0   

Jure @Jure_V 28. Apr 2009, 07:23

ko hočem rafalno slikat mi dovoli samo 4 posnetke. Bil sem prepričan, da je težava v kartici (zaradi prenosa). Včeraj sem kupil http://www.mimovrste.com/artikel/2580030826/secure-digital-sdhc-card-kartica-sandisk-extremeiii-4gb-class-6-30mb-s in upal, da bo vse vredu. ampak enako ne deluje. Zdaj pa nevem ali je z uporabnikom kaj narobe ali pa z fotoaparatom.

Prosim za pomoč!!!!! sleep
 0   

Rok Novak @TGO 28. Apr 2009, 07:46

mislim da ne z enim ne drugim. (oz. z aparatom je marsikaj "narobe" ampak je pač naret tako...zato pa nikon tud še 6 boljših modelov prodaja smile )
tud moja D60-ka naredi sam 4slike v rafalu predn ma poun buffer(tko, da mislim da žal ni napaka) res je sicr, da lah zmanjšaš velikost slik, se mi zdi da sm poskušu takrat in sm uspel dobit 5 slik ampak v najmanjši resoluciji dead . Skratka za akcijo slikat tale aparat pač ni ravno.(tud če ne slikaš v rafalu ampak sam hitr slikaš dogajanje se ti buffer hitr nafila (ne vem kaka je zdeva pri najhitrejših karticah ampak predvidevam da vlke ralike ni zato kr je omejitev že hitrost prenosa podatkov v fotoaparatu...btw js uporabljam SD ultra II)
 0   

Jure @Jure_V 28. Apr 2009, 07:53

lej kolega ma enako d60 ma mu rafala dokler ne pride do tiste meje ki jo fotoaparat dopušča. naredi lahko ogromno posnetkov. zato meni ne da mira.
nekaj ni vredu. tudi če zmanjšam velikost na s pa basic kvaliteto še vedno 4 posnetke. zdaj bom poklico na nikon podporo.

lp!!!
 0   

Alien @Alien 28. Apr 2009, 08:01

Če imaš jpg bi moral slikati 3/sek vsaj do 20 slik (celo 100 po Nikonovih podatkih), pri RAW pa 6-7 slik. Seveda če ne uporabljaš kakšne počasne spominske kartice.
 0   

Jure @Jure_V 28. Apr 2009, 08:03

z jpeg nardim 4 posnetke z Secure Digital (SDHC) Card kartica Sandisk ExtremeIII 4GB (Class 6 - 30MB/s).
 0   

Miha @cedo 28. Apr 2009, 08:10

Probal svoj D40 in v rafalu (če se temu lahko tako reče) naredi brez problema 100 posnetkov v JPG, kartica Kingston 1GB, 50X.

Kaj ste pa vsi D60 kupoval, je 40-ka boljša bigrazz
 0   

Jure @Jure_V 28. Apr 2009, 08:17

ugante zakaj ni šlo???

d-lighting upočasni zadevo da je groza.
 0   

Alien @Alien 28. Apr 2009, 08:23

Najbrž res. Saj 3 slike/sek ti bo itak delal le, če daš na manual fokus in merjenje pa hitrost pod 1/250.
 0   

Rok Novak @TGO 28. Apr 2009, 13:10

zanimivo... jaz sem se pa kar nekako sprijaznil pol, da pač tako je. sem marsikaj poskušal ampak da bi biu pa d-lightning kriv pa res nisem niti pomislil..
No ja, pa saj običajno niti ne slikam toliko takih stvari da bi rabil učinkovito zaporedno fotografiranje ampak vseeno hvala za informacijo sem poskusil in je res zadeva popolnoma drugačna. shy

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati