0   

Mojca @MojcaP 27. Maj 2009, 13:30

Začetniški pozdrav.
Ali kdo pozna kakšno dobro knjigo o obdelavi digitalnih fotografij?
Kateri brezplačni program mi priporočate za začetek?

Vesel dan.
 0   

Oracle @Oracle 27. Maj 2009, 14:00

Živjo!

O postprodukciji obstaja ogromno forumov in tutorialov, tako, da predlagam, da začneš tam. sicer je večino pisano za Photoshop, nekaj se najde tudi za Gimp in Picasso thumbsup

v google napiši "photo post production tutorial" ali "photo retouch" ali kaj podobnega.

Je pa vse odvisno kaj želiš, za osnove je najbolje zloudati en zastonjski program in se igrati, za kaj več pa pogledaš tutoriale (lahko tudi na youtube).

Upam, da sem uspel kaj pomagati thumbsup
 0   

Jana @Jana84 29. Maj 2009, 19:40

Živjo Mojca!

Tudi jez iščem buklo za začetnike. Včeraj sem slučajno našla tole - Digitalna temnica: [url] http://www.knjigca.si/foto/index.htm [/url] .

Glede na slike iz knjige, se mi zdi zanimivo. Tehnike pa naj bi bile razložene z nekim Gimpom. Snela sem ga že z neta in videti OK. Še posebno, če nimaš keša za Photoshop.

Čau!
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 29. Maj 2009, 20:37

Ja, Gimp je odprtokodni nadomestek Photoshopa. Malo okrnjen, pa vseno zelo dober. O Photoshop literaturi sem se pa enkrat že razpisal. Uporabi iskalnik. po forumu (v tej isti rubriki, če se ne motim).
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 29. Maj 2009, 20:40

Našel post: https://www.slo-foto.net/ftopict-14148-photoshop.html
 0   

Mojca @MojcaP 29. Avg 2009, 10:58

Jana HVALA 100x

Knjigo Digitalna temnica se že pred časom naročila in tudi dobila. Zadeva je res super, še posebej ker nimam dosti tehnične podlage. Notri je vse kar je treba v bistvu vedete, pa še napisno je tako, da se da razimeti.

Tudi GIMP je dober. Vodeti je kot malo starejši PS, ima pa vse kar rabiš, pa še zastojn je thumbsup

Priporočam vsem!

Čau
 0   

lewc @lewc 29. Avg 2009, 17:40

lp
js ti priporocam photoshop:)

pa iz partisa si potegni dol knjigo o photoshopu..tam sem se veliko naucil.
 0   

Dejan Šibilja @siljo 7. Sep 2009, 17:26

Ce bos uporabljala photoshop ti priporočam vodiče od Lynda.com, kjer imaš v video obliki več kot nazorno prikazane večina vse postopke. No, meni so ful všeč, ker si hitreje zapomnim in bolj vizualno predstavljam, kot če iz knjige študiram.
Imaš pa tudi filmčke "watch and learn photoshop", ki so tudi ful vredu.

LP
 0   

urosm @urosm 7. Sep 2009, 18:54

Ja, pa spotoma še do besnega zavij, al pa do velikega poka, pa ene dva fotoaparata spizdi. Teh se ne da dol s Partisa potegnat, je potrebna fizična akcija thumbsup thumbsup thumbsup laugh laugh laugh laugh laugh laugh laugh laugh laugh

Sorry, nism nogu da nebi laugh laugh laugh Do nedavnega smo se vsaj po javnih forumih delal, ko da tega ne delamo grin
 0   

Dejan Šibilja @siljo 7. Sep 2009, 22:57

urosm je napisal/a:
Ja, pa spotoma še do besnega zavij, al pa do velikega poka, pa ene dva fotoaparata spizdi. Teh se ne da dol s Partisa potegnat, je potrebna fizična akcija thumbsup thumbsup thumbsup laugh laugh laugh laugh laugh laugh laugh laugh laugh

Sorry, nism nogu da nebi laugh laugh laugh Do nedavnega smo se vsaj po javnih forumih delal, ko da tega ne delamo grin

Ja, se moram strinjat s tabo in sem že popravil post. Prav imaš, bom bolj pazljiv ker se res ne spodobi.

LP
 0   

urosm @urosm 8. Sep 2009, 11:53

Zdaj, ko si pa ti popravil tvojega, pa moj brez veze vun zgledi upset
 0   

Dejan Šibilja @siljo 8. Sep 2009, 17:19

biggrin biggrin biggrin biggrin , pa še res je.

LP
 0   

Aleš @lial 8. Sep 2009, 17:46

Lahko pa bi tale vajin pogovor preselili TUKAJ

Tolk da bo vse na enem mestu, ne? deal
 0   

urosm @urosm 8. Sep 2009, 19:13

Brez veze, saj bo tu zakrnelo thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati