0   

Tilen @Tilen20 24. Maj 2009, 18:03

zanima me, za katerega bi se odločili, Z ali BREZ IS
kateri naredi bolšo sliko ...
[url]http://vimeo.com/tilenlicen/videos[/url]
 0   

Jernej Lasič @Sviri 24. Maj 2009, 18:31

isto sliko naredita.

odločit se moraš samo, ali res rabiš IS pri 2.8 blendi ali ne...
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

iztok @izo 24. Maj 2009, 19:12

ne-is varianta naj bi bila po nekaterih komentarjih malenkost ostrejša, ampak mislim, da ni take razlike, da bi bil to faktor pri izbiri. definitivno pa is je.
 0   

kuku @kuku 24. Maj 2009, 19:21

ja, če razlika v ceni ni problem ... no, v vsakem primeru se splača stegnit, če je možnost ...
 0   

Jernej Lasič @Sviri 25. Maj 2009, 13:24

izo je napisal/a:
ne-is varianta naj bi bila po nekaterih komentarjih malenkost ostrejša, ampak mislim, da ni take razlike, da bi bil to faktor pri izbiri. definitivno pa is je.

močno dvomim da bi/bo opazil razliko v ostrini med objektivoma.

kuku je napisal/a:
ja, če razlika v ceni ni problem ... no, v vsakem primeru se splača stegnit, če je možnost ...

s tem se pa težko strinjam.. če ne rabi ISja potem ne vem zakaj bi ga kupoval. Razlika v ceni ni majhna. Seveda če denar nikakor ni ovira... potem kar. Ampak sam se vedno za bolj racionalen nakup... kot pa nekaj najdražjega, samo zato da pač imaš.

Sam najbolj veš, za kaj misliš objektiv uporabljati.
 0   

Tilen @Tilen20 25. Maj 2009, 15:23

objektiv bi uporablo za kakšne avtodirke pa portrete, pa kaj tak sproti
 0   

Peter Bernik @Noob 25. Maj 2009, 16:45

Za to pa ja ne rabiš IS...
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Jernej Lasič @Sviri 26. Maj 2009, 08:44

kupi brez ISja.

za razliko v ceni si magari kupi nekaj, kar ti bo bolj korstilo... dobiš še kak objektiv..
 0   

Tilen @Tilen20 26. Maj 2009, 09:10

v katerih primerih bi mi pa prišel prav IS?
 0   

Primož Fideršek @piXi 26. Maj 2009, 12:53

low light, ko je motiv na miru pa seveda da držiš v rokah
 0   

Žiga @zcetrt 26. Maj 2009, 21:41

Pri goriščnici 200mm pride prav kar vsakič, ko je čas osvetlitve pod 1/200 sekunde cca. Res pa je odvisno tudi od tvoje roke.
 0   

Jernej @Horse 27. Maj 2009, 11:34

zcetrt je napisal/a:
Pri goriščnici 200mm pride prav kar vsakič, ko je čas osvetlitve pod 1/200 sekunde cca. Res pa je odvisno tudi od tvoje roke.

Tukaj bi se kar strinjal, sploh ker objektiv po cca. 100 posnetki začenja postajati nesramno težak. Mogoče je že 1/200s kar optimistična (na FF), na CF pa verjetno še slabše. Sam jo uporabljam na FF in moram rečt, da mi ni žal niti enega centa za ta objektiv, se pa ne spomnim primera, ko bi si rekel: "sedaj bi pa IS krvavo potreboval."
 0   

Primož Fideršek @piXi 27. Maj 2009, 11:50

jaz ga uporabljam portreti in šport, na 40D, ni še tud nisn jamro joj da bi mel IS, je pa tako, da še nikol nisn delo z IS tako da nevem, kakšna je direkt razlika
 0   

Jernej @Horse 27. Maj 2009, 12:15

IS je sam potuha... grin
 0   

Andrej @fotokaj 27. Maj 2009, 12:36

Od štirih canonovih 70-200mm objektivov sta optično najboljša f/2.8 brez IS in f/4 IS.
 0   

Jernej Lasič @Sviri 27. Maj 2009, 12:57

morda kakšen link do primerjav vseh štirih?

dvomim, da je razlika v kvaliteti pri teh štirih lečah lahko odločilen faktor pri nakupu... vsaj za veliko večino.
 0   

Primož Fideršek @piXi 27. Maj 2009, 13:05

pomoje je razlika minimalna grin
 0   

Andrej @fotokaj 27. Maj 2009, 13:14

Kar sem napisal jaz, je "glas ulice"; to bo znal potrditi marsikdo od bolj izkušenih uporabnikov, o tem se da veliko prebrat na različnih forumih, to pa potrjujejo tudi ocene na fredmiranda.com (f/2.8 je ocenjen z 9.8/10, f/2.8 IS z 9.4/10, f/4 z 9.5/10 in f/4 IS z 9.7/10).

Primerjave in fotke ceglov ti bo pa Google poiskal.

Drugače pa ti pa kar precej dvomiš, a ne? Skoraj v vse.

Še kar se tiče "večine" in "količine" razlik; večina povprečnih uporabnikov ne loči naluknjane piksne pira od dobrega objektiva oz lastnosti, ki nek objektiv ZARES naredijo DOBER. Takšna je pač resnica. Na drugi strani pa tisti, ki vedo, kaj je vrhunski objektiv, ne poznajo majhnih, minimalnih in velikih razlik, ampak poznajo le dve vrsti objektivov - kakovostne in nekakovostne. In tak se tudi ne bo spraševal, kaj določen objektiv za svojo ceno nudi, ampak se bo na podlagi lastnih testiranj odločil za nakup nekega objektiva, izvlekel denarnico in šele nato vprašal "Koliko dam za tole?"
 0   

iztok @izo 27. Maj 2009, 13:24

ocene na fm so precej odvisno od datuma vpisa objektiva v bazo. na daljši rok so verjetno ocene bolj realne, ko malo popusti prvi naval nadušenje, ko je zadeva še "hot". zelo različno tudi folk ocenjuje, vsak ki kupi recimo prvi L objektiv več ali manj pripopa 10tko, ker ga pač nima z ničemer primerjat ipd. kasneje, ko je več opreme pri bajti, se tudi tu spremni objektivnost in ocena, hehe..
sicer pa bi varjento kr držalo, kar je skušal fotokaj nakazat, vendar so razlike res minimalne, lahko fašaš mehko 70-200/2.8 in super ostro 70-200/2.8 is ali kaj podobnega. sicer ni takšnih odstopnaj, kot pri kaj pa vem, kakšnih modelih sigem ipd, ampak obstajajo, tepščat glavo v pesek je tukaj brezpredmetno..
v galvnem, z nobenim od naštetih 70-200 nimaš kaj falit, če se mene vprša, daleč za denar pa verjeno dobiš pri ne is verziji f/4, ki je za večino splošnega fotkanje več kot dovolj vsakomur.
 0   

misfits @misfits 27. Maj 2009, 13:24

fotokaj je napisal/a:
Od štirih canonovih 70-200mm objektivov sta optično najboljša f/2.8 brez IS in f/4 IS.

to je teorija, v praksi pa je bil primerek f2,8 z IS ostrejši od tistega brez, vsaj na blizu. Take so moje izkušnje.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati