0   

saša @vichy 14. Apr 2009, 13:15

Kupila sem Canon ixus 870 IS in potrebujem nekaj pomoči!
Koliko časa se mora polniti prvo polnjenje baterije in nadaljne?
Zanima me kaj pomenijo naslednje oznake:
L, M1, M2, M3, S, W. katero mi najbolj priporočate?
SERVO AF- kdaj mora biti vklopljeno
AF FRAME- kaj naj izberem AiAF, center, Face detect
Review- kaj pomeni
Kaj naj imam vključeno pri Review info : off,detailed,focus check
Display overlay ali nja bo On ali OFF
IS MODE- ali nja bo Off, Continous, shoot only, panning
Kdaj se uporablja način fotografiranja Stitch Assistant., Color Swap, Color Accent, Digital Macro, ISO 3200.
Priznam da sem zelo nevešča pri uporabi ampak rada bi razumela izrate, da bi znala uporabljati fotoaparat!
Hvala lepa!
Lep sončen dan!!
 0   

chips @chips 14. Apr 2009, 13:43

Mislim...brez zamere, ampak to je višek lenobe. Poleg aparata si dobila tudi navodila, najbrž tudi v vsem razumljivem slovenskem jeziku, kjer je vse lepo napisano z ogromno slikcami. dead
[i:0172c3323d]"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)[/i:0172c3323d]
| [url=http://www.deniszupan.com]DENISZUPAN.COM[/url] | [url=http://blog.deniszupan.com]BLOG[/url] |
 0   

Sharpshooter @Sharpshooter 14. Apr 2009, 16:35

chips je napisal/a:
Mislim...brez zamere, ampak to je višek lenobe. Poleg aparata si dobila tudi navodila, najbrž tudi v vsem razumljivem slovenskem jeziku, kjer je vse lepo napisano z ogromno slikcami. dead

Na kratko: RTFM! (Read The F****** Manual!) yes
 0   

iztok @izo 14. Apr 2009, 17:34

tu imaš vse razloženo
http://www.youtube.com/watch?v=a6Sjlg3r7nE
grin

ok, malo heca. kot pravijo, navodila v roke, pa bo..
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 14. Apr 2009, 18:04

ooooooo svetovna izo! to pa je post leta biggrin brez zamire vichy thumbsup

sicer pa ja... prebrat navodila smile
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!
 0   

Jernej Lasič @Sviri 14. Apr 2009, 18:15

jao...
res, višek lenobe.
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

Luka @lukas123 14. Apr 2009, 18:19

vichy je napisal/a:
Kupila sem Canon ixus 870 IS in potrebujem nekaj pomoči!
1Koliko časa se mora polniti prvo polnjenje baterije in nadaljne?
2Zanima me kaj pomenijo naslednje oznake:
3L, M1, M2, M3, S, W. katero mi najbolj priporočate?
4SERVO AF- kdaj mora biti vklopljeno
5AF FRAME- kaj naj izberem AiAF, center, Face detect
6Review- kaj pomeni
7Kaj naj imam vključeno pri Review info : off,detailed,focus check
8Display overlay ali nja bo On ali OFF
9IS MODE- ali nja bo Off, Continous, shoot only, panning
10Kdaj se uporablja način fotografiranja Stitch Assistant., Color Swap, Color Accent, Digital Macro, ISO 3200.
11Priznam da sem zelo nevešča pri uporabi ampak rada bi razumela izrate, da bi znala uporabljati fotoaparat!
Hvala lepa!
Lep sončen dan!!

No bom pa jaz za razliko podprl tvojo lenobo grin
1. polniti se mora dokler ni polna
2./
3.L
4.Kadar fotkaš šport ali kaj podobnega
5.Jaz bi izbral center
6.Pomeni da lahko pogledaš fotografijo ki si jo posnela na zaslonu
7. Odvisno kaj ti bolj paše, jaz bi imel detailed
8.vseeno
9.Jaz bi imel na continious
10.Stitch Assistant za panorame iz več fotk, color bla bla je verjetno za kakšne barve zamenjat, makro je za bližnje posnetke, iso 3200 ti ne priporočam da ga uporabljaš ker je neuporaben
11.Lepo da priznaš, ampak navodila ti bodo še vseeno najbolj točno razložila kako in kaj ker so le namenjena temu aparatu
 0   

Aleš @lial 14. Apr 2009, 18:31

@ lukas123 thumbsup thumbsup
Prijazno in primerno.
Je že kazalo, da ni nikogar, ki bi se spomnil, kako nekoč ni vedel nič...
 0   

iztok @izo 14. Apr 2009, 18:47

lial, a si nisi linka pogledal hehe? lahko si še tako prijazen, ne-strinjat se ne moreš z njim biggrin
vichy, ti pa drugič kakšen sexy avatar naloži, pa se bodo vsi tepli povedat, kako fotič prižgeš, če bo treba. znam ja njih.. laugh
 0   

Aleš @lial 14. Apr 2009, 19:17

Seveda sem pogledal link, čeprav to izvedbo Serpentinška poznam.

Zmotilo me je nekaj drugega - vichy je vprašala za nekaj konkretnih zadev, ki bi jih sam, če bi bolj poznal tega Canona kljub vsemu poskušal odgovoriti.

Usmeritev (groba) na branje navodil pa je za ta forum slaba. Ljudje pač vseh izrazov ne morejo povezati samo z branjem navodil !

In če je vse, kar lahko nekdo zapiše RTFM, bi naredil bolje če bi bil tiho.
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 14. Apr 2009, 19:55

lial s tem se pa ne strinjam! lej v navodili vse piše, sam pač mal morš si časa vzet pa prebrat. lenobe podpirat pa ni fajn ane? pol bi bli forumi poplavljeni s takimi temami...
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!
 0   

chips @chips 14. Apr 2009, 20:07

lial, oprosti, ampak se nikakor ne morem strinjat s tabo. Navodila so za to, da se jih prebere in večina postavljenih vprašanj je opisanih v njih v razumljivem "jeziku". V cajtu film kompaktov so bila navodila na 5 straneh, danes pa pod 100 stranskih navodil ne vidiš več, z vsemi slikicami in primeri fotkanja. Da ne govorim o raznih interaktivnih pravih malih foto delavnicah.
Vsi smo nekje začeli in bli neuki, to drži, pa vendar je nekje meja med nevednostjo in lenobo.
[i:0172c3323d]"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)[/i:0172c3323d]
| [url=http://www.deniszupan.com]DENISZUPAN.COM[/url] | [url=http://blog.deniszupan.com]BLOG[/url] |
 0   

Andrej @fotokaj 14. Apr 2009, 20:42

Sharpshooter je napisal/a:
Na kratko: RTFM! (Read The F****** Manual!)

Fucking pride tam ... bere se pa rid da faking menjual.
 0   

Luka @lukas123 14. Apr 2009, 20:51

Res je, več ali manj je vse v navodilih, vendar so pa tudi kakšne stvari za katere kot začetnik ne moreš točno vedeti zakaj se gre(govorim izključno o navodilih za canon s5), ampak teh malo manj razumljivih stvari ni toliko kot jih je v vprašanju napisala vichy oz. ona je postavla vprašanja kot so: kako se prižge aparat in ali moram pred fotografiranjem odstraniti pokrovček z objektiva.....tko da ta čist osnovna vprašanja so sigurno vsa razložena v navodilih
 0   

Aleš @lial 15. Apr 2009, 05:46

Hehe, ja res se je težko strinjati z mnenjem o podpiranju lenobe, sploh, če to zapiše šolnik grin grin

Da pa bom bolj razumljiv, bom svoje mnenje podkrepil s primerom, stran 44 navodila za Canon A80:

Na prvi pogled je vse jasno, lepo piše in vse kar je treba je - pritisneš na gumb.
Pa je res tako preprosto?
kaj pa če ne veš, kaj je to 'ravnovesje bele barve' ?
kaj pa če še nikoli nisi slišal za AF
kaj pa, če ti je AiAF izraz čisto mimo?

Ja, potem pač škljocneš in nisi čisto prepričan, če si naredil vse tako, kakor je treba.

Poseben problem navodil so 'zanke' na primer: 'AiAF izključena (str.96)', kjer je ustvarjalec teh navodil mirno predvideval, da bodo popolnoma neuki uporabniki med branjem navodil skakali po straneh in se vračali na prejšnjo razlago, kar je iz čisto pedagoškega stališča neumnost brez primere.
Kar predstavljajte si srednješolski učbenik, kjer se to dogaja (OK, ga ni, ker bi ne preživel potrditve strokovnega sveta)
In te zanke v navodilih se dogajajo ves čas, študiranje takšne knjižice pa postane prava nočna mora za tiste ki izrazov ne poznajo.
In potem pričakujejo malo prijaznosti na forumu, kjer so ljudje ki jim je vse to že davno jasno.

To je bil moj 'pont'

Pa lep dan in brez zamere vsem skupaj!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati