0   

andrej @cokolino 23. Maj 2009, 22:42

Glede na to da se ze nekaj casa odlocam o nakupu enega malo boljsega aparata in da je ta ze nekako izbran je dilema samo se pri izbiri objektiva. Kupil bom Canon EOS 40D. Glede na to da je veliko kompletov ze v ponudbi z objektivi in to razlicnimi me malo zanima vase mljenje. Slikal bom prakticno vse. Od notranjih posnetkov, narave, gora, nocnih posnetkov. Vem da verjetno en objektiv za vse to ni dovolj ampak vseeno je mogoce kak bolj univerzalen za take posnetke. Kaj predlagate vi? Hvala za vsak vas koristen predlog oz. nasvet. LP
 0   

Aleš @lial 24. Maj 2009, 05:31

Ena od možnosti je izbira 'popotniškega' objektiva, torej takega z razponom goriščnice 18-200, ali celo 18-270
Zanimiva zadeva je Tamron 18-270, kolikor sem prebral kritik o njem, je bilo več pozitivnega, kakor negativnega.
Če bi se sam odločal za prvi nakup in bi poznal zadeve toliko, kolikor jih sedaj, bi zanesljivo izbral to kombinacijo.
 0   

andrej @cokolino 24. Maj 2009, 09:44

Je recimo tak objektiv dober tudi za slikanje npr. rojstnih dnevov, porok, zivalskega vrta ?????
 0   

Ime Priimek @dunda 24. Maj 2009, 09:49

Mislim, da ti je lial predlagal eno od zanimivih možnosti. Takšni objektivi Imajo nekaj prednosti - relativno poceni, solidna slika, ni potrebe po menjavanju (prah na senzorju thumbsup ), enostavno za prenašanje na izletih.

Na drugi strani imaš seveda kup različnih možnosti. Vendar boš šele s časom in stotinami posnetkov spoznal kaj ti najbolj leži in kaj potrebuješ. Pa bo raje takrat kupil, ko boš vedel kaj potrebuješ (ali široki ali tele ali fiksi ali veliko zaslonko ali stabilizacijo).
 0   

Žiga @Kranjec 24. Maj 2009, 09:53

zakaj pa ne...Kajti imaš goriščnico 200mm kar pomeni da se objektu lahko kar precej približaš (ne spet ful). Maš pa tut goriščnico 18 mm, ki je v notranjih prostorih kar primerna, ker zajame velik kot (ne spet ful velikega). Jst z 18mm komot pofotkam kakšen rojstni dan ali kaj podobnega (v zaprtem prostoru)...Strokovnjaki pa naj povejo kaj več o tem, to je samo moja praksa...Lp
 0   

Aleš @lial 24. Maj 2009, 11:24

cokolino je napisal/a:
Je recimo tak objektiv dober tudi za slikanje npr. rojstnih dnevov, porok, zivalskega vrta ?????

Sicer me je dunda že dopolnil in zapisal to, kar jaz nisem - ko boš vedel kaj res potrebuješ, boš verjetno kupil še kakšnega.
Ob tem pa je treba vedeti še nekaj: takšni 'popotniški' objektivi imajo večinoma probleme na obeh straneh, torej med 18 in 22 mm in od 150 do 200 mm
Problem je predvsem z zmanjšanjem ostrine na vogalih pri širokem kotu in splošnem zmanjšanju ostrine pri ozkem kotu.
Vendar brez panike!
Teh 'napak' v sliki ne bo opazil vsak, nepoznavalci fotografije pa sploh ne. Še posebej, če boš slike tiskal do velikosti A 4 formata.
Ko bo kvaliteta, tista 'u iber' postala zelo pomembna, pa boš pričel z iskanjem 'draguljev' (hehe a še komu manjka 'focus'?), ki jih za dober denar med Canonovimi objektivi ne manjka.

LP
 0   

Žiga @zcetrt 24. Maj 2009, 12:22

Če gledaš komplete je pa 17-85 IS dober objektiv, ki so ga prodajali s 40D.
 0   

andrej @cokolino 24. Maj 2009, 15:52

OK zdaj nekaj ze vem. Kaj pa slikanje recimo zvecer ali ob temi. Recimo morje, soncni zahodi ali pa v temnih prostorih. Igra objektiv tukaj kako pomembno vlogo? Hvala za pomoc pri izbiri.
 0   

Aleš @lial 24. Maj 2009, 17:45

Bom zapisal nekaj podobnega, kakor prej - ima vlogo.
Vendar je razlika spet samo v kvaliteti, ki ni tako zelo drugačna za povprečnega opazovalca.
Za temne prostore boš potreboval objektiv z večjo svetlobno močjo, ki pa je največkrat fiksen, ali pa ima zelo omejeno goriščnico.
Če pa vsega tega ni, potem pa je cena ohoho.
Če natančno veš, kaj bo tisto, kar boš fotografiral največkrat, potem bo nasvet lažji.
Kljub temu, pa ti še enkrat predlagam: kupi za začetek bolj univerzalen objektiv, ki ga boš lahko uporabljal tudi kasneje, ko bo nabor objektivov doma večji.
In takšni so 18-200 (18-250, 270)
 0   

andrej @cokolino 24. Maj 2009, 18:23

Kaj pa recimo taka opcija CANON digitalni D-SLR fotoaparat EOS 40D + 2 objektiva (18-55mm, 55-250mm)??????
 0   

Miha @cedo 24. Maj 2009, 19:57

cokolino je napisal/a:
Kaj pa recimo taka opcija CANON digitalni D-SLR fotoaparat EOS 40D + 2 objektiva (18-55mm, 55-250mm)??????

Zdaj se pa že mal zmišljuješ, a ne? grin
Glede na Lialov predlog pridobiš malo ostrine na skraljnih goriščnicah (18 in 250mm), moraš pa potem drug objektiv s sabo nositi v žepu. biggrin
Iz napisanega sklepam, da si začetnik (ne veš kaj bi rad), zato vsemi tamrona.
 0   

andrej @cokolino 24. Maj 2009, 21:55

Sem zacetnik in ne vem kaj bi rad. Zato pa sprasujem vas za mljenje. Priznam. Hvala vsakem in tudi tebi cedo.
 0   

Žiga @Kranjec 25. Maj 2009, 12:08

ok pred pou leta sm biu v isti situaciji, tko da ti bom opisu kko sm jst cez to prsu...Pred kakim letom sem se usedel za PC in začel brati vse o digitalni fotografiji. Najprej sm mislu da je to nemogoče use vedet, ampak ni res( mene je posebno navdušila makro fotografija)...Tko da k sm dubu neki osnovnega znanja sm si kupu rablenega canona eos 350d, s katerim sem zelo zadovoljen. Imam objektiv 18-55 mm, ki ni ravno najbolši kar se tiče kvalitete slike, ampak za začetnika, ki se uči je povsem zadovoljiv...Zdej mam u načrtu kupiti en širokokotni objektiv sigmo 10-20mm ker veliko slikam v naravi (pokrajine). Za marko mi moj 18-55 kar dobro služi, čeprau za to ni ravno namenjen.
Kar sm jst odnesu iz tega je to, da s časom spremeniš svoje mnenje, zato se mi zdi pametno, da malo počakaš z nakupom novega objektiva in ko boš videl da nekaj res potrebuješ, potem lepo v avto in kupit...

Če te pa kit objektiv res ne zadovoli, pol pa ja tamrona, bi ti tut jst predlagu...
Lp in veliko sreče
 0   

andrej @cokolino 25. Maj 2009, 16:58

Ok hvala tudi za tvoje mljenje. Imel sem Canona S5 in z njim nisem bil nikakor zadovoljen. Slabe slike v prostorih ob slabi svetlobi, potem vecerne zunaj,..... tko da sem se odlocil za nekaj novega. In sedaj se vam poraja vprasanje zakaj vse novo. Pac nekaj denarja se je nabralo in bi ga rad maksimalno izkoristil.
Zato tudi vprasanje vam ki to obvladate. Raje zdaj vec dam ko imam kot pa ......
Recimo da v rangu do 1300 eurov. Zato tudi moja mogoce za koga butasta vprasanja. Ampak za nekoga ki ni cisto not je vsak odgovor koristen.
 0   

andrej @cokolino 26. Maj 2009, 19:21

No ampak se vedno ne vem kaksen nakup je recimo tale kombinacija EOS 40D + 2 objektiva (18-55mm, 55-250mm)?????? Pa ce se zmisljujem ali ne
prosim za mljenje. Hvala in LP
 0   

misfits @misfits 26. Maj 2009, 19:29

ma nimaš kaj dost mlet tukaj, ta komplet je čist fajn, objektiva sta bolj plastik fantastik, ampak kvaliteta slike z njima je pa dobra thumbsup
Na photozone kjer testirajo objektive sta oba objektiva dobila za Price/Performance 5 zvezdic, kar je največ
 0   

David @Lebi 26. Maj 2009, 19:35

Vsi smo bili nekoč v situaciji kot si ti. Če si že odločen da preskočiš iz komapktov na DSLR bi ti priporočal Nikon D60 z objektivom 18-250 tamron.
Če te pa fotografija not potegne kot pravijo boš pa hitro lačen kakšnega boljšega dražjega objektiva. Sicer ti žep dovoljuje kar lep razpon.
Jaz bi kupil rabljen Nikon D80 zaradi širšega nabora objektivov ki ji h boš lahko uporabljal kasneje. D80 ima motorček za ostrenje in na njemu delujejo objektivi ki nimajo lastnega AF motorčka.
To je moje mnenje ,odločitev je pa tvoja.
LP David
 0   

Miha @cedo 26. Maj 2009, 20:00

cokolino je napisal/a:
No ampak se vedno ne vem kaksen nakup je recimo tale kombinacija EOS 40D + 2 objektiva (18-55mm, 55-250mm)?????? Pa ce se zmisljujem ali ne
prosim za mljenje. Hvala in LP

Odličen! Tako kot že prej omenjene možnosti. Fotke boš delal ti, ne aparat. In noben aparat, ki je danes na trgu, ni slab. Odločaš se glede sistema, všečnosti, ergonomije, praktičnosti uporabe,...

@Lebi,
ne zavajaj. Vsi novi nikon objektivi, ki jih hobi fotograf potrebuje, so popolnoma kompatibilni s poceni bodiji.
 0   

andrej @cokolino 27. Maj 2009, 05:40

No se eno vprasanje. Kako sta pa ta dva objektiva primerljiva z tamronom
ki je bil zgoraj predlagan. Mislim kvalitetno. Ali je fora samo v tem ce imas
dva objektiva imas vec dela z menjavo in je boljsi en recimo 18-200?
Verjetno je prakticno imeti enega samo recimo v tem primeru kot sem si ga jaz recimo zamislil. 18-55mm, 55-250mm proti 18-200???
Hvala se enkrat.
 0   

David @Lebi 27. Maj 2009, 06:27

Med malimi oglasi imaš D80 v garanciji z 18-200 VR malo poglej. Ni edini tudi na bolhi so.
LP

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati