0   

Aleš Čadež @AlsCdz 23. Apr 2009, 19:45

Živjo,
zanima me, kakšno kvaliteto slike lahko pričakujem, če en star objektiv (m42)dam preko konverterja na DSLR? Kolk konverterji kej stanejo, kaj bi mi priporočil (Canon), etc....vsi napotki, podatki in predlogi so dobrodošli,

lp
 0   

Aleš @lial 23. Apr 2009, 19:55

Kvaliteta je večinoma nekoliko slabša, predvsem pri 2xTC-jih.
Bistvenih razlik glede na moderne objektive pri svojih m42 in kombinaciji z kenkom TC1.5 nisem opazil.
Imam pa doma še heliosov 2xTC m42, ki je pa pogreb...
 0   

Primož Fideršek @piXi 24. Apr 2009, 07:40

jaz sem se nekaj igral in vse skupaj pospravil v omaro in vsak cajt bo romalo tisto v keson. ni to to res da je bla poceni roba ampak nebi več kupo m42
 0   

Boštjan Rudolf @BostjanR 28. Apr 2009, 08:41

Jaz sem se malo igral s Pentacon 4/200 in adapterjem brez korekcijske leče tako da ostri nekje do 15m na Nikonu D50.
Fotografija obrezana in malenkost posvetljena (brez dodatnega ostrenja in tudi v apratu je ostrenje bilo nastavljeno na 0
ISO 200
F/5.6
1/200s

Primer v moji galeriji

https://www.slo-foto.net/portfolio/BostjanR
 0   

iztok @izo 28. Apr 2009, 09:57

verjetno se misli na adapter, ne konverter.
če gre za adpter brez optičnega elementa (po domače leče), no bo nobenega upada kvalitete. glede na to, da se sprašuje za canon, je temu tako.
m42-eos adapter se lahko dobi tudi že za par evrov iz kakšnega ebaya ipd, pri nas stane po mojem ene 10 (poglej na kakšen cumulus ali bolho, recimo). so pa razlike v kvaliteti izvedbe adapterjev lahko zelo različne, vendar ponavadi delajo več ali manj vsi ok. za m42 ni tak problem, bolj je hec pri kakšnih bolj zahtevnih bajonetih, ala recimo contax, leica, nikon ipd..

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati