0   

Aleš Čadež @AlsCdz 20. Maj 2009, 16:50

Pozdravljeni,
prvič potujem z večjo količino foto opreme (body, fleš, nekaj objektivov) čez mejo, kjer bo carina. Avion v Maroko. Vsak nasvet je dobrodošel, na kaj pazit, je dobr opremo skrit, jo dat med ročno prtlago, ali prijavit na carini....

hvala za vsak nasvet, lp
 0   

Janez Šturm @jj65 20. Maj 2009, 18:34

Če letiš z Brnika potem jo prijavi na naši carini. So zoprni do ...
Če potuješ iz Italije ali germanskih sosed pa po mojem ni potrebno. Sam nisem imel nobenih težav, razen na Brniku!
lp j
 0   

Aleš Čadež @AlsCdz 20. Maj 2009, 18:51

letim iz Milana...
 0   

canonndale @canonndale 20. Maj 2009, 19:34

ACsef je napisal/a:
letim iz Milana...

Leni letel iz Malpense (Milano) v Marakeš z EasyJet-om in ni blo nobenih problemov... čisto običajna procedura: vaganje check-in prtljage, ročno pa si moral spravit v tisto njihovo stojalo predpisanih mer... to je to thumbsup
 0   

urban @alfi 21. Maj 2009, 11:31

sam še nisem imel nobenih težav nikoli pri carini...pa nej bo interni let u eu,čezoceanski al pa bilo ker...sam na frankfurtu so mi za v singapur nesl body pa objektive nekam v "zaoderje" ker so testerali kokr za eksplozive... confused drgač pa nč tazga...pa zmeri mam v ročni prtlagi (body+ 3x objektiv+fleš+drobnarije)...mislm da je je kakršno koli prijavljanje odveč... thumbsup
po pamet!
 0   

Goran @tassek 25. Maj 2009, 09:50

18.4.2009 letel iz Malpense v Marakeš z Easyjet-om, nazaj pa z Royal air Maroc.(Casablanca-Malpensa).
Nikjer nobenih težav, kljub temu, da sem imel cel hahrbtnik foto opreme.
Skratka, foto oprema je potovala z mano v kabini...

Pa fajn se imej v Maroku!!!
 0   

Marko @sneaky 1. Jun 2009, 07:07

Lani jeseni sem bil tudi jaz v Maroku. Letel sem sicer iz Benetk, vendar niso nič komplicirali.
Glede foto opreme bi rekel, da je morda bolje, če jo imaš čimveč v ročni prtljagi (ali pa vsaj bolj občutljive kose). Z ostalo prtljago navadno namreč ne ravnajo ravno najbolj nežno. confused

Če koga zanima, si lahko pogleda na mojem blogu tudi zapis o omenjenem popotovanju z nekaj fotkami (nisem sicer najbolj priden in še vedno nisem objavil celotnega potopisa, pa vseeno...).

Povezava do bloga: Travel Photo Blogging

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati