0   

denis @niggr 20. Maj 2009, 20:26

Lp! Zadnje čase je moj fotoaparat začel ob vklopu "spušati" čudne zvoke. Ko sem ga nabavil teh zvokov ni bilo. (gre se za aparat sony a200)

Za lažjo predstavo sem zvok posnev in ga dal na youtube:

KLIK

Upam da boste vedeli zakaj se gre in pa kaj storiti glede na napako oz kako bi to odpravil. Aparat je še pod garancijo tako da glede tega nebo problemov.

Drugo vprašanje pa je glede objektiva in sicer se gre za :

Sigma 105mm F/2,8 EX Makro 1:1

Bi bil tale makro objektiv OK ali ne ?

Za odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem!

Lep pozdrav!
 0   

Matej Gazvoda @MatejG 20. Maj 2009, 20:35

Nimam pojma, kaj bi lahko bilo, ampak po zvoku sodeč, a ti je mogoče v fižol padu?

Fantje, to je pa to, ko kupujete Sonye kot nadomestek fotoaparata. laugh
 0   

denis @niggr 20. Maj 2009, 20:37

Prosim te da ne pišeš bedarij če ne veš!

Brezveze spammaš u tri dni. Lepo sem vprašal zakaj se gre zato tudi pričakujem pošten odgovor.

Brez zamere, Lp
 0   

urosm @urosm 20. Maj 2009, 21:57

Tresenje za čiščenje senzorja imaš nastavljeno na vsak vklop. Vsaj na mojem Pentaxu je bilo enako slišat.

Upam da to pomaga, drugače pa premesti med spam laugh
 0   

denis @niggr 20. Maj 2009, 21:59

Hvala za odgovor. Bom pogledal v nastavitve ko ga dobim nazaj. Sicer pa nisem nič spreminjal tako da nevem. bom dal na default nastavitve.
 0   

urosm @urosm 20. Maj 2009, 22:02

Saj pri mojem je bilo tako tovarniško nastavljeno.
 0   

denis @niggr 20. Maj 2009, 22:03

Na začetku mi tega ni delalo. Kar na enkrat pa se je začelo (po dveh, treh mesecih)
 0   

Branko Dolinar @grizliboy 21. Maj 2009, 04:20

Garancija je zato, da se jo uveljavlja in ne da se na forumih sprašuje "ja kaj bi pa to blo".
No lahko pa tudi čakaš, da crkne, saj ima sony 2letno garancijo.
 0   

Aleš @lial 21. Maj 2009, 07:46

Vsekakor je zvok možen zaradi opcije čiščenja senzorja, čeprav po mojih iskušnjah ta ni tako izrazit. Neprijetno me spominja na neko dokaj hudo napako, ki sem jo pred leti imel na KM 5D, ko se ta vibracija, ki je bila posledica tresenja ležišča senzorja, sploh ni ustavila in aparat je romal v popravilo.
Vsekakor takoj obišči servis in se ne pusti odgnati s kakšnim - 'to je normalno'
Če je napaka primerljiva s tisto, ki sem jo imel sam pred leti, potem je možnost da ti aparat dokončno odpove precejšnja.

LP
 0   

denis @niggr 21. Maj 2009, 08:32

lial je napisal/a:
Vsekakor je zvok možen zaradi opcije čiščenja senzorja, čeprav po mojih iskušnjah ta ni tako izrazit. Neprijetno me spominja na neko dokaj hudo napako, ki sem jo pred leti imel na KM 5D, ko se ta vibracija, ki je bila posledica tresenja ležišča senzorja, sploh ni ustavila in aparat je romal v popravilo.
Vsekakor takoj obišči servis in se ne pusti odgnati s kakšnim - 'to je normalno'
Če je napaka primerljiva s tisto, ki sem jo imel sam pred leti, potem je možnost da ti aparat dokončno odpove precejšnja.

LP

Lial hvala da si me spomnil. Sem pozabil napisat da mi lestvica za tresenje ves čas utripa tudi če ga dam na fiksno površino kjer se aparat ne zatrese niti za mm!

Torej gre v ponedeljek na servis!

Hvala vam za odgovore!
 0   

Luka @lukas123 23. Maj 2009, 12:29

Ne vem no, ampak a200 ni tako nov, se pravi da ima še ta star sistem čiščenja oz. tresenja tipala, in ker je ta ob vsakem vklopu enak je to verjetno kar to.

Izklopi čiščenje senzorja in še enkrat prižgi pa tega zvoka verjetno ne bo
 0   

denis @niggr 24. Maj 2009, 22:46

lukas123 je napisal/a:
Ne vem no, ampak a200 ni tako nov, se pravi da ima še ta star sistem čiščenja oz. tresenja tipala, in ker je ta ob vsakem vklopu enak je to verjetno kar to.

Izklopi čiščenje senzorja in še enkrat prižgi pa tega zvoka verjetno ne bo

Neboš verjel, tale zvok je še vedno! Sem dal nastavitve na default in ni nobene razlike!

Gre jutri na servis!

Lp
 0   

Žiga @zcetrt 25. Maj 2009, 06:16

A ti niso nekaj postov nazaj povedali, da je po default tresenje vklopljeno?
 0   

Tomaž Košmrlj @krzej 25. Maj 2009, 08:34

Ali si snel objektiv in ga ponovno nameslil na aparat?

Ali so enaki zvoki tudi, ko objektiv ni na aparatu?
 0   

denis @niggr 25. Maj 2009, 09:32

Ah ja, sem malo zabluzil...

Am...drugače pa je v meniju glede cleaninga samo "cleaning mode" in potem ne moreš nikjer dat disable oz turn off ali pač nekaj v tem smislu (ker piše samo after cleaning turn camera off,...)

@krzej

sem snel objektiv in tudi brez objektiva je enako.
 0   

denis @niggr 25. Maj 2009, 17:08

No kot zgleda da bo pregovor "Ko ima hudič mlade jih ima 100" še najbolj držal.

Sem odnesel prej aparat nazaj v trgovino, razložim prodajalki kaj je narobe potem pa sem ji še pokazal kako to zgleda. Ko sem vklopil aparat sem mislil da ga bo razneslo! Začelo je grozno ropotati in to v objektivu, prvi 2 sekundi je ropotalo v aparatu, naslednih 10+ (če nebi vzel objektiva dol bog ve kako dolgo bi še) pa v objektivu.

Upam da bodo na servisu porihtali tako kot se spodobi!

Hvala vsem za nasvete\informacije...

Lep dan!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati