pomeni tolko, pa tudi z 400ko nimaš kaj zgrešit.

Poglej tud na mimovrste, znajo met fajn ponudbe.
 0   

breda @carovnica 6. Apr 2009, 07:23

Tudi jaz sem kupila fotoaparat pri firmi Aple tec in je vse OK. Naročila sem ga ob 11:30 ob 15:00 so me poklicali da ga lahko pridem iskat. . Lahko pa se zgodi, da pa čakaš nekaj dni. Pokliči jih in se pozanimaj.

Chio tebi bi pa morali plačati provizijo, ker delaš reklamo za njih. smile
 0   

nejc @nejco 6. Apr 2009, 12:32

No pol pa lepo če ga dobiš za maturo da ti kupijo novega =) Js sm pa ze 99% zj ze tko dogovorjen z nekim sodelavcem da ga kupi tko da grin uživaj v fotkanju ko dobiš aparat. LP
 0   

Jani @Darkmaster 6. Apr 2009, 14:03

ok odloču sm se za canon eos 450d

Zdej bi vas pa prašu še za par nasvetu:
-nameravam kupit tudi stojalo, a morem bit na kaj pazliv?
-kakšen je pa namen "držalca baterije" (a se ga bol splača kupit, al raje kupiš 2 bateriji?)
-a mi lahko malo bol natančno poveš kaj naredi UV filter, ker saj UV svetloba ni vidna? tako, da kaj je point, da jo filtrira?
-a bi mogu še kak drugi pripomoček kupit, ki je skoraj "nuja" za slikanje?
 0   

Miha @cedo 6. Apr 2009, 14:42

Darkmaster je napisal/a:

Dobro stojalo z glavo stane vsaj toliko kot si odštel za Eos-a. Cenejše, plastične variante za ca 50 Eur so le za prvo silo.

Darkmaster je napisal/a:
-kakšen je pa namen "držalca baterije" (a se ga bol splača kupit, al raje kupiš 2 bateriji?)

Držalo izboljša ergonomijo kamere. Ima tudi gumb za proženje, ki pomaga kadar slikaš vertikalno, npr. portrete.

Darkmaster je napisal/a:
a mi lahko malo bol natančno poveš kaj naredi UV filter, ker saj UV svetloba ni vidna? tako, da kaj je point, da jo filtrira?

Naše oči ne, senzor v kameri pa še kako. UV je sicer večji problem na visokogorju in ob morju, sicer pa imaš lahko UV filter ves čas gor, saj ščiti prednjo lečo objektiva.

Darkmaster je napisal/a:

Kako knjigo "Osnove fotografije".
 0   

Chio @Chio 6. Apr 2009, 16:32

Darkmaster je napisal/a:
ok odloču sm se za canon eos 450d

Zdej bi vas pa prašu še za par nasvetu:
-a mi lahko malo bol natančno poveš kaj naredi UV filter, ker saj UV svetloba ni vidna? tako, da kaj je point, da jo filtrira?

1. Stojalo

- Stojala kupuj samo v trgovini in ne preko interneta. Kaj hitro lahko ugotoviš da je stojalo zelo nestabilno in manjše kakor izgleda. Ja za 100 € bi se že dal najdt kej pametnega, seveda tut za zelo zelo manj evrov. Pejt v štacuno in probi smile

2. Baterijsko držalo
- Je zelo dobro, če se ti zdi sam body premajhen. To je ena malenkost, drugače pa; sem ga imel sam in je res odličen. Z dvema baterijama je zdržal enkrat več, ko sem slikal npr. 100 slik na dan sem ga imel za več dni. Je tudi zelo odličen ko slikaš vertikalno, saj se ti ne strese tako roka in tudi sprožilec in ostali gumbi, kot so na vrhu body-a so gor. To je res odlična stvar

3. UV Filter
- Na analognem mi služi kot zaščita za objektiv in pa tudi seveda za žarke. Razliko boš videl, če pobrskaš na internetu in najdeš slike vode z in brez UV filtra. Je res dobra stvar, tole sem najdu za na hitr
http://www.cs.mtu.edu/~shene/DigiCam/User-Guide/filter/filter-UV.html

4. Dodatni pripomočki
- Fleš, če boš slikal kaj takega, drugače ga potrebuješ tudi za slikanje zunaj. ( Sam še nikoli nisem uporabljal drugega fleša razen tega na fotoaparatu..čist v redu zaenkrat ( pač tut € so problem :d
- Objektivi definitivno biggrin Ko boš ugotovil kaj je res tisto kar najraje slikaš in ko boš hotel kupiti nov objektiv, naredi novo objavo na forumu smile
- Čitalec SD kartic ( če se ti ne da vlačt kabla skos in tut hitrejš traja to spravljanje fotk gor. Daš not v čitalec in potem v USB režo

Če imaš še kaj za vprašati, kar vprašaj grin
 0   

Jani @Darkmaster 6. Apr 2009, 18:49

Najlepša hvala za odgovore, še posebej tebi Chio, zelo ste mi pomagali thumbsup
To bo zaenkrat vse kar me je zanimalo.
LP&še enkrat hvala za pomoč
 0   

marko @m_cej 12. Apr 2009, 23:04

pozdravljeni

sem čisto nov na forumu in tudi čisto nov kaj se tiče fotografije!
odločil sem se da bom kupil nov fotoaparat! za njega sem pripravljen odšteti 200€! všeč so mi večji digitalni fotoaprati, kot je naprimer fuji s1000df ali nekaj takega., taksšne oblike!
zdaj bi pa prosil če mi lahko kdo svetuje kaj in kao, na kaj morem biti pozoren in katere karakteristike so pomembne.
fotografiral bom le zanimive trenutke iz potovanj!

hvala za nasvet
 0   

Simke @Simke 13. Apr 2009, 00:13

Vzami najcenejšega! thumbsup
 0   

marko @m_cej 13. Apr 2009, 08:59

nočem nekega malega žepnega!
in rad bi kvalitetne slike

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati