0   

erik @strela 29. Apr 2009, 09:49

Le pozdrav vsi ljubitelji fotografije.Sem nov na tem forumu in bi rad Vas prosil za en nasvet in pomoč pri nakupu DSRL aparata.Stvar pa je taka:

-sem velik ljubitelj vremena in vremenskih pojavov,sedaj pa je čas da pričnem te pojave beležiti tudi v sliki.Odločam se za nakup fotoaparata z zmogljivim zoom-om,dobro kakovost slik,in kar je najbolj pomembno aparat mora imeti možnost slikanja strel!Nekaj sem slišal da je slikanje strel pomembna zaslonka in hitrost le te,ter bulb.

-sedaj pa bi Vas prosil,če mi lahko kdo od Vas svetuje kaj bi bilo najbolj primerno kupiti.Finančno sem pripravljen odšteti cca 600€.

Že vnaprej hvala za nasvete!
 0   

Peter Atanackov @Geo 29. Apr 2009, 12:35

Dslrja bos rabil, s kompaktom ne bos mogel velik naredit.

Priporočam ti pa mogoče kakšen rabljen Nikon D80 + 18-200 OS od sigme.

Ali pa mogoče nov 450d kit, samo ne bos mel tega velikega "zooma", ki si ga želis.
 0   

jaka95 @jaka95 29. Apr 2009, 13:37

Pa če boš oblake slikal ali kaj podobnega se ti splača kupit tudi en polarizacijski filter...D80+18-200mm ti bo za začetek super kombinacija. D80 pa je itak mašina in pol thumbsup .
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 29. Apr 2009, 14:01

pred tem pejd še v knjigarno pa si kakšno knjigco sposod - fotografirajmo digitalno al pa kj tacga.
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!
 0   

Bostjan Bernik @bozotic 4. Maj 2009, 22:41

Za slikanje strel moras biti samo na varni razdalji, hehe. Ce te rukne, ti bo skurilo se tako dober fotkic. laugh

Vsekakor najprej preberi par knjig ali internetnih strani; slikanje strel je zanimivo opravilo, pa ne prevec zakomplicirano (niti ne rabis kaksnega extremno hitrega zaklopa, je bulb najprimernejsi, sploh zvecer in ponoci). Vsekakor si nabavi kaksno zadevo z APS-C senzorjem: Nikon vsi DSLRji razen D3(x) in D700, Canon pa mislim da vsi DSLRji razen 5D in 1D. Tako da imas poleg goriscnice objektiva se avtomatsko crop faktor (kot bi uporabljal telekonverter).
Se da dobiti za 600 EUR kaksno D80, objektiv za oblake je pa delno primeren ze 55-200 VR, ceprav ti potem manjka sirina, ce bi hotel zajeti vec pokrajine. Za Canone pa ne vem, kako zadeve stojijo.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati