0   

Sharpshooter @Sharpshooter 25. Apr 2009, 12:50

Pozdravljeni!
Med pripravami na zadnje potovanje sem se soočil z problemom, kako med potovanjem shraniti slike. OK, če slikaš JPG, mi je za 2 tedna 8GB popolnoma dovolj, če pa se začneš ukvarjati z RAW-om ti pa slike zasedejo ogromno prostora. Ena možnost je več kartic, druga Image Tank, tretja pa laptop. En kup CF kartic se mi zdi malce prevelik nepotrbni finančni zalogaj, image tank se mi zdi še najboljša rešitev ker laptop sem en že uničil(beri: crknil mu je ekran). Torej, zanima me kaj mi svetujete glede shranjevanja slik.
Hvala za odgovore.
 0   

Miha @cedo 25. Apr 2009, 13:13

Odvisno kam potuješ (preskrba z elektriko, baterijami,...). Za 2 kratka tedna si kupi še eno kartico. Sam si ne predstavlajm, da bi na potovanje s sabo vlekel nahrbtnik z elektronsko kramo, kablovji itd.
 0   

Sharpshooter @Sharpshooter 25. Apr 2009, 14:34

Citiram:
Za 2 kratka tedna si kupi še eno kartico.

Ena kartica več je še zmeraj premalo. Kaj pravite na http://www.mixi.tv/katalog/product.php?cat_id=251&product_id=1690016225
 0   

Aleš @lial 25. Apr 2009, 14:44

Za tak denar dobiš že skoraj mini prenosnik, kjer je še cel ekran grin grin recimo TOLE

Glede prtljage pa je verjetno bolj smotrno imeti še dve, tri 4Gb kartice in ne nazadnje sprotno kontrolirati kaj je uporabno.

Samo moje mnenje
 0   

Žiga @Kranjec 25. Apr 2009, 15:57

OMG kaka uprašanja...Lej če maš preveč denarja si kupi tist foto disk, ampak za 2 tedna si raj kup še 2 kartici in fotkej...če zmanka pa pač uživaj v čem drugem grin Lp
 0   

urosm @urosm 25. Apr 2009, 18:39

Mal prej si govoru, da je investicija v nekaj dodatnih kartic nesmiselna, pol pa u isti sapi disk za 250 EUR.

Men tuki zdej neki ni čist jasn. Pa nč zato.

Pa ti bo sam en backup dovolj?
Jaz predlagam ta image tank in notebook thumbsup Ga ni čez ziher sistem laugh Pa na notebooku lahk še DVDje zapečeš.
 0   

Janez Šturm @jj65 25. Apr 2009, 20:19

Pred časom sem uporabljal nekaj podobnega imagetanku. Saj ne da se ne obnese, ampak nikoli nisem bil prepričan, da je vse presnel. Notranja baterija je hitro 'riknila' (bilo je mrzlo) in 'home made' napajanje z baterij je bilo tako malo bolj provizorično.
Danes bi se raje odločil za kartice. Za 250€ dobiš cca 5 x 32Bb CF kartic. Niso najhitrejše pa tudi ne sandisk ali lexar, pa vendar. Ko prideš nazaj jih razprodaš. Pa če nimaš ravno d3x, sprejmejo tudi kar nekaj RAW-ov.
Če si v civilizaciji lahko pri vsakem fotografu pretopiš na CD. Lp j

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati