0   

tanja @tiiia 14. Maj 2009, 20:58

Sem bolj začetnica, ki bi se rada naučila uporabljati fotoaparat dslr...
Ni mi sicer najbolj jasno kateri fotoaparat.. npr. tema dvema fotoaparatoma kar se tiče zoomirjanja 1. http://www.akcija.si/izdelek/61513/Digitalni-Fotoaparat-FUJIFILM-S100fs (ki ima 14 x zoom) in Nikonom D60 ki ima obljektiv 55-200mm VR... kateri ima večji zoom?

Kakšna pa je sploh razlika med kompaktim fotoaparatom in pa dslr?
To da je pri dslr snemljiv obljektiv vem... pri kompaktnem pa ne... še kaj drugega?

Fora je da bi potrebovala fotoaparat, ki daje dosti zooma in je ob tem tudi čista slika...

Ne morem se odločiti kateri fotoaparat kupiti...

razmišljala sem o___ kakšne so razlike..
Nikon D60 z dvema obljektivoma 18-55mm in 55-200mm
Sony Alpha A100 objektiv 18-200mm
Sony Alpha A200W objektiv dvojni 18-70, 70-300mm

http://www.mixi.tv/katalog/compare.php?manufacturer1=38&model1=1020295019&manufacturer2=1&model2=1020257724&manufacturer3=1&model3=1020298729

lp
 0   

Simke @Simke 14. Maj 2009, 21:16

Kakšna pa je sploh razlika med kompaktim fotoaparatom in pa dslr?

Citiram:
Fora je da bi potrebovala fotoaparat, ki daje dosti zooma in je ob tem tudi čista slika...

Tega žal ne boš dobila. Ja če boš investirala dosti denarja!

vzami se en dan cajta pa preberi forume, prelistaj, vse članke, pojdi na you tube si oglej tutoriale oz. rewieve...

PRVO NAJDI TEME TUKAJ IN PREBERI
 0   

tanja @tiiia 14. Maj 2009, 21:21

hmmm se mi zdej ja...

fora je da sem za darilo dobla sonyja A100 z 18-200mm objektivom.. pa nekak nisem zadovoljna z njim... ga pa imam jutri možnost menjati... pa potrebujem pomoč kaj se mi bolj splača od teh treh fotoaparatov ali kateri drug za podobno ceno.. 600€

http://www.mixi.tv/katalog/compare.php?manufacturer1=38&model1=1020295019&manufacturer2=1&model2=1020257724&manufacturer3=1&model3=1020298729

tnx za link
 0   

Simke @Simke 14. Maj 2009, 21:25

Glede na link ne verjamem da boš kej bol zadovoljna s tem kar maš na izbiro. Pomoje je to isti šmorn

Veliko krat se pojavijo tisti ki z DSLR svetom niso zadovoljni. Mel kompakta - barve čudovite..prišel na DSLR - hmmm SLIKA NI OK no
 0   

Miha @cedo 14. Maj 2009, 21:30

tiiia je napisal/a:
fora je da sem za darilo dobla sonyja A100 z 18-200mm objektivom.. pa nekak nisem zadovoljna z njim... ga pa imam jutri možnost menjati... pa potrebujem pomoč kaj se mi bolj splača od teh treh fotoaparatov ali kateri drug za podobno ceno.. 600€
Potem pa, brez zamere, se boš morala priučiti osnov fotografije. Omenjeni aparat in objektiv sta več kot dovolj dobra za fotografsko ustvarjanje. Če z rezultatom nisi zadovoljna, ne krivi orodja.
 0   

tanja @tiiia 14. Maj 2009, 21:33

čisto razumem.. ampak glede na to da ste tukaj bolj razgledani glede tega... sem vas prosila samo za nasvete glede omenjenih fotoaparatov...
če že imam izbiro, bi vsaj med temi izbrala boljšega...

cedo, normalno da se moram naučiti kako in kaj, delam na tem, tudi vi ste bili kdaj začetnik...

lp
 0   

Simke @Simke 14. Maj 2009, 21:36

Moje mnenje gre potem k Nikonu! Več izbire pri objektivih biggrin thumbsup
 0   

tanja @tiiia 14. Maj 2009, 21:40

Simke je napisal/a:
Moje mnenje gre potem k Nikonu! Več izbire pri objektivih biggrin thumbsup

kaj pa glede lastnosti v samem aparatu... Nikon vs. Sony A200w ?
obljektiva imata oba po dva priložena...
Nikon http://www.bolha.com/oglas3582935
Sony http://www.mixi.tv/katalog/product.php?product_id=1020298729
 0   

Miha @cedo 14. Maj 2009, 21:45

Seveda sem bil začetnik! Ampak, zelo nenavadno, sem pri 14-tih začel brati raznovrstne knjige o fotografiji, potem pa "nafehtal" starše, da so mi kupili prvi fotoaparat - iz Salamonovega oglasnika, ki sem si ga, "tehnično že podkovan", izbral sam. Bil je to običajen zrcalno refleksni fotoaparat z "navadnim" objektivom.
In kot začetnik, sem si vedno domišljal, da bi me boljši fotoaparat napravil za boljšega fotografa". 18 let kasneje vem, da sem se motil...
 0   

tanja @tiiia 15. Maj 2009, 19:39

No uzela sem sony alpha 200w z dvema obljektivoma...
http://www.mixi.tv/katalog/product.php?cat_id=191&start=48&product_id=1020298729

Trenutno polnim baterijo, tako da ga še nisem preizkusila..

cool
 0   

denis @niggr 15. Maj 2009, 22:13

cedo je napisal/a:
In kot začetnik, sem si vedno domišljal, da bi me boljši fotoaparat napravil za boljšega fotografa". .

Tole mi je pa dalo mislit!! Dobro povedano (na žalost tudi jas tako mislim ) bigrazz

(pardon za offtopic)
 0   

Ratter @Ratter 16. Maj 2009, 05:24

Brez zamere,ampak res bi morala prej vzeti kakšno knjigo v roke in malo poGooglat po netu.Domnevam,da si z kompaktom fotografirala na avtomatiko.
Če boš z dslr-om fotografirala na avtomatiko,boš večinoma hudo razočarana nad fotografijami.Razlika med kompaktom in dslr je v tem,da na dslr ustvarjaš z objektivom,ki pa je res zamenljiv.Uporabiš pač objektiv,ki je situaciji primeren.Odvisno pač kaj fotkaš,oziroma kaj hočeš iz fotografije ustvarit.Predvsem,če hočeš recimo plitko globinsko ostrino (zamegljeno ozadje) je na kompaktu ne moreš dobiti takšne,kot na dslr.
Poanta vsega tega je,da na dslr moraš znati sam nastavljat čas,zaslonko,ISO pa še kaj...
Seveda pa moraš prej imeti nekaj pojmov razčiščenih okrog tega.
Predlagam,da si na Googlu najprej poiščeš in razčistiš osnove kot so:
čas,zaslonka,ISO vrednost,globinska ostrina....,da ne boš že takoj preveč razočarana nad novim fotoaparatom.

Recimo tukaj: http://www.astrokaktus.com/DigitalPhotography/

Dober fotograf bo naredil odlično fotografijo z praktično katerimkoli fotoaparatom.
Slab fotograf ne bo naredil dobre fotografije z najdražjim fotoaparatom na svetu.

Kar se tiče mojega prvega fotoaparata je popolnoma isto kot je cedo zapisal.
Ko še nimaš dosti pojma o fotografiji pa vidiš kje kakšnega fotografa s kako pravo mašino in si misliš.Uh ko bi jaz imel takšno in bi lahko tako odlične fotke delal.....
 0   

Aleš @lial 16. Maj 2009, 07:16

Ratter je napisal/a:
Brez zamere,ampak res bi morala prej vzeti kakšno knjigo v roke in malo poGooglat po netu.Domnevam,da si z kompaktom fotografirala na avtomatiko.
Če boš z dslr-om fotografirala na avtomatiko,boš večinoma hudo razočarana nad fotografijami.Razlika med kompaktom in dslr je v tem,da na dslr ustvarjaš z objektivom,ki pa je res zamenljiv.Uporabiš pač objektiv,ki je situaciji primeren.....

Tukaj moram tudi jaz pričeti z 'brez zamere', Ratter, vendar v tej trditvi nimaš čisto prav.
Nove generacije vstopnih DSLR-jev so v veliki meri prilagojene prav takšnim uporabnikom, ki še nimaj veliko (ali nič) pojma o tehniki in tehnologiji fotkanja.
Za Sony-jeve modele lahko zatrdim, da bodo posnetki narejeni z avtomatskimi programi, torej avto in vsi scenski, še kako všečni in pripravljeni za tisk, oziroma ogled brez kakšnih znanj postprodukcije. Večina se verjetno spominja prvih kritik Alphe o 'popeglani' sliki, za katero se je izkazalo, da je pravzaprav algoritemsko predelan jpg, uporaben za vse, razen za ogled pri 100%, kjer je res deloval akvarelno. Razvijalci programske opreme v aparatu so imeli pred seboj cilj- narediti fotko všečno, takšno, kakršna pride iz aparata.

Zato bom predlagal tiiia - i : veselo nastavi na 'avto', ko pa boš čez nekaj časa potrebovala kaj več, bo tudi to že v aparatu.

LP
 0   

Miha @cedo 16. Maj 2009, 09:48

@tiiia: škoda, da nisi povedala, zakaj z a100 nisi bila zadovoljna; a200 je skoraj identična kamera, z nekoliko hitrejšim AF.

@niggr: saj smo vsi po malem fetišisti grin Kot mulcu, se mi je največja "bomba" zdel Contax RTS III - dve kili železa in Porsche design - pravi fotoaparat za profesionalca, kot sem jaz...

@Ratter: kakšna knjiga res ne škodi (v knjigah so informacije vedno bolj točne, kot na netu,,,), ampak tisto o avtomatiki na DSLR-jih in razočaranju, je pa larifari. Če se z nastavitvami preveč obremenjuješ, ti odločilen trenutek uide. Ni je čez dobro avtomatiko biggrin
 0   

Ratter @Ratter 16. Maj 2009, 17:24

Draga moja cedo in lial.
Ne bi se rad šel tukaj besedne vojne.
Bom tako rekel.Tukaj na SLO-Foto obstaja galerija fotografij takšnih in drugačnih avtorjev.Si upam trditi,da so eni zelo profesionalni tukaj,če gledaš njihova dela.Nič manj kot na nekaterih tujih galerijah,ki jih je kar nekaj odličnih.Tisti,ki so pa najbolj profesionalni pa na takšne internetne galerije sploh ne dajejo svojih najboljših fotk.
In potem tukaj v galeriji vidiš recimo avto,ki je fotografiran z odličnim paningom.
Pa vidiš recimo prelep slap,ki ima vodo ravno prav zablurano,da se vidijo črte kot je treba.
Pa recimo profiji,ki fotografirajo šport,pa recimo nogomet.Dostikrat jim uspejo fantastične fokte.
Pa še bi se dalo naštevat.
Vsak od nas se stalno vpraša kako mu je to uspelo? Vsak od nas bi rad bil vrhunski profi fotograf. Vsi mi se jim poskušamo približat,kolikor so pač naše sposobnosti,ki jih dopušča naša oprema in fotografsko znanje.
Sam fotografiram samo na Manual in v RAW-u.Za mene druge možnosti ne obstajajo.Pač neka osebna odločitev.
No sedaj pa vidva Tiii-i razložita,kako se na avtomatiko odlične fotografije delajo.
 0   

Aleš @lial 16. Maj 2009, 18:21

Ratter je napisal/a:
... Vsak od nas bi rad bil vrhunski profi fotograf...

Pri takšni trditvi (in stališču avtorja) ostanem brez argumentov...
Bolje da neham(o), živimo namreč v čisto drugih vesoljih.
 0   

Alien @Alien 16. Maj 2009, 18:35

Ratter je napisal/a:
Sam fotografiram samo na Manual in v RAW-u.Za mene druge možnosti ne obstajajo.

Moje sožalje. bigeek
 0   

Miha @cedo 16. Maj 2009, 19:24

@Ratter, zvrsti fotografije, ki si jih podal kot referenčne, so od avtomatike največ profitirale - sploh športna fotografija.

Sam sem vedno na maksimalni avtomatiki - kar pač dopuščajo kamere: ena Leica je vedno na M, druga vedno na A (P-ja žal še nisem našel grin ), Nikon pa je vedno na P in auto ISO.

Aja, kako se delajo odlične fotografije: če imaš dobro idejo in dobro avtomatiko, je za odlično fotografijo potrebno le še nekaj sreče.
 0   

urosm @urosm 16. Maj 2009, 20:39

Zato pa majo v F1 avtomatske menjalnike laugh
 0   

Ratter @Ratter 16. Maj 2009, 23:31

Nekako se ne razumemo najbolj.
Za mene je automatika samo gumb AUTO in nič drugega.
To sem imel v mislih.P in A so pa programi.
To je pa čisto druga zadeva.
Očitno nismo bili na isti liniji.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati