0   

Jure Atanackov @SiriusB 6. Apr 2009, 15:33

Zdravo,

zanima me ce je ze kdo imel podoben problem, namrec, na bodyu od D80 mi je zadaj zacela odstopat guma (vmes med vratci od card slota in selekcijskim knofkom). Enako mi je zacela odstopati guma na Nikkor 18-135 mm kit objektivu. Je imel ze kdo taksne tezave ali sem nek poseben primer?

Ce je kdo to ze mel pa je sam limal, katero lepilo bi bilo primerno (al raje nesem na servis?).

Hvala,
Jure
 0   

Heretic @Heretic 6. Apr 2009, 17:24

Očitno ima nikon probleme z gumami tako da se pridružujem vprašanju. Če nima nikon slabih gum, imam pa jaz težave oziroma moje držanje aparata (?), ker mi na D100 guma, ki pokriva priključke ne sede več na mesto, ker se je nekako raztegnila, pri d200 je pa pod sprožilcem pogledala ven. Naj kdo pove, če je sploh smiselno menjat celo gumo. Mislim, da jo je enkrat fotokaj na d200 dal zamenjat? Ali pa mešam... confused
 0   

Andrej @fotokaj 6. Apr 2009, 18:36

Hja, men so jo zamenjal gratis, ker nam, članom NPS, ena guma letno pripada ... To so znane težave, tole z gumo na Nikonih, ampak "samo" na ohišjih, ki so se proizvajala od 1996 (F5) do 2006 (do D200).
D3, D300 in D700 majo novo, drugačno gumo in ta naj ne bi več odstopala.

Če se da, pač prlepte nazaj, ni treba na servis nest; na D100 sem gumo kar z žiletko obrezal in je spet lepo sedla nazaj. Se pa da komplete gum poceni dobit na eBayu in pol lepo sam nalepiš; itak so samolepilne - ni treba, da vam to storitev zaračunavajo na servisu, da sploh ne omenjam razlike v višini stroška ...

Neostik drži.
Drži?
Drži!
 0   

togrizek @togrizek 6. Apr 2009, 20:41

...
 0   

Žiga @zcetrt 6. Apr 2009, 20:47

Da je prva odpadla smile
 0   

Heretic @Heretic 6. Apr 2009, 22:48

Po mojih izkušnjah jim je taprva začela odpadati še leta 1996 biggrin
 0   

Andrej @fotokaj 7. Apr 2009, 20:23

Teh problemov z gumo Nikon ni nikdar niti zanikal, niti prikrival; spomnim se, da je NPS Manager, Yasuo Baba, na predstavitvi D3 v '07 na Ljubljanskem gradu na vprašanje o teh problemih z gumo čist mirno in napol v fori povedal, da je to pač cena za to, da se Nikoni tako fajn držijo in takrat tudi povedal, da je od D3 in D300 naprej ta problem rešen. In tudi je; moj D3 je zdaj star poldrugo leto in nič ne kaže, da bi guma kjerkoli odstopala, medtem ko mi je prej na D200 že po cirka pol leta.

S tipom se čist strinjam; eno je guma, kot je na Nikonih, druga štorija je pa tisto "platno" al nek čudn pol-skaj-pol-platno, ki je nalimano na Canonih. Pa še tako je; pro aparati so namenjeni projem in proji smo v NPS in ti majo, kot sem že napisal, menjavo gumo gratis. Z mojega vidika tako z gumo ni nič narobe ...
 0   

brane4 @brane4 7. Apr 2009, 20:33

zadeva je zelo preprosta, lepilo se imenuje canon biggrin
 0   

Andrej @fotokaj 8. Apr 2009, 06:54

Ne vem, če res; ker eni z zadnje strani Nikonove gume strgajo lepilo in ga uporabljajo, da na 5D nazaj lepijo odpadla ogledalca ... tako da očitno tako slabo lepilo pa spet ni.

bigrazz
 0   

togrizek @togrizek 8. Apr 2009, 08:50

...
 0   

miha @mihaaa 8. Apr 2009, 09:49

sicer vidim da gre debata v canon nikon prerekanje,... fotokaj je lepo povedal, bi ga pa samo malo dopolnil, ko je meni sla guma in se mgledal forume sem na koncu sel na servis in menjal tam, ker ce limas z npr neostikom itd ze drzi smao potem ko guma spet spusti ali pa jo je treba zaradi obrame menjati se pa stvari znajo zakomplicirati ker neostik oz kaksno drugo lepilo ne gre zadosti lepo dol oz ostane gor oz ti magar se ohisje poskoduje, pa se to nekatera lepila plastiko topijo, tako da ce bos/te ze limal/i prej nekje pri strani sprobat ce slucajno npr cianokol ne topi ohisja

lp
 0   

Heretic @Heretic 8. Apr 2009, 19:41

evo, danes se mi je snela dol guma z obroča za zoomiranje na objektivu sleep ne bi rekel, če bi šlo za kit objektiv, tako pa dead
 0   

Jure Atanackov @SiriusB 8. Apr 2009, 19:58

Ej, tud na kit objektivu ni fajn ce se to zgodi grin

Fotokaj, hvala za vse nasvete!

Lp,
Jure

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati