0   

Žiga @Kranjec 4. Maj 2009, 18:14

OK, zdej pa se kr razguvorte. Rabm teleobjektiv, ki je oster kot britev in ima lepe barve, hitro ostrenje.....Praktično nej bo fajn za slikat živali kot so divjad in pa recimo živali iz južnih krajev (levi, tigri...) - seveda v zoo smile...Fajn bi blo da bi ostril tja nekje do 1 metra (če je to nemogoče prosm povejte)...Če ma kdo kakšne izkušnje nej prosm pove...Torej bi rabu kvalitetne fotke, ostre...Pa ja seveda morm povedat za ker fotkič ane grin Canon eos 350d...Lp

Cenovni razred recmo da sedaj ni pomemben, bomo pol nardil ožji izbor grin
 0   

iztok @izo 4. Maj 2009, 18:36

400/2.8 L is recimo.
http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EF-400mm-f-2.8-L-IS-USM-Lens-Review.aspx
zdej pa delaj izbor biggrin
 0   

Žiga @Kranjec 4. Maj 2009, 18:46

ok pro objektiu k recmo da se ni zame smile Dejte kej v srednjem cenovnem razredu...Očitno smo se narobe razumel brez meje, u mislih sm meu objektive ki so v povprecju precej v uporabi, če se razumemo, tko katere vi kej upurablate pa tko...
 0   

iztok @izo 4. Maj 2009, 18:51

rekel si oster ko britev. grin
za wlidlife tudi rabiš skoraj minimum 400mm (mogoče malo manj v zoo, pa vseeno), vendar dobrih in (relativno) poceni kaj dosti objektivov v tej območju ni.
mogoče kakšna bigma (sigma 50-500), canon 100-400 L is (ta je recimo fajn, če se mene vpraša ta takšno povprečno škljocanje) ipd..
pod 400 recimo kakšen canon 70-300is, ni pa potem nabor 70-200 zumov, od canon, sigem do tamronov.
 0   

Peter Atanackov @Geo 4. Maj 2009, 19:01

100-300mm Sigma.
 0   

Žiga @Kranjec 4. Maj 2009, 19:13

Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM ok ce se ustaumo pr temu...Lahek, cenovno dosegliv...Bistveno me zanimajo izkušnje...Kok je kej ostr? Kake ma kej barve...?Use kar mi loh poveste...Hvala
 0   

iztok @izo 4. Maj 2009, 19:20

ja, na sigmo 100-300 f/4 sem pozabu. je baje ostra, samo nekako se pozablja na njo, hehe. edini minu je recimo, da je malo težja. sem je nekaj imel ogledano takrat, ko sem kupoval teleobjektiv (že kr lep cajt nazaj), pa je na konc 70-200 f/4 prispel k bajti. mi je čist fajn, da je še relativno majhen in lahek za tako splošno fotkanje. za kakšen wildlife, ptice ipd pa ga seveda zmanjka. kot sem že omenil prej, je skoraj treba imet nekaj v rangu 400-500mm.
noc canon 70-300is je optično kar ok (naj bi bil kr precej boljši od starega 75-300), nima pa sveda najbrž tako hitrega ostrenja kot L brati, odpravo aberacij itd. pa seveda je pač plastičen. v začetku je bilo nekaj težav, ker če si recimo fotkal v portret načinu (fotič pod 90 stopinj), je znal nekaj is hecat in so bile fotke malo zablurane. zdej kolkr vem, je to odpravljeno, vseeno pa je najbrž dobro stestirat prej.
 0   

Simon @partyzan10 5. Maj 2009, 06:52

Lahko pa nabaviš komplet za digiskopijo.
 0   

Žiga @Kranjec 5. Maj 2009, 17:14

ok če se dotaknemo tega objektiva sigma 70-300 f/4...Zdi se mi precej poceni, tako da kje so slabosti, razen tega da je precej težak? Pa zanima me posebaj ostrina, to mi je nekako bistvenega pomena...Hvala
 0   

Žiga @Kranjec 5. Maj 2009, 17:17

in kako je z makrom na njem...a je za kej?
 0   

Miha @cedo 5. Maj 2009, 17:37

Kranjec je napisal/a:
ok če se dotaknemo tega objektiva sigma 70-300 f/4...Zdi se mi precej poceni, tako da kje so slabosti, razen tega da je precej težak? Pa zanima me posebaj ostrina, to mi je nekako bistvenega pomena...Hvala

Krajec, Geo in Izo govorita o sigmi 100-300 /f4 !. Objektiv ni poceni (cca 1200 €). Za par sto evrov pa superlativnega objektiva, kot si ga opisal v prvem postu, žal ne boš dobil.
 0   

Žiga @Kranjec 5. Maj 2009, 18:22

ja vem o čem govorjio...jst pa sprašujem za tega sigma 70-300 f/4...
 0   

misfits @misfits 5. Maj 2009, 18:25

Kranjec je napisal/a:

Sigma 70-300 je pa daleč od tega kar si napisal, da želiš od objektiva
Kranjec je napisal/a:
Rabm teleobjektiv, ki je oster kot britev in ima lepe barve, hitro ostrenje.....
 0   

Miha @cedo 5. Maj 2009, 18:50

Kranjec je napisal/a:

Očitno ne veš. Sigma 70-300/f4 ne obstaja; obstaja pa 70-300/f4-5.6 in to v različnih verzijah. Nobena pa nima HSM motorčka (beri: počasno ostrenje), zgradba in ostrina sta pa bolj tiki-tiki..
 0   

Žiga @Kranjec 5. Maj 2009, 19:35

sorry zatipku sm se...Ce je tukaj zdej za usako malenkost dobr da me napadete, pol nimam več uprašanj...
 0   

Gregor Gomboc @George 5. Maj 2009, 19:47

Sigma 70-300 težak objektiv??

laugh laugh laugh
 0   

Peter Atanackov @Geo 5. Maj 2009, 19:57

Ma sigme 100-300 rabljene so fuul cenejše kot nove, res vrednost jim ful pade, tako da po moje, če počakaš na kakšno rabljeno ne bos niti malo sfalil z nakupom.
 0   

Miha @cedo 5. Maj 2009, 21:07

Kranjec je napisal/a:
sorry zatipku sm se...Ce je tukaj zdej za usako malenkost dobr da me napadete, pol nimam več uprašanj...

Razsvetljujemo te, ne napadamo! In to z veliko mero potrpežljivosti grin Pred kakim mesecem si še spraševal kaj pomeni napis Nikon 18-55... Vem, da si zažetnik, ampak je pametno, da si konsistenten pri svojem postu. Naslovil si ga "Objektiv za pokrajino", sprašuješ pa o wildlife pro objektivu (dve popolnoma različni področji fotografije) in to za (sklepam) nekaj sto evrov. Najkrajši odgovor, ki si ga dobil je, da takega objektiva ni. In ker sprašuješ naprej, ti jaz sigurno ne bom govoril, kar bi rad slišal: amaterske sigme so super ostre s čudovitimi barvami in bliskovitim AF.
 0   

Žiga @Kranjec 5. Maj 2009, 22:07

No da nebom guvoru da me res tle zdej neki napadate...Res je da sem popoln amater in res je da ogromno sprašujem....OK za pokrajno al pa wildlife ja mogoče mau faljeno use skupi...skratka vrjetn ste vsi narobe razumeli kaj sem jaz mislil s tme "cena ni pomembna"...Seveda je cena skoraj bistvenega pomena za 16 letnega fanta, ki nima še zaposlitve...Ampak nism zdej hotu da mi naštejete objektive, k nej bi jih jaz osebno kupil...V drugem me je tudi zanimalo kaj je vse na trgu mogoče dobiti...če se sedaj razumemo (želel sem odpreti temo, kjer bi izvedel kaj vse obstaja)...Nekako tako poizkušam si širiti moje fotografsko znanje....Tko da ja mogoče majhn nesporazum...Hvala vseno vsem...Lp

(in če rečm kej neumnega, al pa uprašam kej cist bednega - npr. kok koles ma auto...prosm razumte da se želim naučiti nekaj kar je zame pred mesecem bilo kitajščina...Vrjamm da ste sli use ces to)
 0   

iztok @izo 5. Maj 2009, 22:13

da skratimo: povej ceno grin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati