0   

Rok @Rokic 6. Apr 2009, 18:18

Pozdravljeni!
Zanimam se za nakup omenjene bliskavice, pa me zanima če ima kdo izkušnje z njo, predvsem Nikon uporabniki.
Nikon SB-600 mi je preveč draga, trenutno pa ne dobim nobene rabljene (proda kdo? biggrin)

A so kakšni problemi s sporazumevanjem z nikonom?

LP
 0   

Miha @cedo 6. Apr 2009, 22:38

Izkušnje nobene, sem pa namesto tebe pogledal na metzovo stran, kjer je razbrati, da gre za najnovejšo generacijo fleša, ki podpira vse funkcije. Fleš ima tudi USB vhod, preko katerega lahko dodajaš nove firmware.
 0   

Rok @Rokic 7. Apr 2009, 10:36

to mi je vse jasno kaj ima. Bolj se mislil na izkušnje.
Ker sem bral da se na nekaterih flashih (sigma npr), pri odbijanju od stene, dobijo porazne slike.
Zato sprašujem, če ima kdo kakšne izkušnje z njim.

LP
 0   

Andrej @fotokaj 7. Apr 2009, 11:01

Rokic je napisal/a:
Ker sem bral da se na nekaterih flashih (sigma npr), pri odbijanju od stene, dobijo porazne slike.

Ja, Sigme so znane po tem, da je svetloba teh flešev bolj "redka", torej denimo bela stena "vpije", če lahko tako rečem, (pre)več te svetlobe in se je tako enostavno premalo odbije nazaj in so fotke na koncu podosvetljene.

Hec je v tem, da imajo Metzi še redkejšo svetlobo in sem že večkrat "bral", da če z Metzovim flešem svetlobo odbijaš od stropa ali stene, je sploh nič ni nazaj ...

Nehaj "brat", predvsem neumnosti, in pejd fleš kupit.
 0   

Rok @Rokic 7. Apr 2009, 11:47

jah, sej če bom bral, res ne bom nikoli nabavu biggrin
Samo kaj, ko ne bi bil rad razočaran nad zadevco
 0   

Miro Prašnikar @miropr 7. Apr 2009, 18:42

Meni je na canonu delal vsaj enako odlično če ne bolje kot canon 430! Sem bil zelo zadovoljen! Za nikon pa ne vem !
Po moje ti ga bodo v trgovini posodili za par bliskov, pa boš videl kaj je na stvari !!

LP
 0   

urosm @urosm 17. Apr 2009, 22:48

Nikona na Nikona. Ne bo ti žal.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati