0   

Jure @arctic 22. Apr 2009, 19:32

Pozdravljeni,
sem popoln začetnik pri slikanju in potrebujem soliden fotoaparat za družinsko rabo.Zanimajo me vaša mnenja glede na Digitalni fotoaparat Nikon Coolpix L100.

Povezava : http://www.mimovrste.com/artikel/1730294834/digitalni-fotoaparat-nikon-coolpix-l100

Hvala za odgovore
 0   

Žiga @Kranjec 22. Apr 2009, 20:23

Če rabiš sam za tko, slikat družinske izlete, pa podobno, bi biu kr primeren...Tut kšn mogoče malenkost slabši bi biu že zadost, če ne želite slikat nekih profesionalnih fotografi, ampak tut s tem bi se dal marsikej...Zdej jst ga osebno še nism sprobu, tko da če ga kdo je naj vam on pove...Lp
 0   

Simke @Simke 22. Apr 2009, 20:46

moje mnenje je tako da če hočeš aparat čist tko za slikanje kake družinske fotke, kako pokrajino je tisto ko si dal kot možnost čist preveč $$

Sam če bi svetoval keremu ki je začetnik in bi slikal tisto kar si napisal bi predlagal

TOLE
thumbsup
 0   

Jure @arctic 22. Apr 2009, 20:52

Hmm kako pa je s temi zrcalno-refleksinimi aparati?
Ali lahko začneš na njih?
Lp smile
 0   

Peter Atanackov @Geo 22. Apr 2009, 22:46

Da lahko smile
 0   

Jure @arctic 23. Apr 2009, 06:40

Kaj pa je bolje, slab DSLR ali dober kopaktni digitalni fotoaparat?
 0   

Miha @cedo 23. Apr 2009, 07:33

arctic je napisal/a:
Kaj pa je bolje, slab DSLR ali dober kopaktni digitalni fotoaparat?

Slabih DSLR-jev ni, dobri kompakti so pa redki. Vedi pa, da bo zadeva, še posebno, če si boš omislil kak večji zum, manj praktična za "vsak dan". Glej take DSLR kamere, ki imajo live view (kot ga imajo vsi kompakti).
 0   

Miha @Fantocci 23. Apr 2009, 10:46

Zakaj bi moral imeti LiveView? Saj ne bo fotkal z iztegnjenimi rokami. Če pa bi, je bolje, da vzame kompakta.
 0   

Miha @cedo 23. Apr 2009, 10:58

Fantocci je napisal/a:
Zakaj bi moral imeti LiveView? Saj ne bo fotkal z iztegnjenimi rokami. Če pa bi, je bolje, da vzame kompakta.

Ker je iz izkušenj to za začetnike in družinske fotografe bolj praktično; iskala so jim tuja. S stegnjenimi rokami pa fotkaš le, če si daljnoviden. biggrin
 0   

Miha @Fantocci 23. Apr 2009, 11:36

Na iskalo se navadiš takoj. To je isto, kot če bi otroku rekel, naj kar je z rokami, saj je tako navajen.

Ponavljam: če želi fotkati preko displeja (on sicer tega ni nikoli rekel, to mu samo ti predlagaš), potem je bolje, da vzame kompakta.
 0   

Jure @arctic 23. Apr 2009, 11:59

Hvala vsem za vaše komentarje.
Drugače bi raje slikal preko iskala.Stric ima nikon D60 in mi je zelo všeč dizajn.
Kakšen se vam pa zdi ta fotoaparat?
Lp
 0   

Miha @cedo 23. Apr 2009, 12:02

Kakor koli, ponavljaj kolikor krat hočeš, arctic bo moral v štacuno in probat kaj mu ustreza.

Da pa danes večina vstopnih DSLR-jev ponuja live view, pa tudi nekaj pove...
 0   

Jure @arctic 23. Apr 2009, 12:30

Hmm našel sem še en aparat.
Sedaj sem zmanjšal na nikon vs. canon

http://www.mimovrste.com/artikel/1730294834/digitalni-fotoaparat-nikon-coolpix-l100
http://www.mimovrste.com/artikel/1730277734/digitalni-fotoaparat-canon-powershot-sx110-crn

Torej še vaša mnenja prosim smile
Lp

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati