0   

Damir @OCCULT 4. Jun 2009, 23:01

Pozdravljeni.

Prvo bom kar povedal ,da sem še amater za slikanje.
Sedaj sem si kupil nikon d60 in moram reči da proti prejšnemu aparatu,ki sem ga imel je vesolje pa še slike so zelo vredu.

Nekaj sem že bral v knjigah pa vendarle vprašam še tukaj,ker ste majstri:)

Zadnje čase imamo, kar dosti žurov pa rad slikam potem.Ampak slikam z avtomatiko ker nočem delati preizkusov,da nebom potem imel še slabših slik.
Slike naredi vredu če se stvar ne premika tudi v avto načinu ampak nekater so zamegljene pri premikanju oseb ne vse.

Sedaj vas sprašujem kak program je za nastaviti za slikanje ljudi ko se premikajo pa plešejo itd...da bi slika ostala zamrznjena in dokaj vredu.
Kako nastaviti aparat za takšno varijanto?

Čeprav je tudi še težje slikati ko ni več sonca so potem še slabše sike.... fleša pa nimam dodatnega.
Privzeti fleš vem,da ne nese daleč.

Imam pa objektiv 55-200 ter 18-55.VR
Prosil bi vas da mi vsaj približno povete kako naštimam za določen objektiv za takšne situacije.
Kaj naj tukaj uporabljam ---P/S/A/M program.
Lahko mi pa tudi ročno razložite,če se kateremu ljubi:)

Najlepša hvala za odgovore.

Lp
 0   

iztok @izo 4. Jun 2009, 23:16

brez fleša bo težka, sploh z kit objektivi. kr ponucaj ta fleš, ki ga imaš na kameri, stokrat boljš kot zmazana fotka. za orenk fokte pa itak rabiš eksterni fleš.
 0   

Damir @OCCULT 4. Jun 2009, 23:30

Aha potem je bolje da nabavim zunanjo bliskavico.
Prosil bi pa če mi lahko še gdo pove v kakem programu ali na ročno je treba slikati,da bo kaj boljše preden nabavim bliskavico.

Kakšno varijanto moram izbrati za slikanje podnevi brez fleša za premikajoče se ljudi.

Hvala
 0   

iztok @izo 4. Jun 2009, 23:44

cajt je največ odvisen od goriščnice objektiva (daljša je, krajši čas rabiš, če ima stablizacijo, se recimo lahko cajt podvoji, ampka to tako na pamet govorim, je zelo odvisno), pa seveda od razpoložljive svetlobe. v oblačnem, deževnem vremenu je lahko precej manj svetlobe na razpolage in boš rabil višje iso vrednosti ipd da dobiš zadovoljivo kratke čase, da ustaviš gibanje. spet gvorim bolj za teleobjektiv, za kratke goriščnice (široki kot) to ni toliko pomembno, vseeno pa tudi drži za njih v osnovi.
v glavnem, za slikat folk podnevi se nimaš kaj dosti bat, dokler je dovolj svetlobe in čez dan je to v večini primerov zmeraj. seveda pa pomaga v vseh primerih objektiv z večjo sveltobno jakostjo, se pravi veliko odprtino spredaj (zaslonka recimo f/2.8 ali celo več). kit objektivi so ponavadi bolj zaprti in prepuščajo manj svetlobe pri odprti zaslonki.
sicer pa najprej navodila prebrat pa kakšno "dummy" knjigo o fotografiji tudi, ne bo nič škodilo, če se malo pojme razjasneš za začetek.
 0   

Damir @OCCULT 4. Jun 2009, 23:57

Ok...........smile najlepša hvala za odgovor.
Bom prebal kaj gradiva pa sproberaval situacijo.

Za začetek bom pa nabavil bliskavico SB-400,ki je tudi najcenejša.Za boljše bliskavice pa mi denarnica ne pusti:(

Za začetek bo vredu!

Lp
 0   

iztok @izo 5. Jun 2009, 00:08

če je kakšna osnovna zadeva, ki ji ne moreš štimat jakost fleša, obračanja glave ipd po mojem ni kaj dost boljše od tistega kar že imaš na kameri (razen mgoče malce močnejšega bliska, seveda). rajš takoj kupi malo boljši fleš, samo prej pa kot pravim, malce streniraj zadevo, da vidiš kaj rabiš ipd. ne se zaletat s kupovanjem, tako učenje je lahko drago.
 0   

iztok @izo 5. Jun 2009, 00:12

sem, pogledal. ja, ta sb 400 je to,kar sem razlagal zgoraj. škoda denarja, rajš malo našparaj, pa kupi konkretno zadevo. ampak s pametjo, kot sem tudi že zapisal, ni ti ne bo ušlo, počasi.-
 0   

Damir @OCCULT 5. Jun 2009, 10:59

izo...................Hvala za odgovore.............. vem,da se ne smem zaletavat ampak sem takšen,ki mi ne da miru, pa še poletje je tu pa bom rabil za na morje za zvečer itd...smile

Kaj mi pa priporočaš od tukaj:

http://www.mimovrste.com/katalog/index.php?cat_id=877&midl=4956&orderby=priceasc

Samo ne rabim spet extremno stvar nekaj solidnega ne profi pa,da ni nevem kako drago mislim v mejah normale.

A lahko še kako drugo bliskavico gor nastavim ,da bi bila kompatibilna za Nikon d60 VR..................no vi boste vedeli.

Hvala za pomoč.

Lp
 0   

iztok @izo 5. Jun 2009, 11:20

ej, za nikon ti naj rajš drugi predlagajo, ne poznam dovolj. ne rabiš kupit glih najmočnejše bliskavice. vzemi pa nekaj kar ima recimo še manualne nastavitve, možnost obračanje glave ipd, kar ima vsak naprednješi fleš, v bistvu.
 0   

Miha @mauss 5. Jun 2009, 11:20

kupi sigmo 530 dg st; pocen,močna, vrtljiva glava...
...
 0   

Dejan Bogdanov @Dead_Kennedy 5. Jun 2009, 12:13

Kupi original, se daleč najbolje obnese; torej SB-600. Pomoje dobiš kakšno rabljeno dost ugodno. Malo poglej med oglasi na forumu in na Bolhi. Drugače pa nova tudi ni ekstremno draga, boš vsaj vedel kaj si kupil. Pa dolgo ti bo dobro služila, boš najbrž prej zamenjal body in par objektivov. Jaz jo imam že vsaj 3 leta in dela b.p., mi zadostuje za vse ostalo razen makro.
 0   

Damir @OCCULT 5. Jun 2009, 12:33

mauss je napisal/a:
kupi sigmo 530 dg st; pocen,močna, vrtljiva glava...

Ali je ta primerna potem za nikona ?

http://www.mimovrste.com/artikel/2430018422/bliskavica-sigma-ef-530-dg-st-za-nikon#pictures.

Nevem kaj bi naredil SB-600 je precej darga vsaj zame:)

Če ve gdo za kakšno iz oglasov naj prosim sporoči.

Thx za odgovore

Lp
 0   

Peter Bernik @Noob 5. Jun 2009, 13:51

Nisem bral vmesnih odgovorov, ampak za začetek probaj kar z vgrajenim flešom, se da marsikej narest veliko več kot bi si marsikdo mislil oz ti marsikdo rekel. Če je res temno (nič luči kot na domačih žurih recimo) potem daš ISO na 400-800 na M in pač na odprti zaslonki (f3.5-4), čas pa malo probavaj od 1/4s-1/20s - kar je pa najbolj pomembno ob teh nastavitvah je pa da si blizu da ti fleš zamrzne gibanje. Torej širok kot pa na 1-max 2m fotkat. Itak se tko ponavad fotka na žurih, več razdalje si niti ne moreš privoščit, ker ti potem folk vmes skače. S temi nastavitvami boš zajel še kar nekaj ambientalne svetlobe, ozadje bo bolje osvetljeno, senc na folku skoraj ne bo in bolj ko bo dolg čas bolj boš poudaril gibanje (plesočih recimo).
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Damir @OCCULT 5. Jun 2009, 21:18

Noob.....hvala za razlago sem probal pa se stvar obnese samo je pa treba res biti blizu za slikanje.

Sedaj sem se malo pozanimal pa pogledal za bliskavico drugega proizvajalca.................ubistvu je ista kot bliskavica SB-600.

Bower i TTL Power Zoom Flash for Nikon D90 D60 D40x D3

http://global.ebay.com/Bower_i_TTL_Power_Zoom_Flash_for_Nikon_D90_D60_D40x_D3/280353604513/item

Novo dobim za 100€.

Kaj pravite vi pomoje bo vredu?

Lp

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati