0   

Jože Buh @Martuljek 8. Maj 2009, 09:24

Star Sony DSC-V1 mi ni več dovolj. Zato nameravam kupiti nov DSLR s primernim objektivom in navodili, po možnosti v slovenščini, lahko tudi v angleščini. Po prebiranju informacij sem trenutno pri Nikon D90 in objektivu NIKOn 16-85 VR. Rad bi izbral še primeren teleobjektiv. Lepo prosim za mnenje in nasvet kje to kupiti najceneje, vendar z ustrezno garancijo in kvaliteto.
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 8. Maj 2009, 15:38

Jaz sem s 70-300VR zadovoljen, ga pa malo uporabljam (cca. 5-10% fotk). Se mi zdi dober nakup glede na ceno). Se pa ne bi branil 70-200, če ti ta goriščnica zadostuje (predvsem pa če je cena sprejemljiva).
 0   

Jože Buh @Martuljek 27. Maj 2009, 22:58

Dead_Kennedy je napisal/a:
Jaz sem s 70-300VR zadovoljen, ga pa malo uporabljam (cca. 5-10% fotk). Se mi zdi dober nakup glede na ceno). Se pa ne bi branil 70-200, če ti ta goriščnica zadostuje (predvsem pa če je cena sprejemljiva).

Hvala. Sem ga kar naročil pri ApleTec-u in ga danes dobil. Vse OK, garancija in cena. Preiskušal sem D90 z objektivom 16-85. Stvar deluje zelo dobro, le 85 mm mi je bilo malo kratko. Res je objektiv 70-300 VR kar en majhen cegel (težak kot zidak), ampak po prvih posnetkih vidim, da je bila odločitev kar prava in da bo trud prenašanja poplačan.
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 28. Maj 2009, 06:16

Ja, kot rečeno- zelo soliden objektiv s sprejemljivo ceno. Optično najboljše posnetke boš dosegal od 70 do približno 200mm, naprej po goriščnici pa malo "pade", ampak nič drastičnega. Je precej oster že pri bolj odprtih zaslonkah. VR pa tudi naredi svoje ... Mislim, da boš zadovoljen.
Kaj ima ApleTec kaj nižjo ceno od ostalih (cca. 594€ pri Nikon partnerjih)?
 0   

Jože Buh @Martuljek 28. Maj 2009, 10:03

Pa še enkrat hvala. Objektiv 70-300 VR sem dobil za 465 €, kar se mi glede na veljavno garancijo in druge ponudnike zdi zelo ugodno. Verjetno se ga da dobiti kje na internetu še ceneje, vendar z veliko več angažiranja in predvsem visokega rizika. ApleTec po sedanjih preverjanjih je solidna firma, tudi za ostale high tec proizvode. Objektiv je odličen, le ostrina na 300 bi bila lahko za malenkost boljša, je pa za mojo uporabo vsekakor zadovoljiv. VR pa deluje zelo efektno, saj po nekaj trenutkih, recimo 0,5 sec skoraj ustavi tresenje slike. Lep pozdrav!
 0   

Marko @fe64970103 10. Jun 2009, 09:15

Tudi sam imam ravno taksno kombinacijo. D90 je sam po sebi tehnoloska limita, kar se DX formata tice. 16-85 je dostojen naslednik legendarnega 18-70. Uporabnost tega objektiva me vedno znova navdusi. Predvsem tista 2mm spodaj. Pri doseganju kratke hiperfokalne se 2mm se kako pozna. 70-300VR uporabljam za kak portret, ceprav ne samo to (poglej moj profil za landscape na 140mm). Pri 300mm je res malo mehek, je pa zato spodaj zelo oster. Oba objektiva ti bosta odlicno sluzila. Sta zelo uporabna in predvsem konstantna in predvidljiva (Nikon pac:), kar ne morem trdit za mojo sigmo.

VR..hehe...vreden svoje cene !

Uzivaj, pa ciprej kej objavi !

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati