0   

Sandi @pauc 1. Maj 2009, 00:41

Pozdravljeni!

Morda se je že kdo javljal s podobnimi problemi, ne vem, nisem brskal po arhivu.
Moj problem je sledeč. imam Canonov SX 10, ki se mi zdi po prvem tednu uporabe dokaj fajn mašinca. Problem se je pojavil, ko sem fotografije prenesel na pc. Kar nekaj izmed njih je čudnih, del slike je zamaknjen, zbleden, obarvan. To se pojavlja pri morda 30% celotne kartice. Mislil sem, da je problem morda v picassi, a mi vsak program odpre tako sliko. Kaj bi bilo lahko krivo?

Primer:

0   

iztok @izo 1. Maj 2009, 00:46

verjetno slaba kartica ali al pa čitalec kartic. v najslabšem primeru je šel senzor, vendar bi verjetno malo drugače zgledala slika in bi bila vsaka popačena.
v glavnem. probaj z drugo kartico ipd..
 0   

Sandi @pauc 1. Maj 2009, 00:55

izo je napisal/a:
verjetno slaba kartica ali al pa čitalec kartic. v najslabšem primeru je šel senzor, vendar bi verjetno malo drugače zgledala slika in bi bila vsaka popačena.
v glavnem. probaj z drugo kartico ipd..

joj, vse skupaj je staro teden dni... bom jutri probal naložiti nove fotografije, pa da vidim.
 0   

David @dlicen 1. Maj 2009, 08:39

skoraj zagotovo problem pri branju kartice.
meni je podobno počel en čitalec pri branju SD kartic.
probal z drugim in bilo je vse ok.

po mojem je z aparatom vse ok. drugače pa imaš itak garancijo, ne?
 0   

Luka @lukas123 1. Maj 2009, 09:32

kakšne so pa slike na aparatu
?
 0   

Sandi @pauc 1. Maj 2009, 10:00

lukas123 je napisal/a:
kakšne so pa slike na aparatu
?

Na aparatu so dobre, prav tako so dobre videti v mapi na pc-ju, če jih imam prikazane kot thumbnails. Ko jih pa odprem, ali pa želim posredovati na kakšen drug medij, pa izpadejo tako kot zgornji primer.
 0   

Luka @lukas123 1. Maj 2009, 11:23

Potem je senzor vredu.

Pol bi bla verjetno kaka kartica ali pa da ga aparat programsko kaj serje-
 0   

Žiga @zcetrt 3. Maj 2009, 22:28

Pri meni je bil kriv USB kontroler na matični plošči računalnika. Preveri na drugem računalniku.
 0   

Jessie @Jessie 4. Maj 2009, 06:36

Spominska kartica ali čitalec. grin
 0   

Bostjan Bernik @bozotic 4. Maj 2009, 08:07

Ce ti thumbnaile pravilno kaze, imas pokvarjene (corrupted) jpege. To se je meni zgodilo, ko mi je crknil disk, najprej je odpiralo cela leta slike, potem so bile pa se vse tiste, ki jih je hotelo odpret, takele kot so tvoje. Napaka je lahko v kartici ali pri prenosu. Poskusi sformatirati kartico v kameri (ceprav jaz takim karticam potem ne morem vec zaupati), ali pa si od kaksnega kolega sposodi njegovo kartico. Pa ce prenasas fotke s citalcem, poskusi brez (direktno na foto-kabl-PC), mogoce je pa res problem pri citalcu.
 0   

Sandi @pauc 4. Maj 2009, 16:05

Ne, čitalca ne uporabljam, direktno kabel-pc.

Pravijo, da je potrebno formatirati kartico, da bo sedaj boljše. Že testiram.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati