0   

miha @miha01 28. Maj 2009, 17:55

Živjo
Zanima me kako zmogljiv mora biti računalnik za (foto, video, splet)?

Hvala
Lp
 0   

Simke @Simke 28. Maj 2009, 19:32

Če sedaj pogledaš ponudbo so vsi računalniki kar super.
Sam imam Athlona 3500+ pa 2,5Gb ram in 500Gb diska. Laufam PS, Dreamweaver, Fireworks in še nekaj takšnih programov. Dela mi BP.

Tako da sedaj če kupiš nekaj novega bo boljše od mojega konfiga. Sam večinoma svetujema naj ima komp čim več rama. Za disk pa po potrebi!
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 28. Maj 2009, 20:45

AMD-ja jaz ne bi kupoval, vzemi Intela, so občutno boljši procesorji. Za igrice ga najbrž ne boš potreboval, navijanja pa se pomoje tudi ne boš lotil smile RAM se strinjam- 3GB (Simke: ni mi sicer jasno, kako si ga "nabral" 2,5GB?!), ampak taglavno zadevo si pa pozabil- grafična kartica! Da ne boš slučajno zadovoljen z integrirano grafiko. Kupi eksterno z vsaj 256, še bolje 512MB (ATI, Nvidia- niti ni važno).

En primer solidnega compa za tvoje potrebe: http://www.enaa.com/oddelki/racunalnistvo/izd_3287_903023_Racunalnik_PCX_EXTIAN_M2
Naprej pa: več €, več muzike! grin
 0   

Simke @Simke 28. Maj 2009, 20:50

Ja bravo ..res sem pozabil na grafo. ZakAJ RAMA...2X1GB + 512 ..tistih 12 nism pisu.

Sam se vedno odločam med ceno in rabo. Npr...da ne dam preveč denarja za tisto kar rabim. Sem mu povedal da kar koli vzame bo boljše od mojega. Je pa res da jst ne delam v RAW - u tko da verjetno bi moj počepnil če bi delal s temi datotekami yes
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 28. Maj 2009, 21:00

Aha, tako ... samo se najbrž zavedaš, da ti RAM-i delujejo na frekvenci najpočasnejšega v kombinaciji (v tvojem primeru je najbrž 512MB z nižjo frekvenco). Take kombinacije se ponavadi ne splačajo- ne pridobiš na zmogljivosti, ker frekvenca delovanja ostalih pade. Če imaš pa 2-kanalne kombinacije slotov na matični plošči, je pa druga reč- potem delujejo v parih.
 0   

Gregor @georg 28. Maj 2009, 21:06

Dead_Kennedy tudi 512 se dobi z isto frekvenco kot 1gb, tako da velkost ni merilo.

Drugače se pa dobi računalnik za 400-500€ z zadovoljivo specifikacijo, posebej če bo zgolj za PS, video,...
 0   

Peter Bernik @Noob 28. Maj 2009, 21:09

Sam imam intel core 2 duo E8500 (3,16 GHz) in 4 GB DDR II 800 MHz, pa pasivno grafično (hočem tih sistem) Geforce 9600 512 in WD 640 7200 disk. Najšibkejši člen je definitivno grafika, ampak meni vseeno vse laufa hitro, res pa je da se z videom ne ukvarjam, niti ne uporabljam filtrov itd. Ampak ko se batch converta 500 RAW fotk iz LR gre solidno, uvozi so pa itak skoraj instantni, ko gre za standardno število fotk (100).

Glede na to da CS4 uporablja grafično, kodiranje videa pa sploh (no odvisno od SW) in same grafične video zakodirajo parkrat hitreje kot najhitrejši procesorji (pozabil sem cifre ker me ne zanima toliko mislim, da je bil Geforce GTX 280 ali nekaj takega proti i7). Sem bral v člankui v monitorju pred parimi meseci. Torej za video pomoje nujno dobro grafično, za fotke pa bo najbrž že marsikatera srednjerazredna čez glavo dobra.
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 28. Maj 2009, 21:11

Se strinjam, samo ponavadi se dodaja RAM-e iz prejšnjega compa, ki ne delujejo na isti frekvenci, pa tudi ne več s polno zmogljivostjo. Nisem še videl, da bi ti kdo prodal nov računalnik z 2,5 GB?! Nič drugega nisem mislil, samo v vednost. grin
 0   

iztok @izo 29. Maj 2009, 10:54

čist odvisno, al bodo fotke in video za na splet ali pa recimo za kaj bolj domačo uporabo, ali pa bo šlo za "resno" delo ipd..
danes je recimo hd video skoraj ziher eden najbolj požrešnih po hardverju, v polni hd resoluciji pa sploh (1080p). zna bremzat tudi kvazi najbolj navit pc. pri takšnih zadevah j treba sistematično kupit komponente oz celoto, kjer ni vse samo v številkah, ampak tudi v usklajenosti, kodekih itd itd. pa prio videu je spet zelo pomemben hitri dsski(i), ram itd..
potem so še tu večjedrna podpora v določenih programigh (3dmax, photoshop itd itd), kjer spet treba pazot, kako pa kaj, pa danes je imet možnost os-a v 64 bitnem okolju, kar je lahko spet velika prednost, ampak spet, mora biti softwer (podpora za 64 bit še vedno ni ravno velika za vse progame, kolkir vem) in hardver dobro usklajen, drugače ni nobnene prednosti, četudi si ga drago plačal.
ampk ok, za recimo eno povprečno uporabo so več ali manj vsi malce bolj zmogljivi pc-ji ki jih ponujajo verjetni čisto ok, ampak kot pravim, če pa se misliš spacializirat ali recimo az obdelavo videa, slik ali 3d grafike ipd, pa treba malce bolj pozorno kupit zadevo in ne na splošno skup nametan pc.
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 29. Maj 2009, 11:03

Če ga prav razumem, mi deluje bolj kot začetnik ... Če se bo zagrel, bo moral itak čez leto, dve novega nabavit. Ali pa vsaj večino komponent. Zaenkrat bo pa kaj podobnega tistemu iz zgornjega linka kar ok. thumbsup
 0   

miha @miha01 31. Maj 2009, 20:44

Živjo
Ja računalnik bi kupil za kakih 700€ in me zanima kolk dobr računalnik se da dobit za tak denar?

Najlpša hvala za odgovore.
Lp Miha
 0   

Peter Bernik @Noob 31. Maj 2009, 20:59

Vprašaj raje na kakšnem računalniškem forumu, tam ti bodo še konfiguracije sestavili itd grin .
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati