0   

Gregor Skrt @Gregis 19. Maj 2009, 10:53

Imam Canon 40D in se odločam za nov objektiv. Ker imam namen slikati v temnejših prostorih se odločam za F2.8 objektiv. Zanima me:

1. Ali se bo glede svetlobe F2.8 bistveno razlikoval od F3.5, ki ga imam sedaj in koliko to sploh pomeni.

2. Koliko naj gledam pri objektivih z majhno goriščno razdaljo na stabilizacijo je ta bistvenega pomena ..Iz tega ...ali bom potreboval stativ pri 50 ?? - cerkve, koncerti itd

Tedensko naredim okoli 500 fotografij.

LP in hvala za odgovore !
 0   

Žiga @zcetrt 19. Maj 2009, 15:22

Mogoče bi raje izbral 50mm f!,8 ali 1,4, če imaš denar. Z njim boš veliko pridobil glede svetlobne moči. Vedeti pa moraš tudi, da 18-55 ima pri 55mm že 5,6 blendo, ti, ki si jih ti naštel, pa še vedno 2.8.
 0   

Gregor Skrt @Gregis 19. Maj 2009, 15:41

Citiram:
Vedeti pa moraš tudi, da 18-55 ima pri 55mm že 5,6 blendo, ti, ki si jih ti naštel, pa še vedno 2.8.

V mislih sem imel Objektiv Canon EF-S 17-55 mm 2,8 IS USM se opravičujem za napako.
 0   

Miha @mauss 19. Maj 2009, 15:47

če denar ni problem, potem vzemi canonov 17-55 f2.8, je daleč najboljši v razredu 'f2.8 walkaround objektivov' za crop fotoaparate (nobenega od teh dveh pa ne boš mogel uporabljati na fullframe fotoaparatu).
test imaš npr tukaj: https://www.slo-foto.net/reviews-127.html
...
 0   

Žiga @zcetrt 19. Maj 2009, 16:06

Jaz sem mislil v primerjavi s tem, ki ga imaš trenutno. Verjetno je kit objektiv, kajne? 18-55.
 0   

Gregor Skrt @Gregis 19. Maj 2009, 17:26

Ja kit objektiv mam smile Ni najbolj oster pa v slabi svetlobi dela obupne slike ..vsaj za moj okus.
 0   

Miha @cedo 19. Maj 2009, 17:52

Po "testih" sta tako Tamron kot Canon enaka. Je pa Canon bolj kakovosten po zgradbi ohišja, ima hitrejši AF in za moj okus lepše neostrine. Je pa 550€ dražji! Za to razliko si lahko kupiš še 50/1.8 in 100/2.0 USM.
 0   

Robert Purkart @robert_purkart 19. Maj 2009, 19:25

Če daješ prednost minimalni globinski ostrini in cekin ni ovira, le nabavi boljši objektiv, drugače pa...

Vsi bi radi imeli svetlobno močne (drage) objektive.
Ko nam jih uspe nabaviti, pa bi od njih večinoma radi tudi čim več globinske ostrine!
To govorim predvsem zase in morda še za koga!
Za več globinske ostrine moramo zapirati zaslonko.
In če zapiramo zaslonko pri svetlobno močnem objektivu, je ravno tako, kot če jo zapiramo pri kakem cenejšem modelu. Zaslonka 5,6 (ali katerakoli druga) na poceni ali na dragem objektivu spusti skozi enako svetlobe in temu primerno je tudi območje globinske ostrine - enako pri dragih in cenejših objektivih (ob isti goriščni razdalji). Kako ostro je to območje, pa je odvisno od objektiva.
In tukaj cenejši ni v prednosti.
Razlika med optimistom in pesimistom? Pesimist ima več informacij.
 0   

Gregor Skrt @Gregis 19. Maj 2009, 20:34

Hvala vsem za komentarje. Edino ena stvar me še muči. Kako je s tole stabilizacijo slike oziroma koliko se ta pozna pri sliki?
 0   

Žiga @zcetrt 19. Maj 2009, 22:03

Jaz živim brez stabilizacije. Pozna pa se, ampak najbolj pri goriščnicah 50+. Ker se je treba zavedat, da ti stabilizacija ne stabilizira objekta, ampak objektiv. Na koncertu boš imel tako še vedno zmazane fotke, ker se ljudje premikajo.

Kakšne pa imaš nastavitve pri slikanju? Koliko ISO? S katerim programom slikaš?
 0   

iztok @izo 19. Maj 2009, 23:47

zcetrt je napisal/a:
Jaz živim brez stabilizacije.

bolj težko. imaš lastni gyro v malih možganih biggrin

joke grin
 0   

iztok @izo 20. Maj 2009, 03:12

mogoče en link glede izbiranja objektivov
http://photo.net/equipment/building-a-lens-kit/
 0   

Gregor Skrt @Gregis 21. Maj 2009, 14:09

zcetrt je napisal/a:

Kakšne pa imaš nastavitve pri slikanju? Koliko ISO? S katerim programom slikaš?

Uporabljam M, P, A in T na mojem Canonu 40D...Za temne prostore običajno A za ustavit riž v zraku običajno T smile. P uporabljam takrat, ko ni časa nastavljat. ISO pa odvisno. Ko slikam v zaprtih prostorih ga dam na 800-1000, če pa slikam zunaj 100 smile M uporabljam občasno, ko imam postavljen stativ. Predvsem bi rad dobil večji DOF pri portretih tako, da mi nebi bilo potrebno preveč višati ISO vrednosti pri šibki svetlobi. Barve so pri visokih ISO obupne.
 0   

Žiga @zcetrt 21. Maj 2009, 17:26

Ok. Samo preveriti sem želel, da ne bi kakšen nadebudnež previsoko ciljal smile

Za portrete boš za majhen denar največ pridobil s 50 1.8, dobra naložba tudi prihodnost pa bi bil 50 1,4. Pri 50mm in F/2,8 DOF niti ni več tako spektakularno plitev (je pa še vedno več kot uporaben za portrete), pri nižjih goriščnicah pa še toliko manj, tako da v glavnem pridobiš na svetlobni moči.

Taka je bila moja izbira. Za prvi dodatni objektiv sem si kupil 50mm 1.8 (sicer Nikon, a bistvenih razlik ni). In še vedno je moj najljubši objektiv.
 0   

Gregor Skrt @Gregis 21. Maj 2009, 17:33

zcetrt je napisal/a:
Ok. Samo preveriti sem želel, da ne bi kakšen nadebudnež previsoko ciljal smile

Sem vedu, da me preverjaš smile Nič zato ...mogoče bo pa res kak takle novinec priletu mimo in prebral post. Mislim, da je bla dobra obnova ... Hvala še enkrat !

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati