0   

ales @ales 11. Maj 2009, 16:10

Ojla !

4 leta so naokoli, pa se nikjer nisem videl, da bi se EXIF podatki prikazovali.
Ce bi bili prikazani hitrost + zaslonka in morda se mm, bi se marsikdo lahk kaj naucil ze iz tega. Tudi pogoj bi dal, da upload slike mora vsebovati exif, saj to prvic poudari da je slika zlo verjetno tvoja (vsi urejevalnik znajo prekopirati te podatke).
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 16. Maj 2009, 19:57

Edini problem ki ga imam je to, da nimam ideje kam naj pod fotografijo naj vstavim exif podatke? smile
 0   

Simke @Simke 16. Maj 2009, 20:45

Predlog. Je pa super ideja kar se tiče EFIXA..s
 0   

Peter Atanackov @Geo 16. Maj 2009, 22:01

Exif ni nujno, da je zraven slike. Če daš v PS-ju save for web ti ga izbrise. Drugače pa obstajajo plug-ini za browserje, ki ti omogočajo vpogled exifa. Če pa že ne drugega pa daš desni gumb save as, jo shraniš pol pa gres tam kjer imas shranjeno in das desni gumb in lastnosti.
 0   

Anže @AlienW 16. Maj 2009, 22:02

Se mi samo zdi, ali je bil včasih celo bil napisan exif?
 0   

ales @ales 16. Maj 2009, 22:27

Geo, sej ne gre za to, da ne bi znal do njega priti, le enostavneje bi bilo to ze prikazati. "Mogoce tukaj" je cist v redu plac smile
 0   

Jernej Lasič @Sviri 17. Maj 2009, 09:31

Lahko pa bi recimo polja "namen objave", "fotografija predelana", "jezik komentarjev", "oprema" in morda še kakšno ven vrgli (saj jih redko kdo uporablja in tudi kaj bistvenega ne povejo), namesto teh pa bi EXIF podatke prikazalo.

samo predlog. thumbsup
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

Oracle @Oracle 17. Maj 2009, 10:29

tudi mene včasih zanima kako je to narejeno, zato podpiram predlog! blenda, čas, mm, flash, model fotiča in objektiva. to bi si želel thumbsup
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 17. Maj 2009, 10:50

Simke je napisal/a:

Predlog. Je pa super ideja kar se tiče EFIXA..s

Ne vem če je spet za toliko obiskovalcev pomemben EXIF. Raje bi potem dal nekaj eno ikono kjer s klikom nanj dobiš exif podatke.
 0   

Simke @Simke 17. Maj 2009, 11:24

ne vem lahko kak tool tip nardiš ...tko kot je za glasove ane...oz. tist ko šteje preglede itd...mal večjo ikono pa je ..da ni podatkov..Mene to zanima ker še nimam pojma ..zato bi blo bolš če bi bil Exif POLEG.

edit: thumbsup
 0   

Jernej Lasič @Sviri 17. Maj 2009, 11:53

exif, ne efix thumbsup

čisto dobronameren komentar.
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

Simke @Simke 17. Maj 2009, 12:05

Sviri..a veš da do sedaj nisem nikol bil pozoren na to besedo. Men je od začetka EFIX...mogoče enkrat površno prebral in sedaj sploh nism PORAJTALl.
Vsekakor komentar dobrodošel, ker zaslonka F2.8 in 4 NI ENAKO! thumbsup thumbsup biggrin
 0   

Jessie @Jessie 17. Maj 2009, 12:08

Jst sm tut za exif. grin
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 25. Maj 2009, 16:05

Tisto o plug-in dodatkih v brskalnikih tukaj nima veze, ker je očitno neka omejitev na portalu (v php kodi) oz. najbrž moraš to s kodo omogočit. Pri sosedih je EXIF viden z Mozilla pluginom Exif viewer.
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 25. Maj 2009, 16:07

Popravljam sam sebe: do nedavnega je bil pri sosedih EXIF na ogled laugh
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 26. Maj 2009, 07:05

Dead_Kennedy je napisal/a:
Tisto o plug-in dodatkih v brskalnikih tukaj nima veze, ker je očitno neka omejitev na portalu (v php kodi) oz. najbrž moraš to s kodo omogočit. Pri sosedih je EXIF viden z Mozilla pluginom Exif viewer.

Naš PHP podpira exif branje, le tega ne moreš pregledovati s tem pluginom, ker so v galeriji slike zaščitene. Ti verjetno želiš prebrati transparentno sliko in seveda ne boš dobil nobenega EXIF podatka.

Verjetno bom dal kako ikono EXIF in ko boš šel čez z miško, se ti bodo prikazali EXIF podatki.
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 26. Maj 2009, 08:56

Mozillin plugin bere iz transparentnih slik kot tudi iz thumbnailov. Če je zaradi zaščite fotk, je pa druga zgodba.

Exif ikona bo dobra zadeva, samo jaz je ne bi dajal kot mouse-over funkcijo, ker bo najbrž včasih moteče, ampak na klik. Tvoja izbira.

Ideja je pa vsekakor pohvalna!! thumbsup Čimprej! yes
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 26. Maj 2009, 09:04

Lahko tudi na klik smile

Kdo mi lahko najde kakšno dobro malo ikono za exif podatke? upset Jaz nisem imel te sreče...
 0   

ales @ales 26. Maj 2009, 09:23

Jest ze cel lajf uporabljam tole

http://www.bosrup.com/web/overlib/

Ne zavzema nic, ker je popup. Hitr je pa k svinja....
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 26. Maj 2009, 16:37

Tukaj sem našel nekaj php kode na exif tematiko:
http://us3.php.net/manual/en/function.exif-read-data.php

Mi je pa všeč tudi zgornja ideja z overlibom (mouse-over funkcija direktno na fotki).

Še tri slikce za izdelavo ikon, če se boš odločil za gumb:
http://www.shrani.si/f/38/Dw/1j4MMPbj/exif1.jpg
http://www.shrani.si/f/1H/wt/1E295Ehr/exif2.jpg
http://www.shrani.si/f/2k/Dt/3AD0pxTI/exif3.jpg

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati