0   

Jure @yre 7. Maj 2009, 13:49

Pozdravljeni!
Za vse, ki mi lahko pomagate imam vprašanje.
Trenutno se zanimam za nakup mojega prvega DSLR-ja, ker se bi rad resneje ukvarjal s fotografijo. Na tem področju sem pravi začetnik, zato potrebujem DSLR, ki ni preveč zahteven in tudi ni nujno da je preveč zmogljiv, a je hkrati dovolj dober, da ga ne bom prehitro "prerasel" oziroma želel boljšega.

Na internetu sem že malo raziskoval in trenutno imam 2 kandidata za nakup. Ogledoval sem si Sony alpha200 in Nikon D60.
Iz večih razlogov se sicer veliko bolj nagibam k Nikonu, zanima pa me, kaj vi menite o tem modelu. Ali je primeren za začetnika, a hkrati dovolj zmogljiv, da ga ne bi prehitro prerasel?
Naj vam dodam še link, ki vodi do tega modela na Mimovrste: http://www.mimovrste.com/artikel/1730251827/q=nikon%20d60/digitalni-fotoaparat-nikon-d60-18-55-darilo-fatbox-torba-dve-kartici-sd-2gb

V kompletu je priložen objektiv 18/55 (brez VR). Ali je ta objektiv primeren za začetnika??
Cena 429€ se mi tudi zdi dokaj sprejemljiva.
Ali bi mi priporočili še kakšen drug DSLR? (Cena do 450€)

Vsem hvala že v naprej, če bom imel še kakšno vprašanje, ga objavim tu!
 0   

Jure @yre 7. Maj 2009, 13:52

Še na eno vprašanje sem pozabil!

Ali D60 res nima LiveView? (da lahko motiv gledaš na LCD-ju preden ga poslikaš - kot pri kompaktnih)
Če ga nima, koliko je to moteče zame (kot uporabnika kompaktnega fotoaparata) in ali se na to hitro privadiš?

hvala! thumbsup
 0   

iztok @izo 7. Maj 2009, 14:01

jst bi dodal še 450d na tvojo listo, imao edini liveview od teh, se mi zdi, vsaj glede na to:
http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=canon_eos450d%2Csony_dslra200%2Cnikon_d60&show=all
liveview je dfinitivno stavr, ki so je splača imet, sploh če delaš z stativom (makro, pokrajina, tudi razni objekti, hrana ipd).
kolkr sem jst gledal, je pri nas najeceneje 450d +18/55is objektiv v tist aple nekaj štacuni za 550€ (ne limat linkov, da ne delamo reklam preveč, sej se že najde).
mije pa zanimivo, da ostal dva fotiča oba nucata še ccd tipalo, sem misli, da so pri vseh modelih prešaltali na cmose, pa je očitno to bolj pri ff verzijah, al kako?
no, tako zelo pokmečko in ne nujno 100%: ccd ima ponavadi mogoče malce bolj nasičene barve in ostrino, cmos pa boljši zapis pri visokem isu ipd. ok, pustimo to, ker v praksi nekih groznih razlik ni..
sam bi izbral od teh treh 450d, pa ne zaradi imena, ampak funkcij.
 0   

Jure @yre 7. Maj 2009, 14:43

hvala za odgovor, bom premislil glede tega Canona grin
čeprav moram priznati, da se mi zdi cena nekoliko visoka za moje razmere tudi glede na to, da je D60 že v kompletu z 2 karticama in originalno torbico =)
torej D60 res nima liveviewa... ja res škoda, a tudi to me preveč ne moti...
A če primerjamo le Sonyjev in Nokonov model, katerega se bolj splača kupiti?
 0   

iztok @izo 7. Maj 2009, 14:59

priporočam ti, da sprobaš vse tri v živo vsaj v kakšni štacuni ipd. jst sem tudi mislil, da je ta liveview nekaj tako, pač za malo reklame, pa se je izkazalo, da je zelo uporabna zadeva.
pri dslr-jih je pa itak tako, a je nabavo bodija šele majhen začetni strošek, ker ko začneš odkrivat vse ostalo, boš hitro na 2,3 ali pa tudi 10k in več (če se resno začneš bavit s fotografijo). se ne hecam..
 0   

Dane @Carlito_ 7. Maj 2009, 21:22

Poglej še Pentax k200d, cena s kitom je 490€.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati