0   

Kaja Poteko @Poka 17. Apr 2009, 20:51

čaw vsem

tudi jaz sem tu nova, vpisala sem se predvsem zaradi tega, ker opažam hitre in pametne (uporabne) odgovore na tem forumu

v glavnem, v roku 14 dni imam namen kupit DSLR fotoaparat. gledala sem tole: http://www.comshop.si/Article.asp?articleid=56845

glede na to, da nekih jakih izkušenj na področju fotografije še nimam, me zanimajo vaša mnenja oz. imate kak drug predlog (morda kakšen drug fotoaparat v pribl. tem cenovnem rangu)?

thanks for any kind of help
 0   

Chio @Chio 17. Apr 2009, 21:37

Ja tole se mi zdi pa odlična izbira za začetek, D60 in dva objektiva ! Mogoče D80 in en objektiv bi se dalo dobiti še za tak denar ali pa ceneje. Tudi 400D in 450D sta še tu, ampak en D-SLR in 2x objektiva..18-55 in 55-250, oba sta zelo priročna ! Res, zelo dobra izbira grin
 0   

Žiga @zcetrt 17. Apr 2009, 21:54

Pri mimo vrste je 24 EUR ceneje.
 0   

Chio @Chio 17. Apr 2009, 22:49

No najdu sm na bolhi:

D60 plus 18-55 pa še 70-300 namest 55-250, kartice, torba.

Je 150 € ceneje kot v trgovini, ta oglas..Link: http://www.bolha.com/oglas382859643/nikon-nikon-d60-kit

Kakor hočeš thumbsup
 0   

Kaja Poteko @Poka 17. Apr 2009, 23:01

ne vem zakaj, ampak te rabljene zadeve me kr mal odbijajo. mogoče brezveze, sam mam slabe izkušnje.

vseeno hvala
 0   

Miha @Fantocci 18. Apr 2009, 07:22

Raje vzami tisto iz Comshopa ali mimovrste. Tale iz bolhe nima stabilizacije (VR) na teleobjektivu, kjer najbolj prav pride (sicer pa menim, da ni nič narobe z njim, sploh če je garancija).
Ali pa išči D80 z enakima VR objektivoma, če želiš Nikona.
 0   

Kaja Poteko @Poka 18. Apr 2009, 08:04

Hvala za nasvet, samo D80 je pa že malo preveč zame (finančno mislim)
 0   

Miha @Fantocci 18. Apr 2009, 10:23

Še eno dobro ponudbo imaš tule:
http://www.mimovrste.com/artikel/1730283731/digitalni-fotoaparat-pentax-k200d-tamron-af-18-200mm-f-35-63-xr-di-ii-ld-darilo-filter-dhg-marumi-62mm

Pentax ima stabilizacijo že v bodyju, torej so vsi objektivi, ki jih natakneš gor (vključno s tem 18-200) že avtomatsko stabilizirani.
 0   

David @Lebi 18. Apr 2009, 11:28

D60 z 18-55 VR je odlična izbira. Tudi rabljeno ni nujno da je slabo, če je garancija in račun se da pri tem nakupu dosti prihranit. Za ceno novega dobiš nekaj mesecev rabljeno z dodatnim objektivom SD karticami in torbo.
To je samo moje mnenje , odločitev je pa tvoja.
LP David
 0   

Rok Novak @TGO 18. Apr 2009, 16:17

Tkole bom reku... čist odvisno od tega kaj imaš v prihodnosti namen počet. Sam sem se podobno zadevo odločal zdaj že kar dolgo nazaj... in moram rečt, da mi je žal, da nisem takrat poslušal ljudi, ki so rekli, da je D60 sicr lušn aparat ampak ga, če se resno spustiš v fotografijo hitro prerasteš. Takrat se ni zdelo ravno možno smile ... Tudi njegova največja slabost, da nima motorčka se takrat ni zdela ravno problematična... sem si mislil pa saj ne bom kupoval dodatnih objektivov še ravno kmau, ko pa bom pa pač af-s zakaj pa ne? (pozneje sem ko sem začel razmišlat o kvalitetnih, svetlobno močnih objektivih kar težko dihal ob pogledu na cene bigrazz )

upset Skratka če bi se jaz ponovno odločal bi vsekakor kupil nekaj z vgrajen motorčkom, ker ti omogoča zbiratu tudi kakšne objektive, ki so kvalitetni in hkrati cenovno dostopni...(dobr primer sta recimo 50mm 1.4 G in 50mm 1.4 D....razlika v njuni optični kvaliteti in hitrosti ostrenja je zanemarljiva, sicr pozornemu očesu na testnih fotografijah vsekakor opazna, ampak v praksi zanemarljiva....razlika v ceni pa ni zanemarljiva smile )

Kar se omenjenih objektivov tiče... ne vem, sem postal zelo nenavdušen nad kit objektivi s časom...če imaš resne namene s fotografijo kot hobijem za dolgi rok ti povem da je kupovati poceni najdražje. (če si prepričana da tudi v prihodnosti samo bolj u izi nameni pa ti bom omenil, da se skoraj usi strinjajo da je 55-200mm bolje preskočit in uzet kar 70-300 ki ti da več optične kvalitete pa še boljši doseg)

Za konec pa še ena stvar. Popolnoma nič nimam proti uporabi angleščine, nasprotno jezik mi je zelo blizu ampak dajmo se spomnit usaj tistih stvari, ki smo jih znali že v 7. ali 8. razredu... Advice nima množinske oblike oz. če jo že hočeš ustvart je v tejle obliki: pieces of advice...(podobno kot iz information nikoli ne morš ustvarit informations ampak so pieces of information) sigh thumbsup
 0   

Kaja Poteko @Poka 19. Apr 2009, 15:19

Hvala za poduk, mi je že nerodno smile
 0   

Primož Fideršek @piXi 20. Apr 2009, 09:04

če ima kdo slabe izkušnje z nakupom rabljene opreme, le te ni dobro preveril ob nakupo, sam sem kupil rabaljene robe za par k€ pa opremi čist nič ne manjka.
In prideš tako veliko ceneje skozi kot če bi vse novo kupil.
 0   

Kaja Poteko @Poka 20. Apr 2009, 09:29

ja, sem že pogruntala, da se bo to bolj izplačalo (slabe izkušnje glede rabljenih stvari nisem imela s fotografsko opremo, ampak z eno drugo zadevo)

Hvala vsem za koristne nasvete. These information was very helpful smile smile smile

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati